[PŘEHLED TRHU] Kryptoměny se stabilizovaly – Je Bitcoin na správné cestě k ovládnutí světa?

0
(0)

Za poslední tři měsíce se na trhu s kryptoměnami znovu objevil zajímavý vzorec chování. Období ticha, minimálních pohybů a nízkého volume střídají bouřlivé týdny plné manipulací, senzačních zpráv a vysoké volatility. Momentálně zde máme období ticha. Bitcoin a Altcoiny konsolidují na bezpečných úrovních a čekají na větší pohyb.

Je těžké napsat něco nového a zajímavého. Za poslední týden jsem představil několik negativních scénářů, tentokrát se pokusím sdílet s vámi něco pozitivnějšího. Nakousneme téma, které je pro mě velmi důležité, a nutí mě nadále pracovat na tomto a dalších webech o kryptoměnách.

Ovládne jednou Bitcoin světové finančnictví?

Bitcoin a spolu s ním i celý krypto-sektor dosáhl za poslední dva roky velmi důležitého milníku. Lidé ho začali brát vážně. Není to tak dávno, co byla myšlenka globální veřejné decentralizované kryptoměny považována za trapný vtip, resp. utopii. Známí ekonomové, finančníci nebo bankéři na adresu Bitcoinu směřovali různé posměšky.

Vzpomeňme si například na šéfa J. P. Morgan – Jamieho Dimona. Tento člověk byl v krypto-komunitě všeobecně známý svými poznámkami na adresu Bitcoinu. Některé jeho výroky najdete zde. I samotný Jamie však nakonec svých neuvážených slov litoval a banka J. P. Morgan už pokukuje po možnostech, které kryptoměny přinášejí (123).

Podobně to vypadá všude. Důležití lidé a společnosti si začínají uvědomovat, že blockchain a Bitcoin nám dávají šanci doslova změnit celý svět. Každá technologická revoluce však chvíli trvá. Nyní budu parafrázovat známého autora sci-fi:

„Bitcoin ovládne svět 50 let poté, co se mu lidé přestanou smát.“

Originální citát najdete zde.

Finanční revoluce netrvá měsíc

Potom, co Bitcoin na konci minulého roku dosáhl hodnoty neuvěřitelných 20 000 $, následoval pád. Lidé přišli o úspory a začaly se ozývat hlasy pochybovačů. Bitcoin prý selhal.

Nejvýznamnější prohlášení podobného rázu najdete na stránce Bitcoin Obituaries. V současnosti se tam nachází více než 300 citátů od ekonomů, bankéřů, obchodníků a jiných známých osobností, které Bitcoin předčasně pohřbili.

Je velmi důležité uvědomit si, že cílem Bitcoinu není nerušeně růst a vydělat hodlerům na „lamba“. V záchvatu chamtivosti často zapomínáme, že peníze nevznikají jen tak, z ničeho nic. Za každou (pořádnou) měnou je ekonomika, která vytváří hodnotu. Ekonomika Bitcoinu je momentálně velmi malá, ale neustále roste. Za poslední dva roky vzniklo množství nových firem, které přijímají a posílají platby v kryptoměnách a používají Bitcoin na to, na co byl stvořen. Používají ho jako veřejnou, decentralizovanou měnu fungující paralelně vedle současného finančního systému.

Jestli chcete obchodovat jako profesionál, určitě vás zaujmou naše kurzy obchodování kryptoměn. Jsou určeny pro každého, kdo chce vytvářet konzistentní zisky na burze.

Připijme si na dalších 50 let

Bitcoin je i po deseti letech kryptoměnou číslo jedna s největším denním volume a nejvyšší kapitalizací. Bitcoin udává směr pohybu trhu. Adopce Bitcoinu se s ostatními kryptoměnami ani nemůže srovnávat. Slyšel o něm téměř každý. Bohužel, kolem této kryptoměny panují různé pověry, které spolu s nepochopením celé technologie masmédii (ty píší pouze o jeho ceně) vůbec nepomáhají.

Chce to čas. Mnoho mnoho času. Každý, kdo tvrdí, že Bitcoin selhal, buď neví, o čem mluví, nebo lže, a sleduje tím nějaký cíl (například propagaci konkurenční kryptoměny).

Může vás zajímat: TOP 5 mýtů o Bitcoinu.

Konkurence Bitcoinu, blockchain 2.0 a Internet of Value

Kromě Bitcoinu existují i ​​stovky Altcoinů– alternativních kryptoměn fungujících na podobné technologii. Většina těchto projektů vznikla za jediným účelem – vytáhnout z lidí peníze. Smyslem dalších coinů je zas crowdfunding vývoje nějaké technologie. Najdou se však i Alty, které Bitcoinu přímo konkurují. Zmínit mohu například Bcash, Litecoin, Bytecoin, Dogecoin a další nesmyslné kryptoměny.

Mnohem zajímavěji vypadají projekty založené na Turingovsky kompletních blockchainech (blockchain 2.0 resp. 3.0). Prvním takovým projektem je Ethereum. Mezi další zajímavé patří EOSStellarCardanoTRON a NEO.

Tyto kryptoměny mají oproti Bitcoinu jednu velkou výhodu. Na svém blockchainu umožňují tvorbu dalších coinů (často formou ICO) a soupeří o to, která vytvoří nový, bezpečný a decentralizovaný Internet of Value.

O tom však až někdy příště.

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Honza

“Tyto kryptoměny mají oproti Bitcoinu jednu velkou výhodu. Na svém blockchainu umožňují tvorbu dalších coinů (často formou ICO)” … tak tohle zrovna beru jako součást ekosystému blockchainu 2.0, ale že by to byla hlavní výhoda, rozhodně ne… smart kontrakty jsou hlavní výhoda a jejich reálná implementace do běžného života… uzavírání smluv mezi dvěma,třemi čtyřmi stranami, zakládání firmy atd. atd. žádně překážky

spot_img