Ethereum futures ukazují možný pokus o průlom 1 700 USD

5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Ethereum zažilo tento týden zamítnutí u rezistence 1 680 USD. Tuto hranici otestovalo v poslední době opakovaně. A většinou po odmítnutí přišel poměrně prudký pokles ceny. Na základě tohoto chování by tedy bylo možné otevřít SHORT pozice a čekat. Ale futures a opce mluví jinak.

Nikdy není vhodné při rozhodování sledovat jen jeden ukazatel. To co několikrát fungovalo skvěle, se nemusí opakovat. Při pohledu na čtvrtletní futures kontrakty je zarážející míra anualizované prémie. Při běžném stavu trhu by se měla pohybovat v rozmezí 4 % až 8 %. Hodnota pod 4 % je jasný medvědí indikátor. A tam jsme se docela dlouho držely. Nyní se ale poměr dostal do neutrálních vod. To by mohlo naznačovat rostoucí optimismus mezi profesionálními obchodníky a velrybami.

Co na to opce?

Ruku v ruce s futures jdou i další kryptoměnové deriváty – opce. Od začátku listopadu se sklon volatility pohyboval na 60denních opcích blízko hranice 25 %. Opět medvědí signál, který ukazuje, že trh je předražený. Při hodnotách pod -10 % jsme naopak v býčím trhu. Sklon volatility 60denní opce je poslední dva týdny téměř nulový. Jsme v neutrálních vodách. Ale je to posun.

Závěr

Na opcích a futures není aktuálně ani býk a ani medvěd. Může to znamenat vyčkávání nebo přípravu na možný pokus o průlom nad rezistenci. Přece jen nárůst ceny o 30 % od začátku roku je slušně rozjetý vlak. Je ale i možné, že všichni teď obchodují bitcoin a altcoiny nechávají na jindy. Objemy by tomu naznačovaly. Předpokládám, že odpověď dostaneme brzy.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: