Morgan Stanley: Je čas na nákup salvadorských dluhopisů

5
(5)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bankovní gigant Morgan Stanley ve své nedávné zprávě uvádí, že aktuální cenové úrovně salvadorských dluhopisů jsou nákupní příležitostí. Dluhopisy jsou na nízké hodnotě kvůli nedávnému krachu trhu kryptoměn, který narušil hodnotu držených bitcoinů v zemi. 

Morgan Stanley: Je čas nakoupit salvadorské dluhopisy

Salvadorské dluhopisy, které jsou v současné době „poničené“ bitcoinovým poklesem, jsou podle bankovního giganta Morgan Stanley vhodné k nákupu. Simon Waever, vedoucí úvěrové strategie pro rozvíjející se trhy Morgan Stanley, prohlásil:

„Vládní dluhopisy v hodnotě 7,7 miliardy amerických dolarů byly trhem nadměrně potrestány navzdory tomu, že Salvador má lepší metriky než ostatní protějšky v problémech.“

Salvador se v posledních měsících dostal kvůli výraznému poklesu trhu s kryptoměnami do finanční tísně. Finanční potíže této latinskoamerické země se projevují v propadu ceny vládních dluhopisů, které jsou připisovány expozici největší kryptoměny světa.

„Pesimismus trhu vůči Salvadoru byl často připisován nepředvídatelné politice prezidenta Nayiba Bukeleho. Od vyhazovu některých z nejvyšších soudců země až po to, že bitcoin se staly zákonným platidlem a oznámil neúspěšný prodej dolarových dluhopisů spojený s kryptoměnou.“

Prezidenta Salvadoru kritizoval také Mezinárodní měnový fond (MMF) a naléhal, aby země ustoupila od přijetí bitcoinu. Podle jejich sdělení tento krok představuje značné riziko pro finanční stabilitu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 21 170 USD dle KMC.

Závěr

Salvador se stal v září minulého roku první zemí na světě, která přijala bitcoin jako své legální platidlo. Od té doby se přidala do seznamu také Středoafrická republika. Co se týká kryptoměn, od vyvrcholení v listopadu minulého roku se bitcoin propadl na hodnotu okolo 21 000 USD. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro

Úspěch či neúspěch zemí, které přijaly bitcoin jako zákonné platidlo, nelze hodnotit v horizontu kratším než 5 let.

an onym

… pokud ovšem do té doby nezkrachují. Za sebe držím palec, aby se tak nestalo.

Reklama: