Biden tlačí na Kongres ohledně dluhového stropu

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americký prezident Joe Biden a republikán Kevin McCarthy dosáhli v sobotu večer dočasné dohody o pozastavení dluhového stropu federální vlády. Ukončili tak měsíce trvající patovou situaci, ale dohoda musí ještě projít složitým procesem schválení Kongresem.

Biden, USA a debata o dluhovém stropu

Po sérii intenzivních měsíčních vyjednávání, zprostředkovaných prostřednictvím řady telefonických hovorů, byla nakonec vytvořena dohoda. Prezident Biden a McCarthy strávili sobotní večer dlouhým, devadesátiminutovým telefonickým rozhovorem, v němž probrali podrobnosti této dohody. Později ten večer McCarthy informoval své kolegy, následně se obrátil na Bílý dům a vedoucího Sněmovny.

Po zveřejnění této novinky Biden prostřednictvím Twitteru potvrdil existenci dohody a uvedl, že tato dohoda povede k odvrácení “katastrofického selhání“, kterému by USA musely čelit.

Americký prezident Joe Biden dále prohlásil, že během následujícího dne bude dohoda předložena Sněmovně reprezentantů a Senátu USA. Apeloval na obě komory, aby dohodu bezodkladně ratifikovaly.

Dohoda zahrnuje významné snížení výdajů, klíčové reformy vedoucí k přechodu lidí z chudoby do pracovní síly a omezení na překročení vládních pravomocí. McCarthy zdůraznil, že dohoda nezavádí nové daně ani vládní programy.

Republikáni, držící kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů, požadovali razantní škrty výdajů a další podmínky a vyjádřili ostrou kritiku na adresu dohody, jakmile byly odhaleny první detaily.

Pro úspěch dohody je nyní nezbytné získat minimálně devět republikánských hlasů v Senátu. V každé komoře existuje řada možností, jak zpomalit tento proces. Pokud bude dohoda schválena, přinese to finančním trhům jistotu a odvrátí další nejistoty.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 28 110 USD dle KMC.

Závěr

Jak vnímáte politiku Joe Bidena? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celou zprávu agentury Reuters se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ pro více zajímavého obsahu.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img