Jedna z nejdůležitějších venezuelských burz přináší offline bitcoinové transakce

0
(0)

Zprávy a souhrny

17.01.21 Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Kryptoměnovému dění v téato latinskoamerické zemi se poslední dobou věnujeme celkem často. A i dnes vám přínášíme zajímavou novinku. Venezuelská kryptoměnová burza Criptolago oznámila, že se chystá spustit platební systém, založený na textových zprávách, který dokáže zpracovávat transakce nejen v národní digitální měně Petro (PTR), ale podporovány budou i další kryptoměny.

Nový systém by mohl představit digitální měny další skupině venezuelských občanů, kteří s nimi až dosud nepřišli příliš do styku. To vše v době, kdy se Venezuela potýká s hospodářskou krizí a hyperinflací. Pro ilustraci dodávám, že za posledních 24 hodin se hodnota venezuelského bolivaru změnila o 1,58 %.

Criptolago představuje kryptoměnové převody pomocí SMS zpráv

Ve tweetu z 6. dubna burza uvedla, že se rozhodli tuto službu vyvinout a spustit v reakci na výzvu prezidenta země, aby finanční společnosti vytvořily nové platební platformy, které poběží paralelně s venezuelským bankovním systémem, který zpracovává také transakce národní, digitální měny Petro.

“Na základě pokynů našeho prezidenta Nicolase Madura a ve prospěch naší kryptoměny Petro jsme s novou funkcionalitou služby Payments for SMS přinesli všem venezuelským lidem možnost provádět transakce #Petro velmi praktickým způsobem.”

Platební systém, založený na SMS zprávách může také zpracovávat offline transakce všech digitálních aktiv, které jsou podporovány společností Criptolago. To v praxi znamená, že Venezuelané mohou nyní převádět bitcoiny (BTC), litecoiny (LTC), Dash, venezuelské bolivary a také proprietární token venezuelské investiční kryptobanky Glufco, bez nutnosti připojení k internetu.

Což vzhledem k faktu, že zhruba 30 procent venezuelských občanů nemá přístup na internet, je skvělá zpráva. Dá se tedy čekat, že nový platební SMS systém Criptolago  umožní další skupině obyvatel seznámení s kryptoměnami. Služba je dostupná pouze registrovaným uživatelům.

To, že bude o službu zájem, dokládá i následující skutečnost. Venezuela je naprosto dominantní zemí také v další offline platební platformě. 95 procent všech transakcí, uskutečněných pomocí DashText (offline kryptoměnové transakce DASH), od května 2019, připadá právě na tuto zemi.

Problémy s cenou Petra (PTR)

Navzdory snahám současného venezuelského prezidenta (a bývalého řidiče autobusů) Nicolasa Madura o zavedení národní kryptoměny Petro, která měla sloužit jako prostředek směny, zatím k žádné velké adopci mezi občany země nedošlo. Panující nejistota ohledně jeho hodnoty činí tento nástroj zatím naprosto nevhodným pro použití jako měny.

Podle místního zpravodajského kryptoměnového serveru Morocotacoin se 6. dubna PTR obchodovalo na Criptolago za 23 USD, na AmberesCoin za 11,5 USD a oficiální zdroje uváděly, že cena PTR byla vyšší než 50 USD.

Závěr

Venezuela má problémů víc než dost. Mohou být odpovědí na některé z nich kryptoměny? Určitě ano! A jak vyplývá z mnoha zpráv, občané této země si to začínají jasně uvědomovat. Ne náhodou třeba ve využívání služby LocalBitcoins dominuje právě tato země.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře