[Pro začátečníky] Nástroje pro sledování kryptoměn

4
(7)
Josef Šťastný
Josef Šťastný
O obchodování na burze se zajímám už asi 7 let. K mým oblíbeným trhům kromě krypta patří forex. Velký přínos tradingu a investování vidím v tom, že nám mohou rozšířit naše obzory a pomoci převzít více zodpovědnosti za naše finance. Kromě burzy učím meditaci a zajímám se o buddhismus.

Sledování pohybu cen jednotlivých kryptoměn patří ke každodennímu životu každého krypto-nadšence a obchodníka. V dnešní době již existuje spoustu nástrojů, které nám ulehčují orientaci v této krypto „džungli“. Jedním z nejdůležitějších zdrojů v oblasti kryptoměn je bez diskuzí Coinmarketcap.

Coinmarketcap (CMC)

https://coinmarketcap.com/

Jedna z nejnavštěvovanějších stránek v oblasti kryptoměn, která přehledně zpracovává základní informace o jednotlivých kryptoměnách, jako jsou tržní kapitalizace, aktuální hodnota měny, změna kurzu za určité časové období, na jakých burzách a v jakých párech se kryptoměna obchoduje, grafy a další. CMC byl založen v dubnu 2013 a podporuje přes 2 000 kryptoměn.

OnChainFX

https://messari.io/onchainfx

Stránka zaměřená na investory a hodlery, která poskytuje celou řadu metrik, které na jiných stránkách nenajdete. Najdeme zde údaje o tom, jaká bude tržní kapitalizace kryptoměn v roce 2050 (podle současných údajů), jaká je návratnost investic, historické ceny, dominance Bitcoinu v procentech nebo porovnání pohybu dvou aktiv vedle sebe.

CryptoCompare

https://www.cryptocompare.com/ 

Přehledně řadí kryptoměny a směnárny, přičemž poslední obchody jsou zaznamenávány v reálném čase. Najdeme zde řadu kalkulaček, např. na výpočet výnosnosti těžby, řadí mince podle algoritmů, poskytuje recenze peněženek a má aktivní fórum a systém komentářů k jednotlivým krypto-produktům.

CoinCheckup

https://coincheckup.com/

Jedná se o kryptografickou výzkumnou platformu, kde vedle obvyklých údajů najdeme i informace o průměrné denní návratnosti investic každé mince a dále údaje o volatilitě za poslední týden nebo měsíc.

CoinGecko

https://www.coingecko.com/en

Na stránkách podobných formátu Coinmarketcap najdeme informace o nadcházejících ICO nebo funkce jako filtrování kryptoměn podle hash algoritmu.

Kryptomagazin.cz

Kryptomagazin.cz/kurzy-kryptomen

Pokud chcete přehled cen kryptoměn v češtině, můžete zkusit i náš, přímo tady na Kryptomagazin.cz. Kurzy jsou aktualizovány v reálném čase.

V dalším grafu jen na BTC si můžete zobrazit sebemenší cenové pohyby a zvolit si časový rámec. Získáte tak detailní pohled na historická data, propady i růsty. Sentiment ukazuje náladu na trhu.

kurzy kryptomen
Zdroj: Kryptomagazin.cz

Další nástroje

Live Coin Watch – https://www.livecoinwatch.com/
Coincodex – https://coincodex.com/
Coin.Market – https://coin.market/coins-info.php?offset=
Bitgur – https://bitgur.com/
Cryptowatch – https://cryptowat.ch/
a další…

Závěr

Jak se zdá, i kryptokomunita dokáže být v některých věcech konzervativní, neboť dominance Coinmarketcapu je prozatím nezpochybnitelná, a to zejména pro jeho příjemné prostředí a přehlednost. Nicméně vedle něj existuje celá řada skvělých alternativ s rozšířenými funkcemi, které rozhodně stojí za pozornost.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img