Známý baseballový klub New York Yankees umožní spoření v bitcoinech

4.7
(3)

Zaměstnanci New York Yankees mají nyní možnost nechat si převést svůj výdělek (jako způsob spoření) na bitcoiny (BTC). To vše v rámci nového několikaletého partnerství s technologickou a investiční firmou NYDIG. Díky tomuto partnerství bude mít americký profesionální baseballový tým od společnosti NYDIG oficiální mzdový bitcoinový systém.

New York Yankees a zájem o bitcoiny

Zaměstnanci Yankees tak budou mít možnost využívat spořicí plán v bitcoinech (BSP), který zavedla společnost NYDIG. Průzkum NYDIG ukázal, že 36 % zaměstnanců mladších 30 let má o BSP zájem

Společnost NYDIG oznámila uzavření partnerství již 14. července. Kelly Brewsterová, marketingová ředitelka společnosti NYDIG, k tomu řekla:

“Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s naším domovským týmem a kultovní sportovní značkou Yankees, abychom podpořili naše, kterým je přinést bitcoin všem.”

Spořicí plán v bitcoinech je iniciativa představená zaměstnancům firem přidružených k NYDIG. Umožňuje zaměstnancům převést část jejich výdělku na BTC na platformě NYDIG. Transakční a poplatky za uložení jsou zrušeny, takže celý proces je pro zainteresované zaměstnance bezplatný.

Ruku v ruce s tím, jak se oblast digitálních aktiv stále více prolíná s konvenčním finančním systémem (a také vzhledem k úspěchu této iniciativy a rostoucímu přijetí bitcoinu), začalo spořicí plán v bitcoinech přijímat stále více firem.

Po provedení průzkumu společnost NYDIG zjistila, že prakticky třetina zaměstnanců by si (při možnosti volby mezi dvěma podobnými zaměstnavateli) vybrala práci, kde by jim bylo umožněno dostávat výplatu v BTC. Navíc přibližně 36 % zaměstnanců mladších 30 let projevilo zájem o převod části svého výdělku na bitcoin.

Společnost NYDIG se stala jednou z největších firem v oblasti kryptografického průmyslu

Kelly Brewsterová poznamenala, že toto partnerství je pro NYDIG cestou “k šíření krypto evangelia” a přináší svým klientům výhody investic do bitcoinu. Rovněž poukázala na to, že technika průměrování dolarových nákladů (DCA), která bude automaticky použita, umožní zaměstnancům zajistit se proti cenovým výkyvům.

NYDIG byla založena v roce 2017 Rossem Stevensem, který v současné době působí jako výkonný předseda firmy. V prosinci 2021 NYDIG oznámila nové kolo financování, v jehož rámci firma získala 1 miliardu dolarů. Tím její ocenění dosáhlo 7 miliard dolarů. Financování vedla společnost WestCap zabývající se růstovým kapitálem.

Závěr

NYDIG se stala jednou z největších firem v oblasti kryptoměn. Jejích služeb využívají významné subjekty. V březnu loňského roku investiční banka Morgan Stanley oznámila, že svým bohatým klientům umožní přístup k BTC a právě jeden z nabízených fondů bude pocházet od NYDIG. Pokud by něco podobného nabízel zaměstnavatel v ČR, nechali byste si mzdu vyplácet (či nějakou její část) v kryptoměnách?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img