Předpověď ceny bitcoinu pro rok 2030 – co očekávat?

4.3
(9)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Cena bitcoinu (BTC) od svého vzniku před téměř deseti lety výrazně vzrostla a dosáhla několika maxim a minim, přičemž poslední historické maximum zaznamenala v listopadu 2021 na úrovni téměř 69 000 USD.

Uchovatel hodnoty

Zastánci bitcoinu tvrdí, že toto aktivum je na cestě stát se konečným uchovatelem hodnoty a pojistkou proti inflaci. V důsledku toho patří předpověď budoucí ceny bitcoinu mezi nejsledovanější témata v krypto kruzích, vzhledem k tomu, že toto aktivum obecně ovlivňuje celý trh.

Pozoruhodné je, že v roce 2022 trh prošel delší volatilitou, v jejímž důsledku BTC ztratil svou hodnotu o téměř 70 % ze svého historického maxima z roku 2021.

Existují však faktory, které společnost Finbold zaznamenala a které pravděpodobně ovlivní cenu.

Halving

Halving vyvolává inflaci v síti tím, že snižuje počet BTC v oběhu a zvyšuje poptávku po této kryptoměně. Událost znamená pokles míry produkce nových bitcoinů, protože se blíží ke konečné zásobě 21 milionů BTC. Se snižující se nabídkou se očekává, že se sníží i míra inflace Bitcoinu. Podle odhadů bude do prosince 2030 činit 0,39 %.

Dříve měly události spojené s halvingem za následek výrazný nárůst ceny. Například první halving 28. listopadu 2012 zvýšil cenu z 12 na 1 200 USD o rok později. Při druhé události 9. července 2016 se cena ze 647 USD v prosinci zvýšila na 19 800 USD. 17. 2017, což představuje nárůst o 2 960 %. Mezi těmito dvěma událostmi, při nichž došlo k halvingu, vzrostla cena bitcoinu o 5 291 %.

Po události v roce 2017 však bitcoin přešel do kryptografické zimní sezóny, přičemž v roce 2018 cena výrazně korigovala a 17. prosince 2018 se obchodovala za 3 276 USD. Cena aktiva se tak vyšplhala na více než 506 % oproti ceně před halvingem.

K poslednímu halvingu došlo 11. května 2020, kdy se bitcoin obchodoval za 8 700 USD. Od poslední události půlení vzrostl bitcoin o 1 244 % a 11. května 2021 se vyšplhal na přibližně 49 000 USD, což představuje nárůst o 463 %.

Pozorováním nedávné trajektorie halvingu se cena aktiva zvyšuje a zdá se, že více odpovídá chování při halvingu v roce 2016. Do roku 2030 by měl bitcoin zažít dva halvingy.

Mezi prvními dvěma halvingy vzrostla cena bitcoinu v průměru o 3 267 %. Během halvingu v roce 2020 se tedy bitcoin obchodoval za 8 700 USD a na základě tohoto průměru je pravděpodobné, že do dalšího halvingu v roce 2024 se bude bitcoin obchodovat za 284 272 USD.

Další faktory ovlivňující předpověď ceny bitcoinu

Od vzniku bitcoinu prošlo toto aktivum významným přijetím, přičemž vstup institucí ovlivnil rally v roce 2021. Aktivum bylo v roce 2021 také prohlášeno za zákonné platidlo v Salvadoru a předpokládá se, že několik zemí ze Střední a Jižní Ameriky bude tento příklad následovat.

Navíc spuštění prvního futures fondu obchodovaného na burze (ETF) na bitcoin v říjnu nabídlo drobným investorům diverzifikaci, ochranu a likviditu při zapojení do trhu. Toto spuštění hrálo klíčovou roli při prudkém růstu BTC na rekordní úroveň.

Předpověď odborníků ohledně ceny bitcoinu 2030

Někteří členové z řad krypto komunity se vyjádřili býčím tónem ohledně ceny bitcoinu v roce 2030. Například dvojčata Winklevossova, spoluzakladatelé kryptoburzy Gemini, předpověděli, že se bitcoin bude v roce 2030 obchodovat za 500 000 USD. Dvojčata zdůraznila, že tato vlajková kryptoměna nahradí zlato.

Stejnou cenovou předpověď zastává i Bilal Hammoud, generální ředitel společnosti NDAX, který očekává, že se bitcoin bude do konce roku 2030 obchodovat za 500 000 USD. Domnívá se, že cíl by mohl být vyšší, ale předpokládá, že trajektorii ovlivní zvýšené zvyšování úrokových sazeb.

Na jiném místě zakladatel platformy pro krypto půjčky Alex Faliushin předpokládá, že se aktivum bude obchodovat za 1 milion dolarů.

“V roce 2030 by mohlo být velmi reálné, že BTC dosáhne 1 000 000 USD za BTC, vzhledem k tomu, že mnoho fondů mu teprve začíná věnovat pozornost a mnoho z nich ho kvůli regulacím ani nemůže držet ve své rozvaze,”

– řekl Faliushin.

Shrnutí předpovědi ceny bitcoinu

Podle cenových prognóz, které nabízejí výše zmínění odborníci a pozorovatelé, se očekává, že hodnota bitcoinu bude stále růst, což dává investorům důvod zachovat si vůči této kryptoměně optimismus.

Navzdory tomu, že je velmi volatilní, zůstává bitcoin i nadále jednou z nejoblíbenějších alternativ pro dlouhodobé investice na trhu kryptoměn.

Vzhledem k tomu, že nikdo nemůže s jistotou říci, kde bitcoin a další kryptoměny skončí před koncem letošního roku, je těžší předpovídat 8 let dopředu. Nicméně na základě předpovědí odborníků je pravděpodobné, že se bitcoin bude do roku 2030 obchodovat v průměru za 666 666 USD. Hodnota však bude ovlivněna dalšími faktory, včetně míry přijetí a regulace.

A konečně, výsledky naší projekce vycházejí z kumulativních odhadů uvedených odborníky a zjištění průměru.

Závěr

Ztotožňujete se s daným odhadem, nebo je to podle vás mimo? Kde vidíte cenu BTC v roce 2030 vy? Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomas
Hodnocení článku :
     

Není to spíš kryptoměnová než kryptografická zimní sezóna? Šifrování je v pohodě nehledě na kurzy kryptoměn…

Standa

Vyber Vejkape svůj poslední litr z účtu a kup pár satošíků, za pár let vyplatíš všechny svý exekuce i s příslušenstvím a pak … si nás všechny konečně koupíš, jak tady neustále slibuješ. :-))

Mychal

Jste fakt trapný pokrytci!!!!.Celou dobu když jde kurz dolů mate keci jak to jde celý do prdele a jakmile se to malinko zvedne tak jste samej dbornik .kokoti nic nevite a chcete bejt zajímavý

Poslední editace 1 rok před přes Mychal
Pet

Nikdo neví co udělá BTC za týden a tady se daly chytré hlavy dohromady a říkají, že cena v roce 2030 bude 1 Mil USD. V tuto chvíli je BTC letadlo, aby cena rostla je potřeba nový kapitál, nejlépe hejly co uvěří, že cena bude nekonečná. Pokud by BTC měl jakoukoliv přidanou hodnotu a cena rostla přirozenou poptávkou díky případům použití bylo by to něco jiného. Krypro má obrovský potenciál, ale jako technologie, ne jako ideologie.

Olihrach

Na jakych zakladech, respektive faktech, nazyvate bitcoin jako ponzi? Dekuji za odpoved mnohokrat.

spot_img