Elon Musk připoměl svým následovníkům, že opravdu není pánem Dogecoinu

5
(5)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk v úterý připomněl svým sledovatelům na Twitteru, že i přes nedávný zájem o Dogecoiny (DOGE) stále nemá nad projektem žádnou formální autoritu.

Musk odpověděl na komentář účtu s DOGE tematikou, jehož majitel se domníval, že se Elon rozhodl provozovat Dogecoin jako jednu ze svých vlastních společností a že by se skutečně stal generálním ředitelem projektu.

Samozvaný „Dogefather“ mu však veřejně odpověděl, že ve skutečnosti není šéfem a že se mu nikdo ohledně měny nehlásí.

„Vezměte prosím na vědomí, že Dogecoin nemá žádnou formální organizaci a nikdo se mi nehlásí, takže moje schopnost jednat je omezená“

Napsal Musk.

Výsledky nedávného průzkumu provedeného v Austrálii odhalily, že více než 50 % respondentů věří, že Elon Musk je vynálezcem Bitcoinu (BTC).

Růst Doge a petice proti Muskovi

Dogecoin je meme coin v podobě kryptoměny, která byla vytvořena z čistě humorných důvodů. Poté, co byla měna spuštěna v roce 2013, se vtip nakonec vytratil a mince zmizela v relativním zapomnění, dokud na ni v roce 2020 nenarazil Elon Musk. Jeho následné tweety pomohly Dogecoinu dosáhnout aktuální hodnoty.

Jiní naopak připisují tomuto miliardáři vinu za nezodpovědné rozkolísání trhů s kryptoměnami. Na Change.org byla zahájena po krachu krypto trhu v polovině května dokonce petice, jež požadovala, aby Musk prodal své bitcoinové podíly a zbavil se tak vlivu na kryptoměny, než jeho tweety způsobí další nechtěný rozruch.

Závěr

Dogecoin se v současné době obchoduje kolem 0,35 USD, což je pokles o 40 % oproti svému maximu 0,59 USD, před nedávným poklesem trhu. Ačkoliv tato kryptoměna neposkytuje žádné inovace, nemá skutečný „raison d’etre“ a je populární jen proto, že se za posledních 12 měsíců stala hračkou slavného multimiliardáře, během 3 posledních měsíců navýšila svou hodnotu o 512.32 %.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: