NFT kůň jako něco, do čeho můžete investovat – 1. část

3.3
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Když chcete investovat do NFT, koukáte všude možně, do čeho byste tak mohli případně investovat. Možná vás to zarazí, ale existují NFT koně, do kterých můžete investovat a tak si udělat i pasivní příjem.

Koně na pastvině Zed Run a NFT

Konkrétně se budeme zabývat koňmi, kteří běhají na platformě Zed Run a dají se využít více způsoby, jako např. chov pro pasivní příjem, chov pro nové NFT a dostihy pro Ethereum.

Také probereme náklady na koně, užitkovost, likvidita, hodnota koní, různé typy dostihových koní (aka co koupit a co nekoupit) a kde NFT koně koupit. I když je to pro nováčky nesmírně vzrušující a může je to nadchnout, je stále potřeba se před vložením peněz do trhu dozvědět co nejvíce!

NFT kůň

Začneme jednou z nejjednodušších otázek. Kolik stojí NFT kůň?

Náklady na NFT koně

Stručně řečeno, NFT koně mohou stát od několika set dolarů až po cenu několika tisíc za koně. Nejnižší cena za jednoho koně je v současné době 0,017 Etherea (ETH) v době psaní tohoto článku, což je 19. 10. 2021. To odpovídá přibližně 65 dolarům za nejlevnějšího koně na celém trhu ze všech 130 tisíc.

Nyní, když trh stále roste a roste s větším počtem chovatelů, budou tyto ceny u některých méně populárních koní, o které není zájem, i nadále klesat. I když nízká cena 65 dolarů může pro nově příchozí vypadat lákavě, téměř vždy se jedná o cenové kategorie, za které nechcete nakupovat.

Řekněme, že dostanete to, za co si zaplatíte. Pokud si koupíte koně za 65 dolarů nebo dokonce za 100 dolarů, je více než pravděpodobné, že se na platformě nebudete bavit. V ideálním případě budete potřebovat alespoň pár set dolarů a spíše pár tisíc, abyste mohli začít.

Kromě toho budete muset prohledat nabídky na trhu a najít skvělého podhodnoceného koně, a dokonce s některými prodejci vyjednávat, abyste je dostali na úroveň vašeho rozpočtu.

Ve skutečnosti, pokud se chcete vrhnout do Zed Runu s nějakými slušnými koňmi s krevními liniemi Genesis, budete potřebovat několik tisíc dolarů nebo jeden až dva ETH jen na začátek.

Vlastnosti koní

Utility

I když si možná myslíte, že investujete do budoucnosti NFT nebo si jen kupujete poníka na závody za pár dolarů, je toho mnohem víc, co byste měli o koních NFT vědět. Tito koně mají více užitných vlastností než jen závodění.

Mohou být chováni, mohou být vyřazeni z chovu a nakonec mohou být dokonce pronajímáni jiným stájím. Někteří koně, jako například Nakamotos, mohou jen z pouhého hřebčína nebo chovu vydělávat tisíce dolarů měsíčně, aniž by vůbec závodili.

Takoví koně mohou být poměrně drazí a v závislosti na jejich statistikách se mohou pohybovat i v řádech statisíců. Na to je třeba pamatovat při nákupu prvního koně! Dbejte na to, abyste si pořídili takové, kteří nejlépe zapadají do vašeho celkového plánu stáje.

Likvidita

Další věc, kterou musíte zvážit, je likvidita. Pokud jste na trhu NFT nováčkem, pak musíte vědět, že tyto položky nejsou nejlikvidnější. Zatímco Bitcoin nebo Ethereum můžete snadno prodat na burze, prodej NFT může být náročný, pokud se dostanete do nouze a budete potřebovat peníze.

Bylo by velmi výhodné, abyste byli finančně stabilní mimo trh, než vstoupíte do NFT. (Nejedná se o finanční radu, jen sdílení obecných znalostí). To vám také zabrání dělat unáhlená nebo impulzivní rozhodnutí ohledně peněz.

Toto není místo, kde se můžete snažit „vyškrábat“.

Dlouhodobá hodnota

Když jsme se nyní zamysleli nad důležitostí finanční stability a likvidity, vraťme se zpět k celkové hodnotě NFT koně. Pokud o kryptoměnách něco víte, pak už jistě chápete, že trpělivost a načasování jsou vaším nejlepším přítelem.

Ať už na trhu NFT nakoupíte cokoli, bude to pravděpodobně vyžadovat stejné zacházení. Pokud kupujete koně NFT, ujistěte se, že kupujete takového, o kterém si myslíte, že se bude v průběhu času zhodnocovat a konzistentně produkovat.

Například koupě koně NFT s krevní linií Genesis je dlouhodobou investicí. V průběhu času již nikdy nebudou vyrobeni koně Genesis, zatímco v příštích letech vzniknou miliony jiných koní z chovu. (Tj. legendární, exkluzivní, elitní, kříženci a klusáci).

Je zřejmé, že vlastnictví Genesis koně, a to dobrého, bude v následujících letech sklízet svou odměnu, protože dostupná nabídka bude ve srovnání se zbytkem trhu stále menší.

Závěr

To byly vlastnosti užitečnost, likvidita a hodnota, příště se podíváme na to, jak se s takovými koňmi závodí. Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Disclaimer: Tento příspěvek má být čistě vzdělávací a pomoci nováčkům, aby se lépe orientovali v tom, co hledají.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: