Nový algoritmický stablecoin Cardana vyvolává obavy komunity

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cardano plánuje v roce 2023 vydání svého algoritmického stablecoinu. Různí členové komunity však vyjádřili své obavy a srovnali projekt s TerraUSD (UST), který v roce 2022 způsobil velké ztráty v kryptoprostoru. 

Podle vývojářů bude stablecoinový projekt Djed navázán na americký dolar a podpořen tokenem ADA. Kromě toho bude jako rezervní minci používat další token. V projektu bylo zdůrazněno, že v řetězci bude viditelný důkaz o rezervách.

Obavy komunity

Jeden člen komunity byl zdánlivě zmatený, proč vyšel další algoritmický stablecoin, přestože Terra ukázala, jak jsou zranitelní.

Myslel jsem, že už jsme na to přišli, algoritmické stablecoiny nejsou nejlepší možností.

Mezitím jiný uživatel Twitteru uvedl, že by raději nadále používal Tether. Algoritmické stablecoiny již prokázaly, že nejsou stabilní.

Selhání při dosažení stability

V prohlášení Tether řekl, že stablecoinové projekty jako Terra měly mechanismy navržené k dosažení stability, ale nakonec selhaly. Tým vysvětlil, že:

Na rozdíl od kolateralizovaných stablecoinů, kde je každá mince plně kryta kolaterálem, se algoritmické stablecoiny snaží udržet svou hodnotu prostřednictvím různých tržních operací, které byly často dramaticky rozbité.

Mezitím emitent USDC – společnost Circle uvedla v prohlášení, že algoritmické stablecoiny se složitými kolaterizačními strukturami a technologickými stabilizačními mechanismy nemají stejnou užitnou hodnotu jako plně rezervovaná, regulovaná dolarová aktiva.

Kolaps Terra na začátku tohoto roku podtrhl, že ne všechny stablecoiny jsou si rovné.

Závěr

Společnost Cardano to s vytvořením stablecoinu Djeda myslí zcela vážně. Co si o tom myslíte? Bude se jednat o úspěšný projekt, nebo jeho růst zastíní obavy z kolapsu?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
MetalMessiah
Hodnocení článku :
     

Já bych si tipnul že nikdy nevznikne…alespoň reálně, obchodovatelně, v alfaverzi.

an onym

Beta verze běžela na testnetu už minimálně před 3 měsíci.

Marin
Hodnocení článku :
     

V Ada mám dost peněz .,ale tohle zavání průšvihem.😱

Petr Hejlek

To jsme bohužel dva a vnímám to stejně 🙈

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Njn. z hovna holt bič neupleteš…

Rob

Vypadá to, že nebudete zrovna vývojářem Cardana…

an onym

To jsou zase redaktorčiny perly.
“Společnost Cardano to s vytvořením stablecoinu Djeda myslí zcela vážně.”
Cardano není společnost, cardano je blockchain.
Společnost IOG(iog.io) navrhla protokol pro aloritmický stablecoin, nazvala ho DJED (ne djeda). Je open source, kdokoliv si ho můžete přečíst, zprogramovat, provozovat ato i na jiné síti než cardano. Chopila se toho společnost Coti (coti.io), která ho zařadí do svých služeb Coti Pay.

spot_img