JPMorgan: profesionální obchodníci jsou k blockchainu stále skeptičtí

0
(0)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Společnost JPMorgan udělala průzkum mezi 835 institucionálními investory. Téměř tři čtvrtiny z nich neplánuje jakkoliv investovat do digitálních aktiv. Zároveň si ale 12 % z nich myslí, že technologie blockchainu bude mít největší vliv na obchodní výkon.

Jako institucionální investor se označuje finanční organizace, která spravuje peníze jiných lidí. Ti dodávají prostředky a organizace s nimi obchoduje na různých trzích s cílem co nejvyšší návratnosti (ROI). Typicky sem patří hedgeové fondy, banky nebo soukromé investiční společnosti.

Z průzkumu vyplývá, že 14 % dotázaných společností sice aktuálně neobchoduje s kryptoměnami, ale do 5 let chtějí začít, 6 % by rádo začalo již brzy a 8 % aktuálně obchoduje. Tyto společnosti většinou spravují obrovské množství kapitálu. A právě nemožnost rychlé likvidity vnímá 22 % z dotázaných jako riziko.

Bude mít blockchain vliv na obchodování?

Téměř 30 % dotázaných si myslí, že na jejich obchodní výkony bude mít největší vliv makroekonomická situace. Dalších 26 % vidí největší vliv v míře inflace. I na těchto rizicích lze samozřejmě díky derivátům vydělávat a obchodníci to tak i dělají. Často otevírají pozice v řádech dnů, hodin nebo i minut. Investoři se spíše orientují na dlouhodobé zisky.

Z pohledu technologií se více než polovina shodne na vlivu umělé inteligence na obchody. Respektive investice do firem spojených s umělou inteligencí budou nejvíce ovlivňovat obchodní výsledky. Následuje integrace API (Application Programming Interface), technologie blockchainu a mobilní aplikace.

Závěr

Profesionální obchodníci mají ohromný vliv na trh. Díky míře kapitálu, kterou disponují, mohou trh ovlivnit. S ohledem na aktuální měnovou politiku FED se lze i svézt na vlně euforie. Bohužel (pro někoho možná bohudík) shledávají digitální aktiva stále příliš volatilní, než aby do nic svěřené peníze investovali. Otázkou zůstává, zda plánované regulace dokážou jejich obavy rozptýlit a na trh tak přidat další kapitál.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img