FTX zablokovala Zuckerbergovy snahy o novou akvizici v metaverse

5
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Plán společnosti Meta utrpěl zásah ze strany regulátora. FTX chce zabránit nejnovější akvizici, která by společnosti umožnila další průnik do metaverse.

Meta dostala po prstech “v metaverse”

Federální obchodní komise (FTX) podala žalobu, aby zablokovala společnosti Meta (Facebook) nákup výrobce fitness aplikace pro virtuální realitu. Tato antimonopolní akce vzešla pod vedením předsedkyně Liny Khan jen několik měsíců poté, co Kongres obnovil demokratickou většinu agentury.

Zablokování akvizice Within má zabránit generálnímu řediteli společnosti Meta Marku Zuckerbergovi v úsilí o dominanci v novém odvětví. Řeč je o budování takzvaného metaverse, technologie pro virtuální sociální interakci. Odpůrci kroku však říkají, že jen brání rozvoji inovací.

Důvodem akvizice je fitness aplikace Supernatural, ve které uživatelé používají náhlavní soupravu Meta’s Quest VR k boxování, protahování nebo jinému cvičení ve virtuálních prostředích.

Regulátor chce odvrátit vznik monopolu

FTC tvrdí, že Facebook využívá dohodu k vybudování impéria virtuální reality. Žaloba se nicméně zaměřuje na údajný záměr společnosti monopolizovat trh s fitness aplikacemi pro virtuální realitu, což je kategorie, která vylučuje pelotony, cvičební videa a další možnosti domácího cvičení.

Ve skutečnosti Facebook a jiní giganti spíše získávají záběr napříč odvětvím. Jak uvádí Politico, Facebook téměř jistě zpochybní rozhodnutí komise s tím, že nejde po tak úzkém trhu. Podle politického zpravodaje se společnost bude zasazovat o širší škálu fitness produktů a služeb, u kterých by bylo těžší prokázat monopol.

Khanová uvedla, že je důležité zabránit silným společnostem v expanzi na nové trhy, jako je virtuální realita a metaverse. Na konferenci v říjnu se pak nechala slyšet, že dominantní technologické společnosti často kupují startupy jako součást „ekosystémové hry, kde cílem je zachytit ekosystém jako celek.“

FTC ve své žalobě poznamenala, že Meta také vlastní Meta Quest, dominantní hardware pro virtuální realitu, který získala v roce 2014 spolu s populárním obchodem s aplikacemi pro virtuální realitu a řadou oblíbených her.

Zuckerberg „jasně uvedl, že jeho aspirací na prostor VR je kontrola celého ekosystému,“ uvedla FTC v žalobě. Dohoda „by byla dalším krokem na cestě k dominanci.“

Závěr

Před pokusem o koupi Within společnost Meta koupila více než půl tuctu her pro virtuální realitu, včetně Beat Saber, interaktivní hudební hry. Mluvčí společnosti k zablokování nejnovější akvizice uvedl:

„Případ FTC je založen na ideologii a spekulacích, nikoli na důkazech. Myšlenka, že by tato akvizice vedla k protikonkurenčním výsledkům v dynamickém prostoru s tak velkým vstupem a růstem jako online a připojené fitness, prostě není věrohodná.“

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav

Ať si kupuje a vytváří kdo chce co chce. Není přeci pro nikoho povinností býti uživatelem tohoto a kdo přeci jen chce, ať to používá. Proč by měl nějaký úřad něco regulovat…

Paul morthy

Tak to se divím, že si amici nezakazali mcdonald’s

Poslední editace 1 rok před přes Paul morthy
spot_img