Deriváty přilákají institucionální investory

5
(1)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Finanční deriváty, jako jsou futures nebo opce, hrály hlavní roli v posledním býčím trhu. Pravděpodobně budou důležitou součástí i toho budoucího. Umožňují tak obchodníkům bez většího kapitálu jít do obchodů, kde mohou na jedné straně hodně získat, nebo ovšem také vše ztratit.

Přestože kryptoměnový trh neustále roste, tak nástroje a infrastruktura ještě nedosahují takových kvalit jako na tradičních finančních trzích. To by mohl letošní rok změnit. Vznikají další aplikace pro decentralizované finance (DeFi) a současně na trh vstupují profesionální zprostředkovatelé se zkušenostmi z klasických trhů.

Deriváty jako zajištění před výkyvem ceny

Pro někoho jsou deriváty ideálním nástrojem z důvodu možnosti obchodu na páku. Plusem je i fakt, že ve Spojených státech uznávají zisky z nich jako výnosy z dlouhodobého kapitálu a tak je i daní. V neposlední řadě jsou často využívány jako nástroj pro ochranu před nečekanými výkyvy ceny.

USA chtějí mít vše pod kontrolou

Koncem roku 2022 dvě třetiny objemu všech kryptoměnových obchodů proteklo přes Binance. Tam také probíhá i většina obchodů s deriváty. Dalšími významnými trhy jsou OKX a Bybit. Ani jeden nemá sídlo na území Spojených států a nedá se tak snadno regulovat. I to může nepřímo komplikovat přístup tamních investorů. Podle informací z CoinGlass je CME Group pro USA jediným snadno regulovatelným trhem s oprávněním pro kryptoměnové deriváty.

Závěr

S tím jak více institucionálních investorů přidává kryptoměny do svého portfolia, tak roste jejich hlad po kryptoměnových derivátech. Chtějí svoje krypto investice ochránit před výkyvem ceny, tak jako to dělají na tradičních finančních trzích. Kde je poptávka roste samozřejmě i nabídka. Je tedy pravděpodobné, že následující období bude plné inovací a že příští býčí trh přiláká do kryptoměn mnoho zajímavých a velkých hráčů.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img