Peníze: Chcete jich mít víc než dost. Jak s tím souvisí energie a čas?

4
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Peníze jsou novodobý fenomén, který nikoho nenechá na pochybách o své důležitosti a významu. Můžete možná ignorovat vzdělání, rostliny, šéfa, nebo třeba mravenečníky, ale můžete si být jistí, že peníze ignorovat nebudete. Peníze jsou jednou z mála věcí na světě, která denně osloví miliardy lidí, aniž by k tomu bylo potřeba vynaložit jedinou korunu na marketing. Jsou všude. Většina věcí kolem vás vznikla proto, že za to někdo získal peníze.

Peníze

Můžete je mít rádi, můžete je nenávidět, dokonce je nějakou dobu můžete zkusit ignorovat, ale dokud bude svět založen na penězích, tak si tím akorát tak uškodíte. Ledaže byste se rozhodli odcestovat někam do pralesa. Neznamená to však, že byste na ně museli myslet 24 hodin denně a nebo se snad začít užírat negativními pocity, pokud jich máte zatím ještě málo.

Pravda je, že ani já sám ještě nejsem miliardář, a proto s vámi můžu sdílet pouze rady, které se mi líbí a inspirují mě, nikoli zaručené recepty na okamžité zbohatnutí (ideálně ještě bez práce). Ale o mě tu nejde, důležití jste vy. Tyto články píšu pro vás, tak to vždycky bylo, a tak to taky bude. Alespoň tedy do té doby, dokud mi budete na oplátku dávat svoji energii a čas, číst, komentovat, sdílet…

Peníze = čas a energie

Může to znít trochu mysticky, ale myslím to zcela seriózně. Dokážu vám to pomocí několika naprosto jednoduchých logických úvah. Vyjděme z toho, že každý z nás má určité množství času, který je rozdělen na jednotlivé dny. Dá se říct, že máte také pouze omezené množství energie. Když spojíte svůj čas a energii, můžete něco vytvořit, někam jít, nebo někomu tento čas a energii věnovat.

K životu však potřebujete spoustu věci. Některé jsou volně dostupné, ale jiné si musíte někde sehnat, vyrobit, koupit, nebo půjčit, apod. A proto musíte část svého času a energie věnovat činnostem, které vám tyto věci zajistí. Pakliže však máte dostatek peněz, můžete si většinu potřebných věcí koupit a čas i energie vám zůstane na činnosti, které děláte, protože vás třeba baví apod.

Proto platí, že čím víc máte peněz, tím více vám zůstane času a energie na vlastní záliby a odpočinek. A naopak, čím víc času a úsilí do něčeho dáte, tím víc by vám to mělo přinést peněz.

Jak mít víc peněz?

Když tedy vyjdeme z předchozích informací, existuje způsob, jak mít víc peněz? Co z toho tedy můžeme vyvodit? Možná vás teď napadá, že odpověď se skrývá právě v činnostech, kterým se věnujete. Pokud děláte přesně to, co vás baví, nevytváříte si tak podvědomě hojnost času i energie? A to je přesně ten stav mysli, který mají bohatí lidé.

Drtivá většina těch, kteří si sami dokázali poctivě vydělat hromadu peněz, dělá to, co je baví. Pozná se to obvykle tak, že jakmile získají tolik peněz, aby už za ně nemuseli směňovat svůj čas a energii, pokračují i nadále alespoň přibližně v tom, co dělali dosud. Dokázali to, protože se do ničeho nemuseli nutit. Nebo to „něco” (co jim vyneslo peníze) dělali natolik rádi, až svou energií, kterou do toho vložili, začali obohacovat ostatní lidi, a to se jim vrátilo.

Čas nezastavíš a energie musí proudit

Energii si můžete představit jako potenciální pohyb, jako určitou sílu. Tato síla nás pohání. Dobíjíme se dýcháním, spánkem, vodou, jídlem, kontaktem s dalšími lidmi, pobytem v přírodě, a tak podobně. Energie musí neustále proudit, nemůžete ji v sobě příliš dlouho zadržovat. Stejné je to i s penězi. Ať chceme nebo ne, peníze musí neustále proudit.

I když třeba zrovna spoříte, můžete uspořené peníze někam investovat. Za to očekáváte nějakou odměnu – zhodnocení. Jakmile je investujete, třeba do nějakého projektu, vaše prostředky někdo použije a vám zůstane např. akcie, dluhopis a podobně. Časem obdržíte třeba dividendu – peníze k vám proudí zpět. I když si koupíte zlato nebo Bitcoin, tak se peníze, které jste za své mince či slitky zaplatili, mezitím mnohokrát otočí v ekonomice…

Závěr

Dělej co tě baví a získáš čas i energii. Važ si svého času, protože ho máš jen omezené množství, stejně tak energie. Ale především se slepě neřiď nějakými poučkami. Nesnaž se tento článek brát příliš doslova a sám si vyber, jestli ti to dává smysl. Dej mi vědět do komentářů, jestli tento článek splnil, co jsi od něj očekával, a co můžu příště zlepšit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Doplnil bych to myšlenkou že pokud chce člověk být bohatý musí své peníze naučit pracovat za něho. Nic prodavače nepomůžea nikdy nebude bohatá pokud všechnu svou sílu a energii dá jen do 8 hodinové pracovní doby v lidlu a pak třeba plus druhou práci 6 hodinového nějakého úklidu někde v hotelu ,nebude bohatá ani kdyby pracovala 24 hodin denně a dala do toho vsechnu energii a čas. Pokud se nenauči aby její peníze pracovaly za ní (investice fondy ,akcie ,nemivitosti,obrazy ,)nikdy nebude mít dost ale pokud se to naučí nebude potřebovat ani důchod či na něj spoléhat . Kiosaki..Bohatý táta,chudý táta.

ppetr1

bohata by mohla byt – jenze to by musela z te sichty prijit domu a nekolik let se jeste vzdelavat dalsich nekolik hodin denne.
jinak souhlas – faktem ale je ze ne kazdy muze byt chytry a ma shury dano.
dalo by se to rici i takto tvrde – bohati potrebuji chude a chudi zas potrebuji bohate – to je proste holy fakt!

ppetr1

drive se rikalo penize osvobozuji – do 10 let se bude rikat krypto osvobozuje.

pietro

Kytka je prostě úžasný.. Skvělý článek! Díky 🙂

Jiří Uher

Celý život hledám práci, která by mě bavila a zároveň i finančně osvobodila. Když dělám, co mě baví, tak mi jde i vše efektivněji. Do okamžiku, když zjistím, že se tou zabavnou prací neuzivim. protože pracuji pro někoho, kdo mou práci sice potřebuje, ale objektivne a dostatečně nezaplatí. Myslím tím nikoliv stále stejnou práci, ale stále její vetsi množství a kvalitneji odvedené. Když jsem zkoušel podnikat v oboru, ve kterém si věřím a baví mě, záhy jsem zjistil, že ji lidé nechtějí adekvátně zaplatit. Ona je totiž zbytná. Tak ji mám jako koníček. A pracuju tedy jako většina jiných, méně úspěšných lidí. Rád si necham poradit, co dělám špatně.

spot_img