[Hot news] POHYB NA MOŽNÉ SATOSHIHO PENĚŽENCE

2.5
(11)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Twitterový účet Whale Alert spustil lavinu svým tweetem, že se pohnuly Bitcoiny na jedné z nejstarších peněženek, kde nebyl žádný pohyb zaznamenán od roku 2009. 

Tato transakce může být také ověřena na webu blockchain.info

Co to znamená? Souvisí to se smrtí jedné z prominentních postav v kryptokomunitě, vystupující pod jménem @ActualAdviceBTC? Případně s poklesem ceny Bitcoinu, který se nyní pohybuje pod hranicí 9 500 USD?

Mohlo by se jednat o důkaz existence legendárního zakladatele Bitcoinu, jehož identita dosud není známá? Dohady o tom, kdo by to mohl být, se totiž v kryptokomunitě množí jako houby po dešti, nicméně konečný důkaz zatím nepřinesl nikdo, ani Craig Wright, který se pokusil dokázat, že on je Satoshi Nakamoto. Konečný důkaz by totiž spočíval v tom, že by došlo k převodu byť jednotek satoshi z jedné z těchto „původních“ peněženek, které byly od roku 2009 nečinné.

Více o Satoshim si můžete přečíst v našich článcích, tématu jsme se také věnovali.

Naposledy se pohnuly bitcoiny, vytěžené počátkem roku 2009, v roce 2017 a celkově těch pohybů těchto „starých“ coinů nebylo během let mnoho.

A co si o tom myslíte vy, naši čtenáři? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

25 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
25 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře