Cardano jako nejrozvíjenější kryptoaktivum

5
(11)

Skvělá zpráva pro všechny fanoušky projektu Cardano! Podle údajů společnosti Santiment se totiž právě Cardano stalo blockchainovou sítí s nejsilnější vývojovou aktivitou za posledních 30 dní.

Podle údajů analytické on-chain platformy zaznamenal GitHub repozitář kódu blockchainu Cardano, po odfiltrování rutinních aktualizací, o 18 % větší aktivitu vývojářů než jakýkoli jiný blockchain. Za posledních 30 dní se objevilo více než 500 tisíc významných vývojářských aktualizací. Společnost Santiment k tomu uvedla:

Cardano má ve vývojové aktivitě náskok nad všemi ostatními kryptoaktivy. Naše data ze sledování GitHubu filtrují rutinní aktualizace, jako jsou aktualizace ze Slacku.

Na druhém místě s více než 486 tisíci aktualizacemi svého repozitáře se umístil projekt Polkadot. Další pořadí první desítky (podle aktivity vývojářů na GitHubu) doplnily projekty Kasuma, Cosmos, Ethereum, Internet Computer, Status, Decentraland, Filecoin a Vega Protocol.

Jde tak o změnu oproti údajům o vývojové aktivitě za září a říjen, kdy nejvyšší úroveň vývojářské aktivity zaznamenal kombinovaný repozitář Polkadot/Kasuma.

Dočkáme se konečně růstu ceny ADA?

Dominance blockchainu Cardano v této metrice přichází poté, co bylo v jeho ekosystému oznámeno několik nových projektů. Během listopadu odhalila technologická společnost Input Output Global (IOG), která se zabývá výzkumem a vývojem jádra Cardano, plány na zavedení nového vedlejšího řetězce zaměřeného na ochranu dat s názvem Midnight a tokenem s názvem DUST.

IOG také oznámila open-source sadu vývojářských nástrojů Hydra for Payments. Jde o nástroje, které by měly zjednodušit a představit nové případy použití pro řešení škálování na 2. vrstvě protokolu Hydra Head.

Hydra for Payments umožní vývojářům nasadit Hydra Heads k implementaci případů použití pro jejich decentralizované aplikace. A to včetně převodů mezi bankami, služeb API typu pay-per-use, aukcí NFT a mikroplateb.

Ani projekty postavené na platformě Cardano nezůstaly stranou zájmu. Společnost COTI oznámila, že první formálně ověřený, algoritmický stablecoin Djed bude uveden na trh v lednu 2023.

Co se týče negativních stránek, ekosystém zaznamenal i dva výrazné neúspěchy. Jedná se o stablecoinový projekt Ardana a projekt Orbis (řešení 2. vrstvy využívající technologii zkSNARK roll-up). Oba tyto projekty oznámily, že zastavují vývoj kvůli problémům s financováním.  

Navzdory převážně býčímu vývoji ekosystému se ani ADA, nativnímu token blockchainu Cardano, nevyhnula značná volatilita. V době psaní tohoto článku se ADA obchoduje za 0,32 USD, což představuje nárůst o necelá 3 % za posledních 7 dní. Za poslední jeden měsíc se toto kryptoaktivum propadlo o zhruba 19 % a od začátku roku (YTD) již o 75,8 %.

Závěr

Cardano patří mezi projekty, kterým v dlouhodobém horizontu věřím. Je velmi pozitivní, že navzdory vládě medvěda tým neusíná a pilně pracuje na dalších vylepšeních. Osobně považuji kryptoměnový trh za cyklický a věřím, že v bull runu bude z tohoto poctivého přístupu Cardano velmi profitovat.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
an onym
Hodnocení článku :
     

Kvalitní článek.

bkf1

“navzdory vládě medvěda tým neusíná a pilně pracuje na dalších vylepšeních”
To se mi na Cardanu líbilo už začátkem medvěda (tj. tak asi prosinec 2021), že oni pořád makají. Bohužel to není vidět na kurzu, ale tak s tím se zatím nedá nic dělat, všichni otrocky kopírují propady BTC 😕

Mikael

hlavne aj cap ma vplyv na cenu ak je niecoho miliard az nekonecno to by musel cely markat ist do toho aby to aj malo ako taku hodnotu…

spot_img