Unikly první fotografie mobilní aplikace pro digitální měnu Číny

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Na sociálních médiích se objevily první fotografie testovací verze mobilní peněženky podporující novou čínskou digitální měnu.

Jak bude vypadat digitální juan?

Pokrok ve vývoji své digitální měny Čína uspíšila i kvůli koronavirové krizi. Možná si také ještě pamatujete haló, které vyvolal Facebook svými plány na spuštění Libry, což mělo také vliv na urychlení vývoje digitálního juanu. Ten zřejmě pokročil do fáze, kdy již testují plně funkční pilotní verzi.

Nasvědčují tomu i nově uniklé fotografie mobilní peněženky pro digitální měnu čínské centrální banky. Agentura South China Morning Post uvedla, že zatím je tento pilotní program údajně testován menší skupinou interních uživatelů. Níže se můžete sami podívat na fotografie dosud nezveřejněné aplikace, pocházející od anonymního zdroje.

Co tato aplikace umí

Máme možnost poprvé nahlédnout na to, jak může digitální juan vypadat pro čínskou veřejnost. Jedná se o testovací verzi aplikace, kterou vyvinula jedna z největších čínských státních bank – Zemědělská banka Číny.

Výkonný ředitel fúzí a akvizic Binance Ling Zhang uvedl:

„Zdá se, že zkušební aplikace peněženky je k dispozici ke stažení. Pro začátek procesu budou k dispozici 4 města, včetně Shenzhenu, Čcheng-tu, Suzhou a Xionganu. Zajímavé je, že zbrusu nová oblast na úrovni státu Xiongan je jednou z prvních šarží zkušebních měst.“

V zásadě tato mobilní peněženka působí poměrně přehledně. Nabízí běžné platby za zboží a služby prostřednictvím skenování čárového kódu. Také uživatelé mohou převádět digitální juan mezi sebou navzájem, nebo si převádět prostředky z běžného účtu do digitální měny. Rozdíl oproti Bitcoinu a dalším kryptoměnám je pak především v tom, že se jedná o centralizovanou měnu, která poběží na centralizované databázi.

Závěr

K prvnímu oznámení Čínské lidové banky, že vyvíjí svou digitální měnu (CBDC), došlo v srpnu 2019. Od té doby celý svět sleduje, zda se to Číně podaří uskutečnit a jaké výhody jí to přinese. Mnoho dalších centrálních bank po celém světě rovněž o něco podobného usilují, nebo alespoň zvažují. Zřejmě bude rozhodující to, jaký efekt přinese spuštění digitálního juanu v Číně. A podle pokročilé fáze tohoto projektu lze očekávat, že Čína je již k oficiálnímu spuštění velmi blízko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Matador

Dobrý den, chtěl bych vědět kterému dementovi z redakce opět vadila v hlavní nabídce položka všechny články. Alespoň za posledních třeba 5 dnů. Každý nemá čas být ne netu každý den. Hlavně, že jste tam přidali koronavirus. Myslím, že toho je všude až nechutně moc a čtenáři Kryptomagazínu vyhledávají odborné články a ne bulvár. To si stačí pustit ČT 24, tam o ničem jiném než koronaviru nemluví. Přeju hezký den.

Dariusz Matuszyński

Sice ostrý feedback, ale každopádně děkujeme, menu je upravené a již zde opět najdete i všechny články 🙂
Jinak poslední (nejnovější) články najdete i na nově upravené homepage, další pak v archivu 🙂 kterým lze ještě listovat.

Matador

Děkuju za opravu a omlouvám za poněkud hrubší vyjádření, které vycházelo pouze z toho, že se to nestalo poprvé.Vaše stránky jsou na úrovni a k podobným informacím se člověk moc nedostane, za to se patří poděkovat.Bohužel mám hodně nepravidelnou práci a jsou dny, kdy kromě vyřízení pracovních mailů se k dalšímu nedostanu a doháním to ve volných dnech a věřím, že nejsem sám s podobným problémem. Přeju hezký den.

spot_img