Rok 2023 by mohl být pro Cardano extrémně býčí

5
(6)

Zprávy a souhrny

Příznivci Cardana tvrdí, že rok 2023 bude pro ekosystém sítě Cardano a jeho nativní token ADA velmi býčí. V nedávném vlákně na Twitteru uznávaný znalec komunity Cardano a ambasador “ADA Whale” prozradil, proč věří, že nadcházející rok bude pro síť parádní.

‘ADA Whale’ uvedl, že s nadcházející změnou governance v roce 2023 se Cardano dostane na vrchol blockchainových sítí. Cardano tak, na rozdíl od toho, co se odehrávalo v letech 2020-2022, již nebude nikoho dohánět, ale naopak bude určovat další směřování.

Díky governance se Cardano stane samosprávným. Začne se ubírat ambicióznějším směrem a všem shitcoinům ukáže vztyčený prostředníček. Bockchainový prostor prý bude doslova šokován a mnozí účastníci ostatních sítí začnou požadovat samosprávu na řetězci.

Skutečný šok pro systém přijde, až si uvědomí, že pro mnohé je přitažlivější připojit se ke globálnímu digitálnímu lidovému hnutí, které chce zlepšit svět, vládne samo sobě a má k dispozici plnou pokladnu, než se stát rádoby bankéřem.

V čem bude mít Cardano díky nové správě před ostatními sítěmi náskok? 

‘ADA Whale’ není jediným členem komunity Cardano, který je optimisticky naladěn na novou éru, do níž se síť chystá vstoupit. Již v říjnu Charles Hoskinson prohlásil, že éra nazvaná Voltaire (Age of Voltaire- podle francouzského filozofa a plodného spisovatele ze 17. století) naučí ostatní hráče v odvětví, “jak dělat decentralizované řízení”.

Ve Voltaire éře se Cardano v podstatě stane plně autonomním zavedením hlasovacích a pokladních systémů. Ty budou znamenat úplnou decentralizaci sítě.

Podle příspěvku na blogu IOG Cardano již testuje spuštění pokladních mechanismů v rámci projektu Catalyst. Jde o program podpory ekosystému Cardano, který kombinuje výzkum, sociální experimenty a souhlas komunity. Cílem je vytvořit otevřenou a demokratickou kulturu v rámci Cardano komunity.

Tato iniciativa nakonec odstraní klíčové společnosti Cardano, jako je IOG, Cardano Foundation a Emurgo,z řídícího sídla sítě a vloží všechna budoucí rozhodnutí o rozvoji do rukou celé komunity.

Síť také začala zaznamenávat přínosy upgradů provedených v tomto roce, včetně hardforku Vasil, který snížil transakční poplatky a “spotřebu místa” v blocích.

Závěr

Pro pořádek snad jen dodám, že cena ADA se i nadále obchoduje hluboko pod svým předchozím historickým maximem (ATH) ve výši přibližně 3 USD, kterého dosáhla v září 2021. V době psaní článku se ADA obchodovala za zhruba 0,31 USD, což představuje ztrátu 89,9 % oproti ATH. Já osobně, a neberte to jako investiční doporučení, tomuto projektu věřím i do budoucna.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
an onym
Hodnocení článku :
     

hezký članek, díky

pietro

Cardano = number one altcoin 🙂
Díky za článek.

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

A jejé to si tu zase česká cardano scéna bude přetahovat kůžičky. Radši ani nečíst (a to Cardano máme, ale jak se zvedne, půjde obratem do BTC)

Reklama: