Jak si vybrat nejlepší kryptoburzu aneb třikrát proč

4
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Kryptoměnami můžete platit, anebo je jednoduše prodat. K nákupu a prodeji kryptoměn slouží především směnárny. Mnohem zajímavější je ale obchodování na burze. Vysvětlíme si proč.

Proč?

Na burzách jsou lepší ceny než ve směnárnách. Lze směnit jednu měnu za jinou, ale také ji vyměnit za fiat měnu. Je jen potřeba si ujasnit, co chceme.

Burzy se většinou hodí především pro ty, kteří nechtějí profitovat pouze na Bitcoinech. Koneckonců svět kryptoměn je velmi proměnlivý. Tím pádem může být rozložení prostředků do více kryptoměn výhodné i z hlediska finančního krytí. Pokud se jedna měna propadne, druhá může stejně prudce stoupnout.

Je ale třeba si založit účet v dostatečném předstihu před plánovaným začátkem obchodování.

Proč?

Verifikace totiž může trvat nečekaně dlouho, zájemců o kryptoměny stále přibývá. Ověřování účtu či vaší osoby bývá různě komplikované v závislosti na stupni zabezpečení dané burzy.

Jak vybrat burzu

Mimo jiné není na škodu si prověřit, které měny burza podporuje a které se za co dají směnit. Měnu lze nakoupit, prodat či směnit. V tomto bodě pozor na virtuální měny! Existuje např. virtuální dolar, ale fyzicky vám ho nikdo nikdy a nikde nevyplatí, což je další důležité kritérium pro výběr burzy. Nehledě na fakt, že někde nedostanete ani klasickou fiat měnu.

Počítejte i s poplatky za různé služby ze strany burz. Nemine vás ani průzkum, zda je ČR podporovanou zemí (tedy jestli občané této republiky mohou na dané burze obchodovat). Hodně vám o burzách napoví reference uživatelů či jejich počet. Obecně se dá říci, že čím více uživatelů, tím lepší burza, ale neplatí to ve všech případech.

Své prostředky je také třeba mít velmi dobře zajištěné, protože v poslední době došlo k několika hackům burz a krádežím z nich. Některé burzy své uživatele následně odškodnily, ale za ty nervy to nestojí.

Tip: Jak vybrat vhodnou peněženku pro uložení prostředků, píšeme zde

Hlavně začněte včas, než se z kryptoměn stanou fiat měny…

Proč?

Protože pak místo svobody obchodovat, jak se vám zachce, a obecně bez zbytečných kontrol ze strany státu, na tom budete stejně jako s penězi. Konec volnosti, opět ve vazbě systému… Odvažte se, stojí to za to!

Zde najdete naše návody pro obchodování na některých prověřených burzách:

Návod na obchodování na burze Binance
Návod na obchodování na burze GDAX
Návod na obchodování na burze Coinbase
Návod na obchodování na burze Waves DEX

Tip: Nakupte kryptoměny bez poplatků a získejte 10 USD zdarma

Zlaté pravidlo na závěr: Každý by si měl před jakýmkoliv obchodováním udělat vlastní průzkum a investovat jen takové množství prostředků, o které si může dovolit přijít.

Článek nám poslal zájemce o post redaktora Nikolas.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img