Deset nejlepších platforem pro staking podle tržní kapitalizace

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.


Staking kryptoměn si získal popularitu díky své schopnosti nabízet investorům výhody, jako je pasivní příjem. V této oblasti dominuje několik krypto projektů, zejména na základě hodnoty stakované do jejich příslušných sítí. 

K 2. únoru 2023 se na prvním místě umístilo Ethereum (ETH) s tržní kapitalizací 29,1 miliardy USD. Druhé místo zaujalo Cardano (ADA) s kapitalizací 10,4 miliard USD a třetí je pak Binance Coin (BNB) s tržním oceněním 7,5 miliardy dolarů. Alespoň to vyplývá z údajů Cardano Daily.

Tržní kapitalizace Avalanche (AVAX) ve výši 5,6 miliardam USD umístila projekt na čtvrté místo, zatímco Polygon (MATIC) s oceněním 4,3 miliardy USD zaujímá páté místo. Zajímavé je, že Polkadot (DOT) má nejvyšší odměny 14,47 % a tržní kapitalizací 3,8 miliardy dolarů a dostal se tak na šesté místo.

Mezi další chytré kontraktové krypto projekty, které se dostaly do první desítky na základě tržní kapitalizace, patří Tron (TRX), protokol NEAR (NEAR), Algorand (ALGO) a Fantom (FTM).

Deset nejlepších platforem pro chytré smlouvy podle tržní kapitalizace. Zdroj: Cradano Daily

Dominantní postavení Etherea a Cardana

Stojí za zmínku, že Cardano i Ethereum prošly rozsáhlou aktivitou v oblasti rozvoje sítě, která přispěla k jejich vysokému hodnocení. Například po upgradu Merge dostali investoři Etherea konečně příležitost začít stakovat své ETH.

V této linii se komunita Etherea těší na stažení svého vsazeného ETH, jakmile bude spuštěn Shanghai hard fork.

Růst ekosystému Cradano

U Cardana v současnosti stakovaná částka přispívá k více než 70 % dodávek ADA. Pozoruhodné je, že tato funkce na Cardano zaznamenala v posledních měsících významný růst.

Celkově byla síť centrem vývojových aktivit, které krypto komunita i nadále dobře přijímá. Například inteligentní smlouvy překonaly milník více než 5 000 smluv. Blockchain se tak posouvá k realizaci svého potenciálu stát se „zabijákem Etherea“.

A konečně, platforma je také na druhém místě mezi 10 nejlepšími kryptoměnami podle vývojové aktivity GitHub od února 2023.

Závěr

Staking je oblíbenou funkcí dlouhodobých investorů. Kde jinde kromě zhodnocení dané investice dostane navíc v průměru 6 % ? Zajímá nás, zda tuto funkci využíváte a na jaké síti. Odpovědi nám můžete nechat dole v komentářích.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Honza

A jak vidíte Atom?

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: