Mobilní telefon Exodus bude těžit Monero

5
(1)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Tchajwanský výrobce mobilních telefonů HTC hodlá svým uživatelům zpřístupnit těžbu kryptoměny Monero (XMR). Na základě oznámení společnosti z 10. dubna 2020 se tak stane prostřednictvím jejich blockchainového mobilního telefonu Exodus.

Monero

Na rozdíl od největší kryptoměny Bitcoin (BTC), dle tržní kapitalizace, která přesouvá hodnotu prostřednictvím sledovatelné účetní knihy, je Monero mince soukromá (private coin). To znamená, že svým uživatelům umožňuje udržovat soukromí jejich transakcí skrýváním zdroje, částky nebo cíle každého převodu.

Těžba Monera bude umožněna na základě spolupráce společnosti HTC s firmou Midas Labs. Tato společnost vyvinula aplikaci pod názvem DeMiner, která umožňuje těžbu Monera na smartphonu. Tato aplikace by měla být ke stažení ve druhém čtvrtletí letošního roku. Prostřednictvím smartphonu tak bude spotřebováno mnohem méně elektřiny a decentralizovaná těžba tak bude mnohem nákladově efektivnější a konkurenceschopnější.

Phil Chen, šéf společnosti HTC, k tomu dodává:

„Kryptosvět je ohrožen nadvládou hashrate z obrovských těžebních poolů. Nejúčinnějším způsobem, jak tento problém odstranit, je zpřístupnění těžby pro široké masy, a to prostřednictvím mobilu. Díky této aplikaci je těžba na chytrém telefonu nákladově efektivní, což motivuje jednotlivé Těžaře a pomáhá decentralizovat síť.“

Těžba smartphonem

Společnost HTC věří, že demokratizace přístupu prostřednictvím mobilních telefonů je jedním ze způsobů, jak odstranit problém dominance obrovských těžebních poolů. Phil Chen k tomu uvedl:

„Těžba na mobilu je důležitým výzkumným tématem pro pochopení vývoje bezpečných kryptosítí. Počet mobilních telefonů se v roce 2020 blíží k číslu 3,5 miliardy, což by dále decentralizovalo hashovací a těžební sílu takových kryptosítí.“

DeMiner

Generální ředitel a zakladatel společnosti Midas Labs, Dr. Jri Lee, se o aplikaci DeMiner vyjádřil tak, že byla vyvinuta takovým způsobem, že smartphone bude mít hashrate srovnatelný se stolním počítačem, a to při spotřebě mnohem menšího množství elektrické energie.

Dr. Jri Lee k tomu dále dodal:

„To umožní, aby bylo mobilní zařízení poprvé vhodné pro těžbu kryptoměny  (ve stavu zapojeném do sítě). Od rámců open source jsme restrukturalizovali a optimalizovali těžbu pro mobily.“

Závěr

Již v říjnu loňského roku uvedl tchajwanský elektronický gigant HTC na trh nový smartphone Exodus 1s, který umožňuje uživatelům na mobilním zařízení provozovat plný bitcoinový uzel.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img