Proč je nepravděpodobné, že 50 BTC pochází ze Satoshiho adresy z roku 2009

1.9
(105)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Trump omilostnil bývalého člena představenstva společnosti Ripple • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Pokud jste nežili v jeskyni, víte, že včera bylo přesunuto 50 Bitcoinů z adresy vytvořené měsíc po vzniku kryptoměny BTC v lednu 2009. Informaci jsme vám přinesli ve včerejším hot news Pohyb na možné Satoshiho peněžence.

Pohyb mincí zakladatele Bitcoinu by byl problém

Satoshi má na svých peněženkách něco kolem jednoho milionu mincí Bitcoinu a je považován za mrtvého. Jeden Bitcoin má dnes hodnotu přes 200 000 Kč. Léta je známo, že k těmto mincím nikdo nemá přístup, nikdo na ně nikdy nesáhl. Tušíte co by se dělo na trhu, kdyby k tolika mincím opravdu někdo získal přístup? Zruinovalo by to trh BTC? Může být Satoshi naživu?

Teorie

Padesát mincí není velké množství peněz, pokud uvažujete o rozloze celého kryptotrhu. Je to okolo 500 000 dolarů, přičemž hodnota celého trhu přesahuje 200 miliard dolarů. Z důvodu stáří této adresy již mnoho lidí teoretizuje o následcích zmíněné transakce.

Nejběžnější teorií je, že tato transakce BTC byla od Satoshiho Nakamota, pseudonymního tvůrce vlajkové lodi na poli kryptoměn.

To je zvláště důležité, protože se očekává, že Nakamoto vlastní přibližně jeden milion mincí z let 2009–2010, kdy byl jedním z mála jedinců, kteří na kryptoměně pracovali.

Přesto prominentní programátor naznačuje, že data blockchainu jasně ukazují, že tato transakce nebyla od tvůrce Bitcoinů.

Analýza: transakce není ze Satoshiho adresy

Prominentní bitcoinový pedagog a programátor Jimmy Song nedávno napsal příspěvek, který upozorňuje na to, že je velmi nepravděpodobné, že by dnešní podezřelá transakce byla zaslána samotným Nakamotem.

Songův argument přišel k funkci v těžbě nazvané „extra nonce“, kterou lze odvodit z informací blockchainu. Tento nonce, podle programátora, umožnil jednotlivcům vidět, jak dlouho bitcoinový software běží.

To znamená, že kdyby někdo nechal svůj stroj na krátkou dobu těžit Bitcoiny, extra nonce by měl nízkou hodnotu.

Mince zaslané ve výše uvedené transakci nejsou poznamenány Satoshim, což znamená, že pokud tvůrce Bitcoinů nespustil další těžbu, je velmi nepravděpodobné, že by to byl on.

Tento sentiment zopakovali i další brzcí vlastníci Bitcoinů, kteří tvrdili, že tehdy to nebyla jen těžba Satoshi Nakamota. Dlouhodobý obchodník s kryptoměnami, „Whale Panda“ napsal:

“Jen pro záznam: toto není známá Satoshiho adresa, nebo tak něco. Tehdy bylo mnohem víc těžařů.“

Je známo, že Nakamoto distribuoval Bitcoinový whitepaper pomocí seznamu e-mailů. A ty pravděpodobně došly desítkám osob před skutečným vydáním sítě. Ústy se zprávy o kryptoměně mohly šířit ještě předtím, než to vypuklo.

Pořád to není přesné bullish znamení

Přestože bylo potvrzeno, že se nejedná o transakci Satoshiho Nakamota, neznamená to, že se nic neděje.

“I když to není Satoshi, stále je to jeden z prvních osvojitelů, na čemž záleží úplně stejně, jako by to Satoshi byl,”

řekl jeden komentátor.

“Znamená to, že se po 11 letech rozhodl být aktivní.”

Říká, že navzdory ujištění, že dnešní záhadná transakce není od tvůrce Bitcoinů, který zahajuje prodej jednoho milionu mincí, může prodejní tlak, který může tento pseudonymní předčasný osvojitel vytvořit, stále snižovat ceny.

Závěr

Zda to je či není pravda, se ještě uvidí. Nicméně tato transakce nejspíše ovlivní další vývoj a průběh. Pokud se někdo, kdo držel BTC takhle dlouho, rozhodl vstoupit do trhu a prodávat, určitě to ovlivní cenu BTC.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1.9 / 5. Počet hlasujících 105

Buď první kdo článek ohodnotí

20 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře