[Odpolední zprávy] • Ruská duma chce regulovat těžbu kryptoměn jako podnikání • a další články

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Takzvaný Den Bitcoinu, kdy se toto aktivum oficiálně stalo zákonným platidlem v Salvadoru, přinesl býkům jen bolest. Za několika hodin se BTC během několika prudkých svíček propadl o více než 10 000 USD z hodnoty 53 000 USD.

To vyvrcholilo poklesem až pod 43 000 USD. Od té doby Bitcoin získal zpět půdu pod nohama a uklidnil se kolem 46 000 USD.

Altcoiny utrpěly během krachu ještě více než jejich lídr. Nyní však většina z nich překonala BTC. Ethereum v úterý kleslo pod 3 100 USD, jen několik dní poté, co překročilo hranici 4 000 USD. Nárůst o 7,5 % za posledních 24 hodin vyhnal v současnosti druhou největší kryptoměnu až nad cenu 3 500 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – dominance na kritické úrovni, kurz jenom konsoliduje

Kryptoměny

Charles Hoskinson: Po Salvadoru potřebuje každá země krypto strategii

Zakladatel společnosti Cardano Charles Hoskinson se nedávno zamyslel nad přijetím Bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru a vyzval ostatní země, aby následovaly jeho příkladu s plány na přijetí kryptoměn.

V blahopřání zveřejněném na Hoskinsonově YouTube kanálu vyslovil Bitcoinu poklonu za jeho historický úspěch. Učinil tak tím, že se nejprve zamyslel nad tím, jak daleko kryptoměny došly, a připomněl dobu, kdy se do tohoto prostoru v roce 2011 zapojil. Ačkoli litoval ztráty starých přátel, Hoskinson zároveň ocenil nebývalý růst, který kryptoměny v uplynulém desetiletí zažily. [2a]

Severoameričtí BTC těžaři zažili rekordní měsíce, když nashromáždili 18 000 BTC

Několik největších amerických těžařských firem, které působí převážně v Severní Americe, vytěžilo od začátku roku dohromady přes 10 500 BTC, přičemž téměř 40 % produkce pochází z posledních dvou měsíců.

Z veřejných údajů shromážděných serverem The Block vyplývá, že společnosti Riot, Marathon, Bitfarm, Hut8 a Argo vytěžily během srpna celkem 1 796 BTC. To bylo o něco méně než jejich kolektivní produkce v červenci, ale jejich individuální produkce za třetí čtvrtletí se zatím buď vyrovnala rekordům produkce během druhého čtvrtletí, nebo je již překonala.

Nárůst jejich výstupů je způsoben sníženou konkurencí ze strany čínských těžařů a také postupným rozšiřováním jejich instalovaných těžebních flotil v důsledku miliardových investic vložených do zařízení pro těžbu bitcoinů od konce loňského roku. [2b]

Banky, burzy, firmy

Robinhood spustí tento měsíc opakované kryptoinvestice

Obchodní platforma Robinhood oznámila novou funkci opakovaného investování do kryptoměn, jak se píše v příspěvku zveřejněném 8. září. Funkce umožňuje uživatelům pravidelně nakupovat jejich oblíbené kryptoměny. Funkce je bez poplatků a lze ji naplánovat na denní, týdenní, dvoutýdenní nebo měsíční bázi.

Společnost Robinhood bude tuto funkci pro uživatele postupně do konce měsíce zavádět. Tvrdí, že by to mohlo pomoci rozšířit portfolia a zároveň snížit dopady volatility trhu. Funkce může v podstatě pomoci investorům zprůměrovat jejich investice na základě dolarových nákladů, což je spolehlivá strategie. [3a]

Bývalý hongkongský zpravodajský web vydává NFT, aby zachoval historii

Společnost Initium Media, respektovaný čínskojazyčný zpravodajský web s kořeny v Hongkongu, prodala svou první kolekci nezaměnitelných tokenů (NFT), které obsahují zpravodajské události, jež podle zpravodajské organizace měly významný dopad, protože zpravodajská média stále více přijímají NFT jako novou formu vyprávění příběhů.

Společnost Initium Media, čínsky „端傳媒“, která nedávno přestěhovala své sídlo z Hongkongu do Singapuru, ve středu vydala svou první kolekci NFT nazvanou „The Erased“, která vyprávěla příběhy migrujících dělníků v Pekingu, kteří byli v roce 2017 vystěhováni v rámci městské kampaně na „vystěhování nízké vrstvy obyvatelstva“.

Tři NFT, které byly kótovány na OpenSea, byly vyprodány během jednoho dne, přičemž každý z nich se prodával za 0,3 ETH (1 049 USD). [3b]

CBDC, Regulace

Ruská duma chce regulovat těžbu kryptoměn jako podnikání

Zatímco se ruští zastánci kryptoměn snaží přilákat globální provozovatele těžby kryptoměn, místní zákonodárci se vážněji zabývají regulací tohoto odvětví.

Anatolij Aksakov, předseda výboru ruské Státní dumy pro finanční trhy, prohlásil, že ruští zákonodárci nyní zvažují uznání odvětví těžby kryptoměn jako formy podnikání podle místních zákonů o podnikání, uvedla 8. září agentura TASS.

Dále uvedl, že vláda aktivně pracuje na několika právních iniciativách týkajících se krypto průmyslu a očekává, že v blízké budoucnosti předloží návrhy zákonů o zdanění kryptoaktiv, těžbě a vydávání digitálních měn. Aksakov také zdůraznil potřebu zajistit větší regulační jasnost digitálních měn. [4a]

Bývalý federální prokurátor říká, že SEC udělá vše pro to, aby ovládla celý kryptoprostor

V návaznosti na hrozbu Komise pro cenné papíry (SEC), že zažaluje Coinbase, kryptoburzu kótovanou na burze Nasdaq, se bývalý federální prokurátor pustil do SEC s tím, že se „nezastaví před ničím, aby ovládla celý kryptoměnový prostor“.

Ve středu se James K. Filan, bývalý federální prokurátor Úřadu státního zástupce Spojených států pro okres Connecticut, vyjádřil k varování SEC ohledně produktu Lend společnosti Coinbase.

Ve svém tweetu Filan napsal:

[4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: