Pokud je Bitcoin digitální zlato – jsou altcoiny digitální stříbro? Objevila se neobvyklá korelace

4
(4)

Zprávy a souhrny

Bitcoin byl dlouhou dobu označován jako digitální protějšek vzácného fyzického kovu – zlata. Můžeme ale opravdu říct, že pokud je Bitcoin virtuální zlato, tak altcoiny jsou digitální stříbro?

Podle jedné skoro až neuvěřitelně bizarní korelace, altcoiny téměř dokonale kopírují vývoj stříbra, i když v různých časových rámcích. Co přesně si pod tím představit a je to pro altcoiny pozitivní zpráva?

Krypto aktiva vykazují silnou korelaci s drahými kovy

Svět stojí na začátku nové éry hospodářské aktivity a je jasné, že po pandemii koronaviru může plné zotavení trvat klidně i déle než deset let. Jistě si všichni ještě velmi dobře pamatujeme kolaps trhu během březnového Černého čtvrtka, kdy se investoři v obavách z nejhoršího začali ve velkém zbavovat veškerého možného majetku.

Od té doby se situace změnila a investoři se opět pouštějí do větších risků. Akciový trh má  za sebou silné zotavení a největší růst zažila aktiva, jako je zlato, stříbro, Bitcoin a také altcoiny.

Drahé kovy (zlato a stříbro) se během ekonomického útlumu dlouho používaly jako bezpečné útočiště a zajištění proti inflaci. Jen málo aktiv má takto omezené zásoby, takže rovnováha mezi nabídkou a poptávkou je mnohem citlivější.

Zlato a stříbro byly po staletí používány jako obchodní nástroj, měna, materiál pro výrobu šperků atd. V porovnání s ostatními aktivy se tyto kovy těší přidané úrovni důvěry. Obecná stabilita v průběhu let naučila investory využívat tato aktiva pro pohodlné zaparkování kapitálu a jako bezpečný přístav.

No a podobnou důvěru si začíná budovat i Bitcoin a většina dalších kryptoměn. Důvod této důvěry je poměrně jasný – decentralizace.

A protože všechna tato aktiva (drahé kovy, kryptoměny) mají podobné atributy, může se velmi snadno stát, že i cenové grafy budou vypadat také dosti podobně.

Jsou altcoiny tedy stříbrem podobně, jako je Bitcoin zlato?

Pokud přijmeme tvrzení, že Bitcoin je dokonalým digitálním protějškem zlata, znamená to, že altcoiny jsou digitálním stříbrem? Při hledání odpovědi nám bude nápomocen následující obrázek. Vidíme v něm neobvyklou korelaci mezi stříbrem a altcoiny. Ta podobnost je skoro až děsivá, nemyslíte?

silver-versus-altcoins
Zdroj: newsbtc.com

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že u stříbra se díváme na vrcholy a dna v průběhu deseti let, zatímco altcoinový graf znázorňuje období tří let. Znamená to, že dynamický kryptoměnový trh urychluje altcoinový cyklus, zatímco stříbro se pohybuje mnohem pomaleji a stabilněji?

Dále je třeba také dodat, že zlato začalo růst poměrně brzy a nedávno dosáhlo na své sedmileté maximum, stříbro si na takto agresivní růst muselo počkat o něco déle.

Závěr

Pokud se podíváme na aktuální situaci na BTC, tak ten nyní bojuje s rezistencí a pomalu se stahuje zpět. Otázka je nasnadě: Budou se nyní přelévat peníze z Bitcoinu do altcoinů podobně, jak se nyní přelévají zisky ze zlata do stříbra?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pet

Ty vaše rovnítka:) Zlato je zlato, stříbro je stříbro a krypto je krypto. Srovnávat něco co existuje staletí s něčím co je tu pár let je pěkná blbost.

david

fascinují , že se dá měnit jídlo za něco, co fyzicky neexistuje. svět se fakt pomátl.

Reklama: