26.05.21 Technická analýza BTC/USD – brzy otestujeme 42 000, co pak?

4.9
(11)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Od včerejší analýzy na Bitcoin (BTC) se toho zase relativně dost odehrálo. Dynamika je na trhu stále dost slušná, i když už to není takový extrém jako předtím. Alespoň se něco děje a my se díky tomu určitě nenudíme. Co nyní ale očekávat? Bitcoin je již velmi blízko od klíčové rezistence, takže se brzy jistě dočkáme dalšího retestu, který nám snad mnohé napoví.

Jak jsem se již párkrát nechal slyšet, spíše se přikláním k zamítnutí. Nicméně šance na průraz tu samozřejmě je, a pokud se povede, těch 47 500 USD asi též otestujeme. Nicméně aby měl trh vůbec nějakou šanci na úplné uzdravení, musí minimálně prorazit 52 000 USD. Do té doby je automaticky každý průraz považován za potenciální býčí past.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Co se tedy týče denního grafu BTC, i na vyšším časovém rámci máme zřetelný průraz skrze strmou rezistenční diagonálu, což je vskutku pozitivní. Fakticky po průrazu došlo k retestu trendovky a obnovení expanze, kdy aktuálně testujeme spodní hranici rezistence a hned můžeme pozorovat jisté zpomalení. V každém případě jsme blízko, a proto otestování očekávám už dnes, nejpozději zítra.

Denní graf je v těchto chvílích velmi důležitý, respektive close jednotlivých svící. Bitcoin musí ukázat nějakou iniciativu, protože bez ní neprorazí ani první silnou rezistence před sebou. Bez toho prostě nemůžeme pokračovat dál. Znova však opakuji, že jsem osobně názoru, že cenový vývoj bude nějakou dobu probíhat v rozmezí 42 000 – 30 000 USD.

Je to taková střední cesta a navíc se pak při průrazu bude dát trh mnohem lépe časovat. Zkrátka i nám by přišlo vhod, aby se trh před dalším větším pohybem snažil vygenerovat rovnováhu, kdy průraz z ní bude pro nás velmi směrodatný.

Uvidíme tedy, jak to celé dopadne. Abych nezapomněl, na uvedených 42 000 USD je samozřejmě i fibonacciho hladina 38,2 %, takže platí, že je zde konfluence. I pospolu s výklenkem na Volume Profile.

Indikátory

Dle RSI drží trh zatím slušně zavedený trend. Aktuální hodnoty činí necelých 40 bodů, což je zatím samozřejmě málo. Aby Bitcoin mohl vůbec pokračovat výš, je nutné nejprve prorazit do horní poloviny hodnoty. Bez toho trh nemůže být skutečně býčí. Jinak na MACD se rýsuje bullish cross, což může trhu pomoci.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Když přejdeme ke 4H grafu, zjistíme, že již došlo k menší korekci, ze které se trh nakonec rychle vysekal. Došlo k docela pěkné reakci na dotyk s S/R levelem 36 605 USD, kdy blízko je i ona downtrendová diagonála. V těchto chvílích testujeme EMA 55, a pokud se povede prorazit, zcela určitě těch 42 000 USD ještě dnes otestujeme.

Jinak mám dost velký problém s objemy. Posledních 24 hodin jsou vážně dost slabé, a pokud kdokoliv tvrdí, že dojde k oživení, ani na nižších časových rámcích to tak vůbec nevypadá. Aby měl Bitcoin opravdu šanci, jsou podmínkou objemy. A ty jsou tedy zatím zase nijaké.

Indikátory

RSI se již nějakou dobu docela úspěšně drží nad 50 body. Leč zatím to žádná hitparáda není a více zjistíme až s otestováním 70 bodů. Na histogramu MACD je každopádně medvědí divergence, kterou jsem pouze zapomněl zaznačit.

Závěrem

Na první pohled je vše ok a počkáme si, co se stane, až kurz dorazí ke zmiňované rezistenci. Osobně kalkuluji se zamítnutím, ale když bude dostatečné momentum, třeba se průraz podaří. V opačném případě plátí scénář se stranovou konsolidací.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img