[Polední zprávy] • Hackeři ukradli 1400 BTC z bitcoinové peněženky Electrum • Instituce uzavřely většinu svých krátkých BTC pozic • a další články

5
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. 

TRHY

Celková tržní kapitalizace kryptotrhu přidala ke své hodnotě za posledních sedm dní 8,8 miliard USD a nyní dosahuje 373,1 miliardy USD. Top 10 kryptoměn mělo ve stejném období většinou zelenou barvu, přičemž token Polkadot (DOT) byl nejvýdělečnější s 50,3 %  zisků, zatímco Cardano (ADA) ztratilo 4,8 procenta. V době psaní článku se BTC obchodoval za cca 11 600 USD, zatímco ETH prudce vzrostl na 426 USD. Ripple se stabilizoval poblíž ceny 0,282 USD.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: Zlato a stříbro – Po korekci zase nahoru?, LTC/USD – Na jakých hladinách může dojít k odrazu? a přehled trhu zde: Bitcoin během víkendu posílil své pozice!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Ethereum Classic pod třetím 51% útokem tento měsíc

Blockchain Ethereum Classic utrpěl v sobotu večer 51% útok, už třetí takový útok tento měsíc. Útoku si všimla těžařská společnost Bitfly, která také zaznamenala první útok 1. srpna. Útok reorganizoval přes 7 000 bloků, neboli těžbu za dva dny. První dva útoky reorganizovaly 3 693 a 4 000 bloků. Po prvních dvou útocích burza OKEx odpověděla, že zváží vyřazení aktiva z důvodu vážného nedostatku zabezpečení v síti. Coinbase také přijala drastická opatření tím, že prodloužila dobu potvrzení vkladu a výběru ETC na zhruba dva týdny. Po nejnovějším útoku přední burza kryptoměn FTX přehodnotí své stálé futures kontrakty pro ETC.

Burzy, banky, firmy

Instituce uzavřely většinu svých krátkých BTC pozic

BTC se nyní obchoduje nad klíčovou úrovní podpory, což je dobré pro býky. Instituce reagují na cenovou akci uzavřením krátkých pozic, které otevřely na termínovém trhu bitcoinů CME.

Krypto startup VeChain spolupracuje s BMW na vývoji blockchainové platformy

VeChain spolupracuje s německou automobilkou BMW na vývoji automobilové bezpečnostní platformy, která zabrání padělání vozidel. Obě společnosti plánují zavést decentralizovanou aplikaci na bázi blockchainu (dApp) VerifyCar, která by shromažďovala údaje o vozidle, jako jsou najeté kilometry, opravy a další služby. DApp poběží na blockchainu VeChainThor, který by udržoval data v bezpečí a bez poškození. Kromě toho společnost BMW zdůrazňuje, že uživatelé VerifyCar mají větší kontrolu nad shromážděnými údaji.

Podvody, scamy

Hackeři ukradli 1400 BTC z bitcoinové peněženky Electrum 

Podle příslušně pojmenovaného uživatele GitHubu „1400 BitcoinStolen“ je nyní obrovská částka BTC odpovídající jeho uživatelskému jménu pryč kvůli hacku, který vykradl jeho bitcoinovou peněženku Electrum. Hack není chybou peněženky ani uživatele, ale upozorňuje na význam dvou klíčových bodů. Uživatel použil software Electrum od posledního vstupu do svého BTC v roce 2017. Electrum od té doby vydal aktualizace zabezpečení, které tento uživatel dosud nenainstaloval. Než stihl přesunout své bitcoiny, byl vyzván, aby aktualizoval a opravil potenciálně kritické problémy. Ale když to udělal, software kontaktoval hackerský server a 1 400 BTC bylo okamžitě převedeno z peněženky na účet hackera – pochmurná připomínka toho, abyste měli váš software vždy aktuální.

DeFi

Charles Hoskinson je nadšený z DeFi

CEO IOHK, Charles Hoskinson, během svého posledního AMA na YouTube mluvil o Cardanu a vstupu do decentralizovaného financování. „Například jsme navázali partnerství s Emrugo a právě teď s nimi pracujeme na logistice stablecoinu, který budeme nejprve stavět na ergu, abychom ověřili, že vše funguje správně, a pak to vytáhneme do Cardana a toto bude algoritmický stablecoin. Myslíme si, že to bude výrazně lepší než MakerDAO. To je jen jedna z mnoha věcí DeFi, které se právě dějí.“ řekl Hoskinson. Dodal, že je přímo zapojen do mnoha diskusí o decentralizovaném financování, aby se ujistil, že mají náležité zdroje a správné týmy.

Uniswap překonal Coinbase Pro v denním objemu obchodů

Uniswap, nejpoužívanější decentralizovaná burza (DEX) na Ethereu, překonala 30. srpna Coinbase Pro, co se týče denního objemu. Výbušný růst trhu Decentralized Finance (DeFi) tlačil mnoho zanícených investorů do DEX přes centralizované burzy. Podle údajů Uniswap platforma zpracovala 426 milionů dolarů v 24hodinovém objemu. Podle údajů CoinMarketCap zaznamenala Coinbase Pro ve stejném období objem 349 milionů dolarů.

Celková částka, uložená v DeFi, poskočila v srpnu o 85 % na 8 mld. USD

Během minulého měsíce se toho v DeFi hodně změnilo, protože ekosystém decentralizovaného financování výrazně vzrostl. Od prvního srpnového týdne celková hodnota uzamčená v DeFi přeskočila přes 85 % za 27 dní z 4,2 miliardy na 7,88 miliardy USD k 30. srpnu.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: