03.02.23 Analýza ETH/USD – Solidní měsíční close, ale trh váhá

5
(1)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ethereum kurz za měsíc leden též zaznamenal nemalé zisky. Nebyly tak velké jako u bitcoinu, ale přece jenom šlo o nejsilnější měsíc za předešlého půl roku. Postoupil však trh někam dál technicky? Nebo se Ether pořád plácá na tom samém místě?

Ethereum kurz si připsal přes 32 %

Ethereum kurz si za měsíc leden připsal čistý zisk 32,5 %. Což z ledna dělá pro Ethereum ten nejlepší měsíc za předešlého půl roku. Ovšem technicky se trh nikam zvlášť neposunul. Je to z měsíčního grafu vcelku lehce znát. Trh se od léta roku 2022 točí pořád na tom samém místě. A dokud nedojde k většímu průlomu, není důvod pro nějaké velké oslavy.

Ethereum kurz je na současných cenách více jak 66 % od historického maxima. Avšak v červnu předešlého roku ztráta dosahovala až 82 %. Takže je evidentní, že se býkům podařilo nemalou část ztrát smazat. Co se týká samotné podoby struktury trhu z předešlého půl roku, tak to je pro mne osobně dost neříkající. Je z toho zřejmé, že kurz při poklesu ztratil v létě setrvačnost. Ale jinak je ten široký stranový vývoj dost nemastný a neslaný.

Co se týká denního grafu, aktuální situace není též zrovna příznivá. Po první růstové vlně se není trh schopen zmátořit k dalšímu kurzovému postupu. Volatilita je poměrně velká, a to na obě strany. Nicméně výsledek není patrný. Trh zkrátka pod S/R pásmem 1 750 USD příliš dlouho váhá. Je to velmi nápadné a zvláštní po tom prvotním úspěchu. Zmíněná růstová kurzová vlna vypadá totiž vážně skvěle. Je alarmující, že trh na to nijak pozitivně není schopen navázat.

Všimněte si, že kurz se pokusil o atakování rezistence a vůbec to jaksi nevyšlo. To automaticky neznamená, že musíme dolů. Jen je třeba chápat, že čerstvý průběh není ani náhodou býčí. Po velmi pěkném měsíci je evidentní, že má trh problém získat nové kupující. Přestože je Bitcoin poměrně stabilní.

Závěrem

Ethereum kurz měl v minulém měsíci vážně dobrý průběh. Respektive na konci ledna se to pokazilo a s novým měsícem je evidentní, že trh není schopen pokračovat. Přitom to vypadalo vážně pěkně. Kurz nabral solidní setrvačnost a po krátké korekci dávalo smysl, aby to pokračovalo. Jak je ale vidno, došlo k rychlému vyčerpání. Noví kupující zatím na trhu nejsou.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

“Je alarmující, že trh na to nijak pozitivně není schopen navázat.”
Protože, jak je uvedeno v nadpisu, trh váhá 🙂 Těch zklamání, bylo od začátku r. 2022 (resp. závěru 2021) příliž mnoho… počkejme si…

AjRep

A není možné, že investoři prostě čekají na odstakování toho obrovského množství etherů, na které teď není možné sáhnout? Protože až se ten objem vrhne na trh, tak by to logicky mělo strhnout cenu výrazně dolů.

Ivan
Hodnocení článku :
     

Ďakujem za kvalitné analyzy i streemy, ktoré si vždy veľmi rad pozriem. Inak dnes na vebe marketwatch, ktorý ihneď ráno pozerám, aby som mal základný prehľad o trhoch je vidieť , ze po rekordných rastoch začala prebiehať drobná korekcia na všetkých európskych i amerických indexoch. Inak uverejnili i clanok, ze index s&p500 prvýkrát po dva a pol roku dosiahol zlatý kríž. No ktovie, keby sa indexu i ďalej darilo v raste mohol by to byt dajaký míľnik. ” Zlatý kríž nezaručuje ďalšie velke zisky do budúcnosti, ale všetky veľké rally začínajú zlatým krížom, no nie všetky zlaté kríze vedú k veľkej rally.” http://www.marketwatch.com/story/s-p-500-achieves-first-golden-cross

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: