Tesla už má z držení bitcoinů zisk 1 miliardu dolarů

5
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Odvážný vstup společnosti Tesla na trh s Bitcoinem (BTC) se v roce 2021 vyplatil, protože cena BTC v říjnu rostlo a 14. října dosáhlo více než 58 000 USD.

Zisk 1 miliarda

Podle online monitorovacího zdroje Bitcoin Treasuries Tesla v současnosti drží zhruba 43 200 BTC, což při dnešních cenách představuje hodnotu zhruba 2,5 miliardy dolarů. To je přibližně o 65 %, tedy o 1 miliardu dolarů více, než kolik automobilka zaplatila v únoru, kdy společnost Elona Muska odhalila, že do své bilance přidala 1,5 miliardy dolarů v BTC.

Ve druhém čtvrtletí Tesla prodala 10 % svých podílů v BTC, přibližně 4 600 BTC, za údajnou průměrnou cenu přibližně 50 000 USD za minci. Ve své zprávě o výsledcích za 2. čtvrtletí společnost oznámila, že z prodeje Bitcoinů zaúčtovala zisky v hodnotě 128 milionů USD.

Tesla dosáhla ve 2. čtvrtletí první miliardy zisku z prodeje automobilů

Po nejnovějším odrazu ceny Bitcoinu vyšel Teslu čistý zisk z držby kryptoměn na stejnou částku, jako byl její příjem za 2. čtvrtletí.

Podrobněji řečeno, Tesla vykázala za 2. čtvrtletí čistý zisk ve výši 1,14 miliardy dolarů, což je vůbec poprvé, kdy překročila hranici 1 miliardy dolarů. Tento příjem byl součástí příjmů ve výši 11,96 miliardy dolarů, které Tesla získala převážně prodejem automobilů, tedy asi 10,21 miliardy dolarů. Zbývajících 354 milionů dolarů pocházelo z prodeje regulačních kreditů.

Tesla 1. října zveřejnila, že ve třetím čtvrtletí dodala 241 300 elektromobilů, zatímco v předchozím čtvrtletí to bylo 201 250 vozů. V kombinaci se zisky společnosti Tesla v BTC jsou očekávání ohledně velkolepých výsledků, které budou zveřejněny po uzavření trhu 19. října, vysoká.

“Myslíme si, že 3. čtvrtletí bude nejsilnějším čtvrtletím TSLA v historii,”

– uvedl analytik společnosti Piper Sandler Alexander Potter.

Budou následovat i další společnosti?

Strategie společnosti Tesla v oblasti BTC je zatím velmi úspěšná a poskytuje případovou studii toho, jak by mohly ostatní společnosti nahradit část svých hotovostních rezerv pomocí BTC.

Přesto několik společností, které investovaly do Bitcoinu před Teslou, zaznamenalo ještě větší zisky.

Například společnost MicroStrategy, která se zabývá business intelligence, nakoupila v několika nákupních kolech bitcoiny v hodnotě přibližně 3,15 miliardy dolarů. S prvním nákupem, který se datuje k 11. srpnu 2020, se čisté zisky společnosti z Bitcoinu nyní blíží 6,3 miliardy dolarů, což je téměř dvojnásobek její investice.

Značné zisky z držení Bitcoinu zaznamenala také Square, firma Jacka Dorseyho, která poskytuje platební služby a jejíž hodnota nyní přesahuje 442 milionů dolarů z investice 220 milionů dolarů.

Kromě toho kanadská firma Hut 8 Mining Corp, která se zabývá těžbou kryptoměn, zaznamenala nárůst hodnoty svého nákupu Bitcoinu za 39,3 milionu dolarů o více než 600 % a dosáhla hodnoty kolem 250 milionů dolarů. Již v červnu společnost také odhalila plány na držení 5 000 BTC do roku 2022.

Závěr

Je krásně vidět, jak čísla rostou a je jisté, že to bude některým trnem v oku. Nicméně se strategie s BTC vyplácí. Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Cena BTC byla i za 65k a poté spadla i na 28k

Tzn
že z miliardy může být během 2 dnů 0.

Někdo kdo ma zisk 12 miliard asi 1miliardu v btc bere jako zisk na kafe .

A jen krásná ukázka proč je článek přínosný, a moon hejl by se měly poučit.

A to
Na 58k prodal za průměr 50k.

Takže až budou velryby prodávat a nedejbože par z nich najednou tak …

To jen ukázka toho jak smyšlí hejl který si myslí že vylezeme na měsíc a tam až se všichni shodnou budou prodávat na nejvyšší ceně …

Ne tak to neni, velryby vezmou prachy všem a může se to stát kdykoli . Prachy na burzách nerostou.

E15

To je právě velká výhoda malého Hejla oproti velké velrybě, že nemusí řešit objem a může si kdykoliv nakoupit a prodat za jakoukoliv cenu, za jakou uzná za vhodné, aniž by tím jakkoliv ovlivnil celkový trh :-DDD.

Fantom

Může pouze za tržní cenu, kterou neovlivní. Velryba ano 🙂

Petr 2

Vidíš zase se pleteš nakoupit možná a prodat?
Každý druhý tady nesnese kritiku že se trh může otočit a už vůbec né že by mohl propadnout .
A tím vznika problém spousta lidí tady ma za drobné nakoupeno modlí se k milionů a spoléhá na zachranou brzdu SL .
A pokud se mu to nestalo pochopi že u výplachu ve většině případů SL nesepne a proč , protože tam není likvidita , tu likviditu sebrala velryba.Proto je rozsah u prodeje tak velký.
Ale tohle tady jako plno dalších důležitých věcí nejsou hejlove schopni pochopit obchoduji stylem modliteb k měsíci.

Takže nesmysly typu držím nebojim se a prodám na ATH je směšné.
A ukazuje to kdo a zakolik je a nebo není v pozici .

spot_img