20.05.20 Technická analýza BTC/USD: ŠOK, propad o téměř 700 USD za minutu! Co se to děje?

2.4
(10)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin spadl pod 9 500 USD • Nasdaq, Microsoft, IBM a další tech giganti se spojují v InterWork Alianci • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Nedávná volatilita...

[Večerní souhrn článků] • Rusko přichází s novým návrhem zákona o digitálních finančních aktivech • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Šok dnešního dne přichází krátce po zprávě a spekulaci toho, že se pohnula peněženka Sathoshiho. Propad o téměř 700 USD ale vzápětí šokuje investory i širokou kryptokomunitu. Co se to děje?

Vítejte tradeři a traderky u naší aktualizace analýzy na BTC/USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: 34 %

Peněženka, která se od roku 2009 nikdy nepohnula, vykazuje první pohyb. Je to jedna z prvních peněženek v době vzniku Bitcoinu, no nemusí to nutně znamenat, že patří právě Sathoshimu. Ale spekulace zde jsou. Rozhodně někdo, kdo to od roku 2009 neřešil, udělal první pohyb.

Mohlo by se jednat o důkaz existence legendárního zakladatele Bitcoinu, jehož identita dosud není známá? Dohady o tom, kdo by to mohl být, se totiž v kryptokomunitě množí jako houby po dešti. Nicméně konečný důkaz zatím nepřinesl nikdo, ani Craig Wright, který se pokusil dokázat, že on je Satoshi Nakamoto. Konečný důkaz by totiž spočíval v tom, že by došlo k převodu byť jen jednotek satoshi z jedné z těchto „původních“ peněženek, které byly od roku 2009 nečinné. Více jsme o tom psali v našem příspěvku zde.

Pohyb o téměř 700 USD během 1 minuty

Pojďme teď ale ke grafu. K večeru zaznamenáváme pohyb, který jistě poutá pozornost. Propad o 680 USD zaznamenáváme první na Bitstampu, ale brzy se pohyb odráží i na jiných burzách. Takový knot ale vidíme jen u Bitstamp, kde to s největší pravděpodobností začalo. Je to pohyb na výše zmíněnou informaci? Trochu váháme, protože pohyb přišel až o několik hodin poté, co to whaleallert zveřejnil jako první a zřejmě pokud je to reakce, měla by přijít hned po zveřejnění. Vyloučit to ale určitě nemůžeme. Pokud by to nebyla reakce na zprávu výše, tak pak by to mohl být jen bug, přepsání se v order book či nějaká jiná chyba burzy. Je možné ale i to, že investoři chtěli vybrat stop loss jiným investorům. Možností je více. Propad se zastavil na 9 101 USD přesně. Možností je několik a od tohoto propadu nikdo ještě nepřišel s nějakým vyjádřením a jsme zřejmě první, kdo si toho všiml a první, kdo o tom píše. Zastavení na 9 101 USD není jistě náhodou. Už v předchozím cyklu jsme zaznamenali knot přesně k této hodnotě.

Tolik přátelé k dnešním novinkám a pohybu na Bitcoinu. Momentální podpora je na 9 400 a sahá až k 9 100 USD, fakt velký rozsah podpory. Odpor je na 10 000 USD a jak vidíme, je tu několik týdnů kanál, kde to mnohokrát propadne k 9 200 USD a následně to roste k 9 900, kde to investoři prodají a tento pohyb se několikrát opakuje. Zda je toto signál k propadu vyloučit nemůžeme. Momentálně se pohybujeme na 9 450 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.4 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře