[Odpolední zprávy] • Elon Musk říká, že vlastní Bitcoin, Ethereum a Dogecoin • a další články

1
Elon
Zdroj: Pixabay.com

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní se Bitcoinu příliš nedařilo. Medvědi měli trh zcela pod kontrolou a tlačili aktivum dolů. To vyvrcholilo 20. července, kdy BTC poprvé za zhruba měsíc prolomil hranici 30 000 USD.

Nadále ztrácel hodnotu a dna dosáhl na úrovni 29 200 USD. V tomto okamžiku však býci nastoupili a obrátili trajektorii. Během několika hodin Bitcoin znovu získal kýženou úroveň 30 000 USD a začal opět hledět vzhůru, protože očekávání události The B Word rostlo. K dnešnímu dni se aktivum drží nad 32 000 USD.

Altcoiny následovaly svého lídra v cestě na sever. Ethereum od té doby vyskočilo o více než 7 % a dostalo se nad 2 000 USD. Ještě před několika dny se propadlo až na 1 720 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – malý odraz, který zatím nic nemění?

Kryptoměny

Elon Musk říká, že vlastní Bitcoin, Ethereum a Dogecoin

Generální ředitel společnosti Tesla, Elon Musk, poodhaluje roušku svého krypto portfolia. V nové diskusi na virtuální konferenci B Word Conference Musk říká, že osobně vlastní Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Dogecoin (DOGE). Generální ředitel také potvrzuje, že Tesla i jeho další technologická společnost SpaceX mají ve svých rozvahách Bitcoin.

„Vlastním Bitcoin a Tesla vlastní také Bitcoin. I SpaceX vlastní Bitcoin. A já osobně samozřejmě vlastním trochu Etherea a Dogecoinu.“

Musk říká, že Tesla pravděpodobně začne opět přijímat platby v bitcoinech, jakmile bude proces těžby šetrnější k životnímu prostředí. Říká, že možná dochází k prokazatelnému odklonu od uhlí a k přechodu na obnovitelné zdroje energie. [2a]

Tether tvrdí, že provede audit během několika měsíců

Hlavní právní zástupce společnosti Tether Stuart Hoegner v pořadu Tech Check CNBC 21. července uvedl, že společnost provede audit v řádu měsíců. O rezervách společnosti Tether se na kryptotrhu mluví již dlouho, přičemž mnoho incidentů v minulosti vrhlo stín na její pověst.

Jakožto na nejpoužívanější stablecoin na světě budou všechny oči upřeny na Tether (USDT), až tento audit skutečně zveřejní. Společnost nedávno překročila tržní kapitalizaci 60 miliard USD, což je více než dvojnásobek oproti dalšímu největšímu stablecoinu USD Coin (USDC).

Poslední audit se krypto komunitě nelíbil a Tether také nenápadně změnil své rezervní krytí. V poslední zprávě o rezervách se ukázalo, že konsolidovaná aktiva Tetheru zcela kryjí jeho nabídku. [2b]

Banky, burzy, firmy

Ruská centrální banka žádá burzy, aby neuváděly firmy spojené s kryptoměnami na burzu

Vzhledem k tomu, že globální krypto společnosti stále častěji uvažují o vstupu na burzu, ruská centrální banka oficiálně doporučila místním burzám, aby se vyhnuly kótacím akcií souvisejících s kryptoměnami.

Ruská centrální banka vydala 19. července informační dopis, v němž ruské burzy žádá, aby se vyhýbaly kótování zahraničních a místních společností zapojených do široké škály krypto služeb.

Banka upřesnila, že místní burzy by neměly kótovat akcie vydané společnostmi, jejichž podnikání závisí na cenách na krypto trhu, včetně digitálních finančních aktiv vydaných mimo Rusko, krypto indexů a také krypto derivátů a kryptofondů. Ruská centrální banka rovněž doporučila správcům aktiv, aby tyto nástroje vyloučili z podílových fondů. [3a]

Australská burza varuje před riziky centralizované výměny kryptoměn

Burza ASX, která provozuje australský akciový trh, tvrdí, že úschova kryptoměn držených na centralizovaných burzách představuje pro investory významné riziko v oblasti kybernetické bezpečnosti, a doporučuje přijmout regulační opatření na ochranu digitálních aktiv. Tyto připomínky uvedla v podání pro senátní výbor Austrálie pro technologické a finanční centrum.

ASX přirovnala přístup centralizovaných burz k soukromým klíčům investorů k vlastnictví právního titulu a uvedla, že toto uspořádání potenciálně umožňuje neoprávněné nakládání s digitálními aktivy uživatelů. Investoři museli důvěřovat krypto burzám, že budou fungovat v dobré víře vzhledem k právnímu postavení, které burzy měly ve vztahu k jejich aktivům. [3b]

CBDC, Regulace

Předseda SEC: Kryptoakciové tokeny musí dodržovat zákony o cenných papírech

Předseda SEC Gary Gensler vystoupil 21. července před výborem American Bar Association Derivatives and Futures Law Committee s tím, že syntetické kryptoměnové akciové tokeny by měly spadat pod zákony o cenných papírech. Projev se většinou zabýval záležitostmi mimo oblast kryptoaktiv, ale Gensler si ke konci vyčlenil určitý čas, aby promluvil o roli, kterou by mohly mít kryptoměny s trhem cenných papírů.

Poukázal na několik platforem, které nabízejí krypto produkty založené na cenných papírech, a uvedl, že všechny musí „fungovat v rámci režimu cenných papírů“. Gensler prohlašuje, že akciové tokeny, tokeny se stabilní hodnotou kryté cennými papíry a všechny virtuální produkty, které poskytují syntetickou expozici vůči podkladovým cenným papírům, se musí podřídit zákonům o cenných papírech.

Dále uvádí, že tyto produkty musí být registrovány podle zákona o cenných papírech z roku 1933, pokud se jedná o swapy založené na cenných papírech. Účelem tohoto zkoumání trhu je zajistit ochranu investorů, což Gensler opakovaně zdůraznil. [4a]

Čínská pojišťovna Ping An usiluje o digitální platby v jüanech pro novou pojistku Covid-19

Čínský zkušební provoz e-CNY, digitální verze národní měny jüan, se rozšířil i na pojišťovnictví a konglomerát Ping An vybízí zdravotnický personál v jižním městě Šen-čen, aby platil pojistné za pojistný plán Covid-19 pomocí nové měny.

Jedna z poboček společnosti Ping An v Šen-čenu nabízí pojistné smlouvy zdravotnickému personálu v městské čtvrti Nanshan a podle společnosti Ping An jsou pojištěnci vyzýváni, aby platili pojistné v e-CNY a získali tak speciální slevy.

Pojistky zahrnují výplatu 50 000 jüanů (7 700 USD) pro ty, u nichž se potvrdí, že se nakazili virem Covid, a 300 000 jüanů v případě, že na virus zemřou. [4b]

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře