Praní peněz prostřednictvím online her

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Skutečnost, že mnoho online her spoléhá na nákupy ve hrách, je důvodem nepřeberného množství kybernetických útoků proti odvětví videoher. Kvůli používání herní měny a následným mikrotransakcím tíhnou hackeři k hernímu průmyslu, aby mohli okrást hráče.

Miliardy hráčů, miliardy potenciálních cílů

Po celém světě je přibližně 2,7 miliardy hráčů. Herní průmysl má obrovský potenciál. Letošní trh chrlí tržby ve výši 159,3 miliard dolarů. Vzhledem k tomu, že se kyberútoky neustále rozšiřují, společnosti v oblasti videoher nejsou úspěšné při jejich zmírňování. Uživatelské účty jsou i nadále ohrožovány hackery, kteří každoročně ukradnou až sedmimístné sumy.

Rovněž byly prolomeny přístupy k uživatelským účtům a údaje byly použity k neoprávněným nákupům ve hře. Nejen, že hackeři pronikají do uživatelských účtů, aby ukradli osobní a platební údaje, ale také perou peníze prostřednictvím měn ve hře.

Převod ukradených peněz na měny a předměty ve hře

Popularita nákupů ve hrách stále roste a rozšiřuje herní ekonomiku, což láká hackery. V podstatě za ukradené peněžní prostředky nakoupí hackeři herní měnu, kterou pak, pokud to hra dovoluje, přeprodají výhodně jiným hráčům. Jakmile má útočník k dispozici peníze z reálného světa, má několik možností, jak odstranit stopy z předchozích transakcí. Jednou z nich je převod peněz na kryptoměnu, přičemž někteří zločinci jdou dále a „vyčistí“ kryptoměnu pomocí mixování kryptoměn.

Jiní hackeři jdou ještě dál. Když se hacker nabourá do herního účtu, může jej vyloupit a ukradené osobní údaje prodat jinému hackerovi.

Špatná hesla a zabezpečení

Kyberzločinci hledají herní weby náchylné k útokům. Zneužití jim může umožnit nelegální získání neoprávněného přístupu k tabulce uživatelů a hesel, kde jsou uloženy registrační údaje každého uživatele. Tyto informace lze také získat ze skládek dat zveřejněných na hackerských webech nebo na darkwebu. Jeden z pěti hráčů se tak údajně stal obětí nějakého způsobu podvodu s herními platbami.

Podle zprávy zveřejněné IT bezpečnostní poradenskou společností Night Lion Security je dobře známou metodou napadení účtů použití prolomení hesla hrubou silou. Špatná volba hesla vybraná uživateli pouze zvyšuje náchylnost účtu ke kompromitaci hackery, a to hlavně v případě, že lze heslo uhodnout.

Pronikají na servery vývojářů her

V několika případech byli hackeři schopni proniknout a kompromitovat server, který jim poskytl klíče k automatizovaným systémům. Umožnilo jim to manipulovat se spustitelnými soubory videohry zavedením trojského koně na zadní vrátka. Tak infikovali mnoho zařízení.

Vzhledem k nástrojům pro zakrytí polohy může být obtížné určit skutečný původ útoku s absolutní jistotou, což hackerům usnadňuje sledování peněz a následnou loupež. Útoky na aplikace jsou mnohem rovnoměrněji rozloženy po celém světě. Vývojem virtuální měny a zavedení herních tokenů vývojáři videoher skutečně z her učinili příznivé prostředí pro hackery.

Závěr

Opět jsme u té bezpečnosti. Pokud hrajete hry, vždycky volte silná, neprolomitelná hesla. To samé platí u kryptoburz a peněženek. Chraňte svoje bohatství, abyste o něj nepřišli. Mnoho útoků, které se odehrávají v herním prostoru, je podobných jako u kryptoměn, částečně i proto hackeři využívají kryptoměny k “očištění” peněz.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře