Square Inc. investuje 5 milionů USD do zařízení Blockstream pro těžbu bitcoinů

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Square Inc., společnost poskytující finanční služby a digitální platby, plánuje investovat 5 milionů dolarů do zařízení na těžbu solárních bitcoinů (BTC) pro Blockstream Mining a nabízí další pohled na pokračující podporu blockchainové infrastruktury Jackem Dorseyem

Chris Cook, hlavní informační pracovník z Blockstream, v sobotu oznámil partnerství pro spolupráci, kde nastínil plány na vybudování těžebního zařízení s otevřeným zdrojem.

„Společně plánujeme zajistit veřejnou transparentnost sdílením projektové ekonomiky a znalostí, které jsme získali při stavbě bitcoinové TĚŽBY poháněné obnovitelnou energií“

Uvedl a dodal:

“Nakonec doufáme, že ukážeme, jak těžba bitcoinů ve spojení s obnovitelnou energií může pomoci při přechodu na čistou energii.”

Kromě poskytování pravidelných zpráv o stavu projektu bude nová iniciativa také obsahovat takzvaný veřejný řídicí panel výkonu, kde může kdokoli získat metriky těžebního zařízení v reálném čase.

Obavy o životní prostředí

Těžba bitcoinů byla předmětem extrémní pozornosti médií poté, co se generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk rozhodl přestat přijímat platby BTC za automobily Tesla, s odvoláním na vážné obavy o životní prostředí.

Michael Saylor z MicroStrategy minulý měsíc zprostředkoval příměří mezi Muskem a komunitou těžařů BTC tak, že přivedl obě strany ke stolu a vedl rozhovor na vysoké úrovni. Z jednání vyšla průmyslově vedená rada pro těžbu bitcoinů, přičemž těžaři slibovali urychlení iniciativ udržitelnosti a transparentnost.

Pokud jde o Square Inc., společnost vedená Jackem Dorseyem zvyšuje úsilí o podporu přijetí bitcoinů a kryptoměn. Cointelegraph v pátek oznámil, že Dorsey důrazně uvažuje o vývoji bitcoinové hardwarové peněženky.

Závěr

Těžba Bitcoinu je aktuálně velkým terčem kritiky ze strany ochránců přírody, kteří tvrdí, že spotřebovává příliš mnoho energie z neobnovitelných zdrojů. Mnoho prestižních studií však prokazují, že tomu tak není. To chtějí dokázat i těžaři odhalením svých zdrojů energie.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img