Pracovníci v metaversu se obávají přílišné kontroly ze strany šéfů

5
(1)

Zprávy a souhrny

Hry v metaversu jsou jednou z nejzajímavějších věcí, pokud jde o budoucnost zábavy. Podle výsledků nového průzkumu to ovšem vypadá, že práce v metaversu zas až tak zábavná není.

Práce v metaverse jako norma?

Práce z domova má své klady. Nemusíte vylézat z pyžama a klidně můžete zůstat celý den v pantoflích. Nemusíte snášet, jak vám na stole sedí Věrka z účtárny a vypráví vám dlouhé nudné historky o tom, co nudného dělala o víkendu.

Skvělou součástí práce na dálku je, že můžete pracovat kdekoli, kde je váš počítač. Takže můžete sedět v kavárně a dívat se na moře a přitom ťukat do klávesnice.

Na práci na dálku je ještě něco dalšího superskvělého. Je to myšlenka práce v metaversu. Sice vám může chvíli trvat, než přijdete na to, jak si sednout na virtuální židli, nebo si pořídit správný virtuální outfit na obchodní schůzku, ale je to zábavná představa. Pobývat s kolegy online ve virtuální kanceláři s vodopádem a zenovou zahradou může být přece báječné.

Při všech těch skvělých věcech, které pracoviště metaverse nabízí, se ovšem mohou objevit i negativní stránky. Společnost ExpressVPN si ve spolupráci se společností Pollfish provedla průzkum mezi 1 500 zaměstnanci a 1 500 zaměstnavateli ohledně práce v metaverzu.

Technologický pokrok zvýšil produktivitu

S rozmachem práce na dálku se zaměstnanci (90 %) i zaměstnavatelé (88 %) shodují, že technologický pokrok vedl ke zvýšení produktivity. A cítí se také více propojeni se svými spolupracovníky. Zaměstnanci uvádějí, že díky videokonferencím (27 %) se cítí více propojeni a zapojeni do dění.

Zaměstnavatelé rovněž uvádějí, že videokonference (32 %) jsou nejlepší metodou setkávání. Zaměstnavatelům se ale také líbí myšlenka práce v metaverzi (17 %) jako nejlepší způsob, jak zůstat ve spojení. To samé si o práci v metaverzu myslí pouze 9 % oslovených zaměstnanců.

metaverse employees
Zdroj: https://www.expressvpn.com

Celkově se dá konstatovat, že zaměstnavatelé jsou z metaverza nadšenější než zaměstnanci. Zaměstnavatelé uvádějí, že jsou z představy práce v metaverzu nadšeni (66 %) a naplňuje je optimismem (54 %). Oproti tomu pak zaměstnanci říkají, že to v nich vyvolává obavy (24 %), podezření (20 %) a mají pocit, že to bude matoucí (17 %).

Velkou obavou je, že metaverze vytváří příležitosti pro sledování na pracovišti. Autoři zprávy uvádějí, že „software pro sledování zaměstnanců se stal pro zaměstnavatele oblíbeným způsobem, jak sledovat své zaměstnance, a metaverze jen zvýší potenciál pro sledovací aktivity. Při pohledu na stávající sledovací taktiky pak plných 73 % zaměstnavatelů přiznává, že v současné době sledují své zaměstnance.“

metaverse employees2
Zdroj: https://www.expressvpn.com

Zaměstnanci a obavy z metaversa

Právě v souvislosti V souvislosti se sledováním na pracovišti zaměstnanci uvádějí, že se obávají tří věcí. Obávají se sledování své polohy v reálném čase (51 %), sledování obrazovky v reálném čase (50 %) a pak přiznávají obavy ze sledování času (47 %).

metaverse employees3
Zdroj: https://www.expressvpn.com

Nutno dodat, že zaměstnanci se v těchto pocitech nemýlí. Zaměstnavatelé chtějí nahrávat schůzky na pracovišti (42 %), provádět sledování času (39 %), chtějí sledovat polohu v reálném čase (39 %) a také monitorovat obrazovky (39 %).

Závěr

Světy metaverse je něco, s čím se budeme setkávat stále častěji. Ne pro všechny to ovšem budou světy zábavy a vzrušení.  Harold Li, viceprezident společnosti ExpressVPN, situaci shrnul slovy:

 „Vzhledem k neochotě mnoha pracovníků akceptovat další sledování na pracovišti by zaměstnavatelé měli při plánování zavádění dalších monitorovacích aktivit ve virtuálních pracovních prostorech postupovat opatrně a zvážit, zda jim to vůbec stojí za potenciální ztrátu důvěry a spokojenosti zaměstnanců.“

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: