Cardano přidalo v lednu 50 000 peněženek, cena ADA se zvýšila o 53 %

5
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ekosystém blockchainu Cardano pokračuje od minulého roku v obrovském růstu, přičemž síť nadále zaznamenává řadu změn.

Díky významným závazkům GitHubu během minulého měsíce se Cardano stalo třetím nejrozvinutějším blockchainem. To je z velké části způsobeno zavedením prvního smart kontraktu napsaného v programovacím jazyce Pythonic a také přidáním nových funkcí do smart kontraktů Plutus.

Zároveň Cardano od přelomu roku přidalo více než 50 000 peněženek. Celkem tedy běží na sítí 3 894 735 peněženek.

Za posledních 25 dní bylo vytvořeno v průměru 2 075 nových peněženek denně, což dokazuje jak zvýšenou aktivitu, tak zájem potenciálních kupců.

Hodnota kryptoměny ADA

Cena ADA se od začátku roku, kdy se obchodovala za 0,2464 USD, zvýšila o 53,2 %. Aktuálně se tedy obchoduje za 0,3777 USD.

Tržní kapitalizace Cardana navíc činila 8,46 miliardy USD, zatímco nyní má celkovou hodnotu 13,06 miliardy USD. To naznačuje, že její tržní kapitalizace se zvýšila o 4,6 miliardy dolarů za méně než měsíc.

Závěr

V důsledku toho je digitální měna společnosti Cardano označována za jednu z 5 nejlepších kryptoměn pod 1 dolar (v roce 2023). Vzhledem k tomu, že se jedná o krypto protokol s největší vývojovou aktivitou v roce 2022, má tým Cardano (ADA) naplánováno mnoho dalších upgradů, včetně debutu svého stablecoinu Djed v posledním lednovém týdnu.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img