25.01.23 Analýza ETH/USD – Po více jak měsíci korekční pohyb

4
(1)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ethereum kurz má za sebou velmi slušné zisky, které se v podstatě tvořily od poloviny prosince. Z počátku byl vývoj velmi střídmý. Ale ke konci prosince začala kurzová expanze nabírat setrvačnost. A nakonec jsou z toho kurzové zisky o více jak 45 %. V posledních několika dnech se však postup kurzu etherea zastavil. A včera večer došlo k prvnímu většímu propadu po několika týdnech, na což se hned podíváme.

Ethereum kurz má po korekčním pohybu

Ethereum zastavilo svůj postup v těsné blízkosti rezistenčního pásma, které se nachází kolem 1 750 USD. K první menšímu propadu došlo již zhruba před týdnem. Poté ale kurz zase impulsně směřoval k rezistenci. Kde se postup zastavil. Prvně byl pokles pomalý. Ale včera přišel znatelnější zlom, což ethereum kurz vrátilo blíže k supportu kolem 1 450 USD.

Abych pravdu řekl, čerstvý vývoj se mi úplně nelíbí. Jelikož mi to připomíná předešlé vrcholy. Respektive vrcholy z posledních několika měsíců. Když se na jednotlivé vrcholy v grafu podíváte, čerstvý průběh je tomu skutečně podobný. Konsolidace před pokračujícím býčím pohybem totiž vypadá jaksi jinak. Samozřejmě to automaticky neznamená, že nemůžeme pokračovat v růstu. Jde nám ale o tu jistou podobnost, která na vývoj vnáší negativní pohled.

Nakupující musí momentálně udržet S/R level 1 450 USD. Když se k němu kurz dostane. Uvedenou úroveň lze využít zase jako odrazový můstek. Jelikož se do trhu mohou přidat noví nakupující, kteří pomohou absorbovat nabídku. V případě poklesu pod tuto úroveň, se asi vrátíme tam, kde ethereum kurz svůj růst začal.

Na indikátoru RSI se vytvořila dost velká medvědí divergence, která se evidentně uplatnila. Zapomněl jsem ji zaznačit. Ale vzhledem k její velikosti, předpokládám, že ji tam každý čtenář vidí. Hodnoty indikátoru se vrátily pod 70 bodů. A abychom měli prismatem RSI potvrzený rostoucí trend, nesmí hodnoty klesnout pod 45-40 bodů. Jelikož z historické zkušenosti víme, že při poklesu pod řečené hodnoty uptrend nepokračoval.

Závěrem

Čerstvý kurzový růst na ehereu byl slušný. Hned jsem ale zaregistroval, že nemá vůbec žádné objemy. Protože v současnosti je největší zájem hlavně o Bitcoin. Který celý trh nyní táhne. Bez objemů proto nemůže Ethereum nijak vyloženě excelovat. Altcoiny totiž berou svou příležitost za pačesy až ve chvíli, kdy kur bitcoinu konsoliduje.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img