Strach z Číny je nyní strachem z návrhu zákona o infrastruktuře, co je třeba sledovat?

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) je na začátku dalšího týdne s posledním čínským “zákazem” za zády, ale jeho další “FUD” příběh se již připravuje. Návrh zákona o infrastruktuře Spojených států je opět na stole, přičemž tento týden pravděpodobně dojde k definitivnímu hlasování o tom, co by mohlo otřást kryptoměnovými obchody.

Den D pro návrh zákona o infrastruktuře

H.R.3684, čerstvě schválený Senátem, by se měl v pondělí dočkat finálního hlasování, navzdory zvěstem, že může být ještě odložen.

Návrh zákona obsahuje sporný popis “zprostředkovatele”, který by mohl mít dalekosáhlé důsledky pro americké krypto podniky. Stále probíhají snahy o změnu jeho znění, přičemž v čele stojí osobnosti jako senátorka za Wyoming Cynthia Lummis a advokátka Caitlin Long.

Současné znění popisuje makléře jako “jakoukoli osobu, která (za úplatu) odpovídá za pravidelné poskytování jakékoli služby, jež uskutečňuje převody digitálních aktiv jménem jiné osoby”.

K návrhu zákona bylo k 27. září podáno celkem 539 pozměňovacích návrhů.

Ačkoli je H.R.3684 potenciálně trnem v oku místnímu kryptografickému průmyslu, pro zkušené bitcoinové hodlery má pravděpodobně jen malý význam.

“Zelený týden” se očekává napříč kryptotrhy

Toto pondělí se spotové ceny BTC pohybují na známé úrovni, když se BTC/USD vrací na 44 400 USD. To předznamenává začátek úrovně odporu, která nakonec minulý týden vyvolala odmítnutí poté, co pár krátce překonal 45 000 USD.

Tento pokus o proražení se zatím příliš neliší, když se v době publikování článku nepodařilo 44 000 USD udržet.

Nicméně v porovnání s prognózami návratu do středního pásma 30 000 USD, které přišly až v neděli, je nejnovější pokrok osvěžující.

BTC/USD 1týdenní svíčka graf (Bitstamp) | Zdroj: TradingView

Týdenní uzávěrka, která byla v posledních dnech zdrojem sporů, nezklamala a přišla na 43 144 USD – nad minimálními hraničními body, na které někteří obchodníci upozorňovali.

Scénář vývoje BTC/USD | Zdroj: Rekt Capital/Twitter

Lightning Network je na vrcholu zásadního růstu

Po pátém zvýšení v řadě z minulého týdne, což je samo o sobě vzácný výkon, údaje naznačují, že za osm dní Bitcoin zpečetí další úpravu obtížnosti směrem nahoru. To by bylo jeho první šesté zvýšení v řadě od poloviny roku 2019, kdy jich bylo sedm.

Nejde jen o obtížnost, hashovací rychlost se nyní pohybuje kolem 145 EH/s a od historických maxim ji dělí pouhých 23 EH/s.

Tyto statistiky svědčí o přesvědčení těžařů a také o rozsahu jejich návratu od masového odchodu z Číny před pouhými čtyřmi měsíci.

Na straně spotřebitelů je příběh neméně působivý. Lightning Network, čerstvě po úspěšném přijetí v Salvadoru, se blíží kapacitě 3 000 BTC. Od začátku roku 2021 se tato kapacita téměř ztrojnásobila.

Kapacita Bitcoin Lightning Network vs. BTC/USD graf | Zdroj: Zdroj: LookIntoBitcoin

Cítíte strach?

Investoři na kryptotrhu se hromadně bojí, a ukazatel sentimentu Crypto Fear & Greed Index ukazuje, jak moc jsou nervózní.

Koncem minulého týdne se index, který k určení sentimentu bere v úvahu koš faktorů, propadl na nejnižší úroveň od poloviny července, předtím, než BTC/USD zahájil svůj běh na 53 000 USD.

Tentokrát je však ve hře 40 000 USD, nikoli 30 000 USD, na které se cena zaměřuje.

Od pondělí je index mírně vyšší, na úrovni 27/100 – stále pevně v zóně “strachu”.

Crypto Fear & Greed Index graf | Zdroj: Zdroj: Alternative.me

“Never gonna give you up…”

Tato slova a další úryvky ze stejnojmenné písně anglického zpěváka Ricka Astleyho z roku 1987 se staly memy, ne jen pro bitcoináře. Popisují myšlení – a investiční návyky – hodlerů, kteří své BTC nikdy neprodají, ať už jsou okolnosti jakékoli.

Hodlování v jakékoli bouři je mezi dlouholetými účastníky trhu galvanizující silou, ale právě teď může investor “Rick Astley” dokonce ukazovat cestu k novým historickým maximům.

Bitcoin “Rick Astley” investiční fáze vs. BTC/USD graf | Zdroj: Willy Woo/ Twitter

Jak poznamenal analytik Willy Woo, tito Rickové se dlouho a tvrdě drželi a historicky se nyní blýská na dobré časy.

“Bitcoin vstoupil do fáze Never Gonna Give You Up Astley Cycle,” argumentoval spolu se zábavným grafem srovnávajícím nákupní zvyky Ricka Astleyho s cenovou akcí BTC.

Účinky se ještě mohou dostavit dříve, než si mnozí představují. Oproti náhlému nedělnímu nárůstu o 2 000 USD Van de Poppe vyzval, aby nastal čas na “párty” napříč Bitcoinem a altcoiny.

VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE NA NAŠEM OFICIÁLNÍM DISCORD SERVERU.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img