Prezident České lékařské komory varuje před experimentálním „promořením populace” Covid-19

2.7
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Na včerejší tiskové konferenci vláda České republiky sdělila, že má v plánu již postupně začít rozvolňovat opatření proti šíření koronaviru. Prezident ČLK na tyto náznaky reagoval otevřeným dopisem, kde naléhavě varuje před možnými následky.

Prezident ČLK varuje vládu

Otevřený dopis MUDr. Milana Kubka je adresován ministrovi vnitra a současně předsedovi Ústředního krizového štábu Janu Hamáčkovi. Prezident České lékařské komory (ČLK) naléhavě žádá, aby ministr nedopustil překotné rozvolňování opatření, jejichž účelem je bránit šíření infekce Covid-19.

Uvádí:

„Přirozené promoření populace virem Covid-19 je nebezpečná iluze a hazard s životy desítek tisíc nevinných lidí. […] Je třeba si totiž uvědomit, že špatné rozhodnutí způsobí explozivní nárůst počtu nemocných a bude nevratné. Ekonomické aspekty krize jsou jistě důležité, ale zdraví a životy mají cenu vyšší. Chybné rozhodnutí, které by bylo nevratné, by totiž znamenalo prakticky rozsudek smrti pro desítky tisíc našich spoluobčanů a pro stovky zdravotníků, kteří se snaží ze všech sil pomáhat nemocným.

Navíc to podle něj neumožňuje ani současný stav českého zdravotnictví. To je podle prezidenta zoufale chronicky podfinancované a personálně zdevastované. Z tohoto důvodu proto není schopno „zvládat tisíce pacientů v závažném zdravotním stavu.” Kromě toho navíc uvedl, že ujišťování ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha o tom, že zdravotníci mají dostatek ochranných pomůcek, není založeno na pravdě.

Zabraňme explozivnímu nárůstu nemocných a mrtvých

Neuvážené rozvlolňování opatření a “promořování populace” je podle prezidenta ČLK nepřijatelný hazard. Varuje, že:

„Díky rychle zavedeným opatřením omezujícím mezilidský kontakt, která Česká lékařská komora podporovala a podporuje, se nám s notnou dávkou štěstí zatím daří rychlost šíření epidemie a tím i nárůst těžce nemocných pacientů jakž takž regulovat. […] Jde však o velmi křehkou rovnováhu, pro jejíž udržení je důležitá disciplinovanost, vzájemná ohleduplnost a slušnost nás všech.”

„Příklady explozivního nárůstu nemocných a mrtvých v Itálii a ve Španělsku, tedy v zemích, na které epidemie udeřila takřka bez varování, jsou dostatečným mementem. Poučením však může být také kritická situace v USA, kde administrativa zareagovala pozdě, nebo ve Velké Británii, jejíž vláda závažnost infekce z počátku bagatelizovala a nyní se ukazuje, že na razantní opatření je prakticky již pozdě. Rovněž Švédsko, známé svým liberálním přístupem, začíná potřebná opatření zavádět.”

Ti, kteří s výše vyřčeným souhlasí, začali na internetu od včerejška proti rozvolňování opatření podepisovat petice, ať už za uzavření škol do konce školního roku, nebo proti plošnému promořování. První jmenovanou petici podepsalo za první den 17 tisíc lidí.

Kdy lze opatření rozvolnit?

Nabízí se otázka, za jakých okolností a kdy by tedy bylo možné bezpečně přikročit ke zrušení těchto opatření, aniž by to znamenalo rozsudek smrti pro desítky tisíc lidí.

MUDr. Milan Kubek prosí předsedu Ústředního krizového štábu ministra Jana Hamáčka, aby se vláda vyvarovala zbrklých a odborně nepodložených rozhodnutí. „Jde o životy nás všech a o životy lidí, které máme rádi,” varuje Kubek předsedu ÚKŠ. Proto si myslí, že rozvolňování opatření musí být podloženo odbornou diskuzí:

„Z odborného hlediska by bylo možné uvažovat o rozvolnění protiepidemických opatření pouze za předpokladu, pokud by se prokázalo, že významná část populace v České republice má proti infekci Covid-19 protilátky a že ji tedy ve skutečnosti již prodělala. Splnění tohoto předpokladu však zatím nic nenasvědčuje a průběh epidemie v zemích jako je Itálie nebo Španělsko svědčí naopak proti takové spekulaci.”

Závěr

Jak všichni chápeme, vláda ČR stojí v nelehké situaci, stejně jako my sami. Musí zajistit, že svou nedbalostí nevyřkne rozsudek smrti nad tisíci nevinných lidí. Zároveň však na ni působí rozpočtový tlak a musí se současně vypořádat se zhoršující se ekonomickou situací a něco konat i v této věci. Prezident České lékařské komory MUDr. Milan Kubek však varuje, že „ve světě neexistuje žádný příklad země, která by zvládla přirozené promoření populace bez obrovských ztrát na lidských životech. […] Ekonomické aspekty krize jsou jistě důležité, ale zdraví a životy mají cenu vyšší.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

ZdrojLkcr.cz
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img