Peníze: Chcete jich mít víc než dost. Jak s tím souvisí energie a čas?

4
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Platební gigant Visa se připojuje ke stablecoinu USDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Aktivní bitcoinové adresy dosáhly v listopadu maxima • Libra od Facebooku se přejmenovala na Diem • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Peníze jsou novodobý fenomén, který nikoho nenechá na pochybách o své důležitosti a významu. Můžete možná ignorovat vzdělání, rostliny, šéfa, nebo třeba mravenečníky, ale můžete si být jistí, že peníze ignorovat nebudete. Peníze jsou jednou z mála věcí na světě, která denně osloví miliardy lidí, aniž by k tomu bylo potřeba vynaložit jedinou korunu na marketing. Jsou všude. Většina věcí kolem vás vznikla proto, že za to někdo získal peníze.

Peníze

Můžete je mít rádi, můžete je nenávidět, dokonce je nějakou dobu můžete zkusit ignorovat, ale dokud bude svět založen na penězích, tak si tím akorát tak uškodíte. Ledaže byste se rozhodli odcestovat někam do pralesa. Neznamená to však, že byste na ně museli myslet 24 hodin denně a nebo se snad začít užírat negativními pocity, pokud jich máte zatím ještě málo.

Pravda je, že ani já sám ještě nejsem miliardář, a proto s vámi můžu sdílet pouze rady, které se mi líbí a inspirují mě, nikoli zaručené recepty na okamžité zbohatnutí (ideálně ještě bez práce). Ale o mě tu nejde, důležití jste vy. Tyto články píšu pro vás, tak to vždycky bylo, a tak to taky bude. Alespoň tedy do té doby, dokud mi budete na oplátku dávat svoji energii a čas, číst, komentovat, sdílet…

Peníze = čas a energie

Může to znít trochu mysticky, ale myslím to zcela seriózně. Dokážu vám to pomocí několika naprosto jednoduchých logických úvah. Vyjděme z toho, že každý z nás má určité množství času, který je rozdělen na jednotlivé dny. Dá se říct, že máte také pouze omezené množství energie. Když spojíte svůj čas a energii, můžete něco vytvořit, někam jít, nebo někomu tento čas a energii věnovat.

K životu však potřebujete spoustu věci. Některé jsou volně dostupné, ale jiné si musíte někde sehnat, vyrobit, koupit, nebo půjčit, apod. A proto musíte část svého času a energie věnovat činnostem, které vám tyto věci zajistí. Pakliže však máte dostatek peněz, můžete si většinu potřebných věcí koupit a čas i energie vám zůstane na činnosti, které děláte, protože vás třeba baví apod.

Proto platí, že čím víc máte peněz, tím více vám zůstane času a energie na vlastní záliby a odpočinek. A naopak, čím víc času a úsilí do něčeho dáte, tím víc by vám to mělo přinést peněz.

Jak mít víc peněz?

Když tedy vyjdeme z předchozích informací, existuje způsob, jak mít víc peněz? Co z toho tedy můžeme vyvodit? Možná vás teď napadá, že odpověď se skrývá právě v činnostech, kterým se věnujete. Pokud děláte přesně to, co vás baví, nevytváříte si tak podvědomě hojnost času i energie? A to je přesně ten stav mysli, který mají bohatí lidé.

Drtivá většina těch, kteří si sami dokázali poctivě vydělat hromadu peněz, dělá to, co je baví. Pozná se to obvykle tak, že jakmile získají tolik peněz, aby už za ně nemuseli směňovat svůj čas a energii, pokračují i nadále alespoň přibližně v tom, co dělali dosud. Dokázali to, protože se do ničeho nemuseli nutit. Nebo to „něco” (co jim vyneslo peníze) dělali natolik rádi, až svou energií, kterou do toho vložili, začali obohacovat ostatní lidi, a to se jim vrátilo.

Čas nezastavíš a energie musí proudit

Energii si můžete představit jako potenciální pohyb, jako určitou sílu. Tato síla nás pohání. Dobíjíme se dýcháním, spánkem, vodou, jídlem, kontaktem s dalšími lidmi, pobytem v přírodě, a tak podobně. Energie musí neustále proudit, nemůžete ji v sobě příliš dlouho zadržovat. Stejné je to i s penězi. Ať chceme nebo ne, peníze musí neustále proudit.

I když třeba zrovna spoříte, můžete uspořené peníze někam investovat. Za to očekáváte nějakou odměnu – zhodnocení. Jakmile je investujete, třeba do nějakého projektu, vaše prostředky někdo použije a vám zůstane např. akcie, dluhopis a podobně. Časem obdržíte třeba dividendu – peníze k vám proudí zpět. I když si koupíte zlato nebo Bitcoin, tak se peníze, které jste za své mince či slitky zaplatili, mezitím mnohokrát otočí v ekonomice…

Závěr

Dělej co tě baví a získáš čas i energii. Važ si svého času, protože ho máš jen omezené množství, stejně tak energie. Ale především se slepě neřiď nějakými poučkami. Nesnaž se tento článek brát příliš doslova a sám si vyber, jestli ti to dává smysl. Dej mi vědět do komentářů, jestli tento článek splnil, co jsi od něj očekával, a co můžu příště zlepšit.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře