01.08.22 Analýza BTC/USD – Měsíční close je mírně bullish, týdenní značí váhání

4.1
(10)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) zakončil měsíc červen, což si jistě zaslouží naši pozornost. Stručně řečeno pořád platí rostoucí trend, který ale v posledních zhruba 48 hodinách znatelně zeslábl. Stále tedy platí, že trh je velmi rizikový. Sice platí několikatýdenní růstový trend, ale klidně může každou chvíli přijít crash. Jelikož primární trend má přednost. A ten je medvědí.

Aktuální situace na 1M a 1W BTC/USD

Co se tedy týče měsíčního grafu, bitcoin na tomto časovém rámci potvrdil, že úroveň okolo 19 000 USD funguje jako support. Zkrátka máme svíci, která je odrazová od klíčové hladiny. Dalším kladem je, že máme close nad 50měsíčním klouzavým průměrem. O ten jsme v červnu totiž přišli.

Samotná podoba svíce není nic extra. Nesahá ani do poloviny těla předešlé, červnové svíce. Čili se nekonalo žádné velké show, což ale my víme. Zatím mi vývoj připomíná tu zaznačenou oblast z února až března. Tehdy kurz BTC taktéž pomaličku postupoval nahoru, ale pak následovala skluzavka směrem dolů.

BTC

Měsíční graf proto koresponduje s hrubým scénářem, že kurzová expanze ještě několik týdnů potrvá. Jenom opakuji, že nejvyšší pravděpodobná úroveň je cca těch 30 000 USD. Tam je právě spodní hranice toho vskutku širokého obchodního rozpětí mezi 30 000 – 65 000 USD.

BTC

Nyní se dostáváme k týdennímu grafu. Týdenní close je jenom velmi těsně nad 200týdenním klouzavým průměrem. Navíc máme vyšší vrchol a vyšší týdenní zavírací cenu. Ale skutečně jenom těsně. Pozitivní je ten spodní knot. Respektive otestování point of control na objemovém profilu a celé té naši struktury dna.

Bohužel nad S/R levelem 23 500 USD je pořád silný odpor. Tím se potvrzuje price action z předminulého týdne. I tentokrát zde přišlo zamítnutí. Výsledkem je týdenní svíce v podobě Spinning top (Točící káča). Když se taková svíce vytvoří v rámci technického uptrendu, může to být potenciální vrchol.

Závěrem

Celkově je trh stále ok. To platí i pro BTC. Respektive pořád přetrvává risk on prostředí. Což je snadno viditelné i na akciovém trhu, který je do značné míry popoháněn výsledkovým obdobím. Jak ale neustále opakuji, jsme ve velmi riskantní fázi. Proto spekulujte a investuje uvážlivě.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Koksík

Naprosto vážně bych se rád zeptal, proč to tady teda každý den čteš?

Sky Fox

Je to jenom hate. Byl bych pro, aby na tyhle retardy nikdo nereagoval. Pak se časem vrátí zpátky odkud přišli. Dokážu si představit, že kdo nemá kamarády, ani holku, ani pravačku, může se takto bavit.

spot_img