Proč si Raoul Pal myslí, že se blíží masivní bitcoinová rallye?

4.9
(8)

Bývalý výkonný ředitel Goldman Sachs či manažer hedgeových fondů Raoul Pal učinil další odvážné prohlášení o Bitcoinu a potažmo celém kryptoměnovém trhu. Pal, který je známý svými hlasitými názory, se aktuálně na jeho adresu vyjadřuje velmi pozitivně. Říká, že Bitcoin spolu se zbytkem kryptotrhu zažije v nejbližší době mega býčí run.

Pal to dal najevo v nedávném rozhovoru pro Real Vision Crypto, když se nechal slyšet, že trh napodobuje býčí vzorce z cyklu 2015 – 2016. Pal tvrdí, že současný trh zrcadlí strukturu podobnou tehdejší době.

Raoul Pal velmi optimistický

Jak připomněl, i v roce 2019 trh začal na býčí notu a během určitého období zaznamenal 300% pumpu. Později přišel masivní pokles, a nakonec během krátké doby trh vyrostl o více než 700 %.

Pal říká, že trh by měl očekávat další chaos v bankovním sektoru. Ten přiměje Federální rezervní systém k intervenci.

Mám pocit, že bychom se zde mohli dostat do paraboly dříve. Myslím si, že se blížíme bankovní krizi v rámci regionálních bank, která si vyžádá zásah Federálního rezervního systému. Úrokové sazby se vymykají kontrole, takže růst úrokových sazeb a inverze výnosové křivky – špatné medvědí zprávy pro banky.

V současné době je hodnota KRE ETF (Regional Banking ETF) oceněna na 43,13 USD. Raoul tvrdí, že právě KRE ETF lze použít k dešifrování situace, kde se aktuálně trh nachází.

Jakmile začne docházet k prolomení hranice mezi 35 a 30 dolary, Fed se chystá jednat. Navíc společně s bankovní krizí probíhá i krize na trhu s nemovitostmi, která by podle Palova názoru také mohla hrát roli při ovlivňování rozhodnutí Federálního rezervního systému.

Závěrem svého vystoupení, pak Pal řekl, že očekává, že Fed ustoupí od svého současného postoje, ale také nabídne likviditu potřebnou k tomu, aby vláda mohla “vyčistit” svůj státní dluh.

Možná, že důvodem, proč Fed ještě více zpřísňuje sazby, je vytvoření krize, aby mohl snížit sazby, aby mohl monetizovat dluh. Protože pokud to neudělají, budou muset tisknout další peníze (protože úrokové sazby jsou vyšší), aby zaplatili splátky dluhu, a to vede k naprosté katastrofě.

Závěr

Snaží se opravdu Fed vytvořit krizi, jak Pal naznačuje? A mohli bychom se opravdu dočkat parabolického růstu bitcoinu (BTC) dříve, než si většina z nás myslí? Budu se těšit na vaše komentáře zde pod článkem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tom

Pal stejne jako Woods-ova upada v zapomneni tak zase placnul nejakej kec, aby se o nem mluvilo. Jendou rika ze to pujde do sjacek a podruhe do nebe a furt dokola. Jedno nebo druhe se stane takze nakonec mit pravdu bude.

Vojtech

Můj dobrej kamarád Lukáš K. si taky něco myslí. I já si něco myslím. A nejen o btc. Dneska si každej něco myslí😃

spot_img