TOP 5 článků za minulý týden + Market cap stablecoinů dosáhl nejnižší úrovně za téměř dva roky

4.8
(5)

Kiyosaki opět vyzdvihuje Bitcoin a další aktiva

Robert Kiyosaki, známý autor světového bestselleru, nedávno prostřednictvím svého twitterového účtu komentoval současný stav amerických akciových indexů. Podle něj je jejich růst spojen s odstraněním dluhového stropu USA. Tento dluhový strop byl dlouhodobým problémem americké ekonomiky, který vyvolával vážné obavy a vedl k nejistotě na finančních trzích. Situace se však změnila v červnu letošního roku, kdy americký prezident Joe Biden podepsal zákon, který pozastavil dluhový strop ve výši 31,4 bilionu amerických dolarů. Tento krok byl významný, protože se tím USA vyhnuly svému prvnímu defaultu, což by mohlo mít katastrofální důsledky pro globální ekonomiku.

Binance dokončuje integraci Bitcoin Lightning Network

Kryptoměnová burza Binance dokončila integraci Bitcoin Lightning Network na své platformě pro výběry a vklady BTC. Tento vývoj potvrdila Binance v blogovém příspěvku z 17. července, kde poznamenala, že uživatelé kryptoměnové burzy nyní mohou používat škálovací řešení 2. vrstvy pro výběry a vklady BTC. Když se nyní uživatelé rozhodnou vybrat nebo vložit bitcoiny, budou moci vybrat „LIGHTNING“ jako možnost. Mezi další možnosti patří BNB Smart Chain (BEP-20), Bitcoin, BNB Beacon Chain (BEP2), BTC (SegWit) a Ethereum ERC-20.

Pravděpodobně 20 % všech bitcoinů je navždy ztraceno

Bitcoin se aktuálně obchoduje kolem 30 000 USD. Většina lidí spekuluje na jeho blízký růst ceny i z důvodu, že se blíží další halving. Odměny za těžbu se tak opět sníží na polovinu. Celkově lze vytěžit maximálně 21 milionů tokenů. Již dnes se ale odhaduje, že 20 % z těchto tokenů je navždy ztraceno. Tyto statistiky dlouhodobě sleduje společnost Glassnode a zveřejňuje jako graf Hodled and Lost. Data zobrazují takzvanou „živost“ bitcoinového blockchainu. Reflektuje velikost pohybu a také po jaké době k pohybu došlo. Z dat lze také vyčíst, jaké množství tokenů je již pravděpodobně na neurčito nedostupné. Například kvůli tomu, že majitelé peněženek k nim ztratili přístup. Report aktuálně ukazuje, že téměř 7,77 miliónu bitcoinů je ztraceno nebo se velmi dlouho nepohnulo (HODL). To je hodnota asi 233 miliardy USD.

Proč si Raoul Pal myslí, že se blíží masivní bitcoinová rallye?

Bývalý výkonný ředitel Goldman Sachs či manažer hedgeových fondů Raoul Pal učinil další odvážné prohlášení o Bitcoinu a potažmo celém kryptoměnovém trhu. Pal, který je známý svými hlasitými názory, se aktuálně na jeho adresu vyjadřuje velmi pozitivně. Říká, že Bitcoin spolu se zbytkem kryptotrhu zažije v nejbližší době mega býčí run. Pal to dal najevo v nedávném rozhovoru pro Real Vision Crypto, když se nechal slyšet, že trh napodobuje býčí vzorce z cyklu 2015 – 2016. Pal tvrdí, že současný trh zrcadlí strukturu podobnou tehdejší době.

Velryby a žraloci dál akumulují bitcoiny

Pro většinu se může zdát kryptoměnový trh poslední měsíc poměrně nudný. Cena bitcoinu se pohybuje v rozmezí 30 000 až 31 000 USD. Pro žraloky a velryby je to ale evidentně stále velmi zajímavá cenová úroveň. Za měsíc se jim podařilo nashromáždit do peněženek dalších 71 000 mincí. Podle společnosti Santiment se v peněženkách držících 10 – 10 000 BTC objevilo od 17. června dalších 71 000 mincí. To v současnosti představuje hodnotu 2 115 miliardy USD. Může to být pozitivní zpráva, ale samozřejmě lze celou situaci číst vícero způsoby. Můžeme předpokládat, že to znamená víru tohoto segmentu v budoucí růst ceny a proto posilují svojí pozici na trhu

Bonusová zpráva

Market cap stablecoinů dosáhl nejnižší úrovně za téměř dva roky

Sektor stablecoinů pokračoval v průběhu července i nadále v poklesu, kdy zaznamenal šestnáctý měsíční propadv řadě. Jeho celkový market cap tak klesl na nejnižší úroveň od srpna 2021, a to o 0,82 % na 127 miliard USD.

Podle nejnovější zprávy CCData Stablecoins & CBDCs zůstává tento měsíc i nadále USDT dominantním stablecoinem – jeho market cap představuje 65,9 % sektoru stablecoinů. Naproti tomu USDC a BUSD zaznamenaly pokles o 3,01 % a 4,57 % na 26,9 miliardy USD, resp. 3,96 miliardy USD.

Zejména USDC zaznamenal sedmý měsíční pokles v řadě. Díky těmto poklesům klesla tržní dominance stablecoinů v kryptoměnovém prostoru z červnových 10,5 % na 10,3 %.

Pokles stablecoinového sektoru přichází v době, kdy ceny kryptoměn rostou, přičemž nedávné přelomové rozhodnutí ve prospěch tokenu XRP v právní bitvě mezi americkou Komisí pro cenné papíry (SEC) a společností Ripple je rovněž považováno za pozitivní vítr do plachet kryptoměnového trhu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img