Aktivita na dark webu nejvyšší od roku 2017

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitfury, jedna z předních společností v oblasti rozvíjejících se technologií, přišla se zprávou, že celková bitcoinová aktivita na dark webu je nejvyšší za poslední tři roky. Od roku 2017 tato aktivita vzrostla o více než 340%.

Aktivita na dark webu

Podle nejnovějších dat Bitfury za první čtvrtletí minulého roku si prodejci na dark webových tržištích vydělali okolo 240 milionů amerických dolarů prostřednictvím Bitcoinu. V letošním roce se číslo zvýšilo na hodnotu 384 milionů USD.

graf
Zdroj: crystalblockchain.com

Prodejci na darkwebových tržištích tak obdrželi přes 47 000 BTC, což je nižší počet než před rokem, místo toho zažívají zvýšený zájem ostatní kryptoměny jako Monero nebo Litecoin. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 9740 USD dle KMC. Na oficiálních stránkách Bitfury stojí:

„Tento pokles přijatých a odeslaných Bitcoinů může být způsoben rostoucí popularitou užívání altcoinů různými entitami na darknetu.“

Dominance Bitcoinu

Ačkoliv Bitcoin ztrácí svůj dominantní podíl na darknetových tržištích, stále se řadí mezi nejdominantnější kryptoměnu na webu. Většina lidí odesílá BTC přímo z peněženek bez požadavků KYC (know your customer).

Na darkwebu figurují také tzv. Bitcoin mixéry, kam prodejci posílají své obdržené BTC kvůli zajištění své anonymity. Za první čtvrtletí letošního roku tyto mixéry odlily okolo 20% všech BTC z darknetových tržišť.

Bitfury dále uvádí, že celková hodnota všech odeslaných a přijímaných BTC z kryptoburz podléhající KYC se více než zdvojnásobila. V prvním čtvrtletí minulého roku částka činila 36 milionů amerických dolarů, zatímco v letošním roce se částka vyšplhala na 73 milionů USD.

Závěr

Společnost Bitfury přišla se zajímavým odhalením, které však stále neukazuje skutečnou realitu. Kryptoměny založené na anonymitě a ochraně osobních údajů mohou být přijímány na darknetových tržištích ve větší míře, než ukazují statistiky.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img