Ripple vyhrál spor se SEC, XRP posílilo o více jak 80 %

4.6
(10)
Redakce Kryptomagazin
Redakce Kryptomagazinhttps://kryptomagazin.cz/
Redakce kryptomagazín je tým autorů z našeho portálu kryptomagazin.cz Tento tým publikuje především návody a vzdělávací články.

Společnost Ripple Labs si připsala vítězství ve federálním soudu okresu Jižní New York dne 13. července. Soudkyně Analisa Torres rozhodla ve prospěch společnosti v případu, který podala Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v roce 2020.

Podle dokumentů podaných 13. července soudkyně Torresová udělila souhrnné rozhodnutí ve prospěch Ripple Labs, které implikuje, že token XRP není cenný papír.

Token XRP reagoval více jak 80% kurzovým růstem

Žaloba SEC měla za cíl donutit Ripple, aby přestal nabízet svůj token XRP. S odůvodněním, že token XRP je cenným papírem a vyžaduje proto další regulaci.

Návrh žalovaných na souhrnné rozhodnutí je SCHVÁLEN ve vztahu k programovým prodejům, ostatním distribucím a prodejům ze strany Larsena a Garlinghousea a ODMÍTNUT ve vztahu k institucionálním prodejům.

Rozhodnutí soudu

Během několika minut po zveřejnění zprávy se cena XRP vyšplhala z 0,47 na 0,85 dolaru. To znamená růst tokenu o více než 80 % od okamžiku zveřejnění rozhodnutí soudu.

Případ proti Ripple trval od prosince 2020, kdy SEC podala žalobu proti Ripple a jeho dvěma hlavním výkonným ředitelům, Bradu Garlinghouseovi a Chrisi Larsenovi, s obviněním, že společnost nabízí neregistrovaný cenný papír.

Během posledních tří let měl tento případ svůj podíl na dramatickém napětí, včetně zveřejnění “Hinmanových dokumentů” a trvalého boje vůči obviněním SEC ze strany Garlinghousea.

Ostatní kryptoměny jako jsou bitcoin, ethereum a další, se k růstu přidaly. Na trhu proto panuje dost optimistická nálada.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr Hejlek
Hodnocení článku :
     

“Růst tokenu o více než 30%”. Mělo by tam být 80% 😉

Rastislav Brna

Nebuď štoural 🙂

Kenny

Tady je videt co je SEC zač, jen banda blbecku co ani nevi co je to cenny papir. No spis SEC si myslel ze oni jsou ti co to rozhodují, naštěstí to tak neni. Ostatni mince jako ADA, SOL, MATIC maji v tuto chvili uplne jasno. Take je mozne ze tahle banda v SEC chtěla jen manipulovat trhem, aby si sami namastili kapsy. Otazkou je co je horší…

bkf1

Ona je to vlastně kombinace neznalosti a odporu k pokroku. U těch velkých institucí (a “důchodců” viz např. Buffett) je to prostě pochopitelné. Každopádně je fajn, jak vtipně to dokazují 🙂 Díky tomu nemůžou vyhrát, to by ten svůj odpor museli vést mnohem sofistikovaněji, ne stylem “děti na písku”.

Poslední editace 11 měsíců před přes bkf1
bkf1

Mě se to teda nezdá jako nějaké bombastické vítězství:

Torresová však také rozhodla, že smlouvy o institucionálním prodeji v hodnotě 728 mil. dolarů představovaly neregistrované prodeje cenných papírů a tito investoři “by si koupili XRP s očekáváním, že budou mít zisky z úsilí společnosti Ripple”.

Dále poznamenala: “Proto, po zvážení ekonomické skutečnosti a souhrnu okolností souvisejících s institucionálním prodejem, soud dospěl k závěru, že institucionální prodej XRP společnosti Ripple představoval neregistrovanou nabídku a prodej investičních smluv v rozporu s oddílem 5 zákona o cenných papírech.”

Torresová vyhověla návrhu na zkrácený rozsudek, tím tedy nechává případ otevřený, dokud se porota nezúčastní soudu nebo pokud Ripple a SEC nedosáhnou dohody.

(zdroj zycrypto.com)

Každopádně aspoň nějaká pozitivní zpráva👍

Poslední editace 11 měsíců před přes bkf1
BFG

To je jen dezinterpretace ! Nic takového v rozhodnutí není ! Torresova nerozhodla že institucionální prodeje ze strany Ripplu byly neregistrovanný cenný papír! Pouze odmítla rozhodnout že v tomto případě Nejde o neregistrovanny cenný papír a že je potřeba to posuzovat u každé instituce individualně ! Tady je vidět jak se na internetu napíše nesmysl a šíří se mezi lidma

Libor

Článok redakcie je neúplný, viď bkf1. Sudkyňa zjavne nerozumie tomu, že kryptoburzy nie sú žiadne burzy cenných papierov podľa legislatívy USA. Sú to obyčajné internetové platformy, ktoré sa sami nazývajú “burzami”, čo je však iba obchodné označenie, resp. marketingový názov. To môže ktokoľvek si nazvať svoj web “burzou” na svojich propagačných materiálov. No v zmysle zákona o burzách cenných papierov to žiadne burzy pre investorov nie sú. Ak by boli kryptoburzy burzami aj v zmysle zákona o burzách, tak potom by sudkyňa mala pravdu. To by potom však mali na to licenciu od dohľadu nad kapitálovým trhom a burzami, teda od SEC. Toto si sudkyňa neuvedomila a kryptoburzy vnímala ako regulárne burzy na rovnakej úrovni ako napr. NASDAQ.

Kenny

Hele bych se divil ze pravnici XRP ji to pri tech tahanicich nerekli a povidali si tam o tom jak blbej s hluchym 🙂

Petr

A máte nekdo nějaký

spot_img