Elon Musk připoměl svým následovníkům, že opravdu není pánem Dogecoinu

5
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk v úterý připomněl svým sledovatelům na Twitteru, že i přes nedávný zájem o Dogecoiny (DOGE) stále nemá nad projektem žádnou formální autoritu.

Musk odpověděl na komentář účtu s DOGE tematikou, jehož majitel se domníval, že se Elon rozhodl provozovat Dogecoin jako jednu ze svých vlastních společností a že by se skutečně stal generálním ředitelem projektu.

Samozvaný „Dogefather“ mu však veřejně odpověděl, že ve skutečnosti není šéfem a že se mu nikdo ohledně měny nehlásí.

“Vezměte prosím na vědomí, že Dogecoin nemá žádnou formální organizaci a nikdo se mi nehlásí, takže moje schopnost jednat je omezená”

Napsal Musk.

Výsledky nedávného průzkumu provedeného v Austrálii odhalily, že více než 50 % respondentů věří, že Elon Musk je vynálezcem Bitcoinu (BTC).

Růst Doge a petice proti Muskovi

Dogecoin je meme coin v podobě kryptoměny, která byla vytvořena z čistě humorných důvodů. Poté, co byla měna spuštěna v roce 2013, se vtip nakonec vytratil a mince zmizela v relativním zapomnění, dokud na ni v roce 2020 nenarazil Elon Musk. Jeho následné tweety pomohly Dogecoinu dosáhnout aktuální hodnoty.

Jiní naopak připisují tomuto miliardáři vinu za nezodpovědné rozkolísání trhů s kryptoměnami. Na Change.org byla zahájena po krachu krypto trhu v polovině května dokonce petice, jež požadovala, aby Musk prodal své bitcoinové podíly a zbavil se tak vlivu na kryptoměny, než jeho tweety způsobí další nechtěný rozruch.

Závěr

Dogecoin se v současné době obchoduje kolem 0,35 USD, což je pokles o 40 % oproti svému maximu 0,59 USD, před nedávným poklesem trhu. Ačkoliv tato kryptoměna neposkytuje žádné inovace, nemá skutečný „raison d’etre“ a je populární jen proto, že se za posledních 12 měsíců stala hračkou slavného multimiliardáře, během 3 posledních měsíců navýšila svou hodnotu o 512.32 %.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Tak tohle mě rozesmálo. Za prvé jaký krach trhu? Ale to jen mimochodem. Takže na change.org radši budou patlat petici, na základě které by měl svobodný člověk odprodat své podíly kryptoměn, než aby převzali sami zodpovědnost za to, že se chovají jako dementi pokaždé, když Elon něco řekne? Au…

spot_img