Společnost Square Jacka Dorseyho plánuje vlastní hardwarovou BTC peněženku

0
(0)

Generální ředitel Twitteru Jack Dorsey v pátek v rozsáhlém twitterovém vlákně prozradil, že jeho společnost zabývající se digitálními platbami Square zvažuje vývoj vlastní bitcoinové hardwarové peněženky, která umožní uživatelům ukládat jejich kryptoměny tak, aby nebyly pod kontrolou žádné jiné společnosti.

Square vážně zvažuje vývoj bitcoinové hardwarové peněženky s otevřeným zdrojovým kódem

Naznačil, že pokud skutečně padne rozhodnutí o vývoji vlastní peněženky, bude vyvíjena „zcela otevřeně, od softwarového po hardwarový design a ve spolupráci s komunitou“.

Vzhledem ke skutečnosti, že zájem o bitcoiny a další kryptoměny neustále roste, mnoho společností přišlo s vývojem produktů, které mají sloužit rostoucí potřebě chránit tato digitální aktiva před krádeží.

Hardwarová peněženka je v zásadě flash disk, kde můžete své kryptoměny bezpečně ukládat offline nebo online a utratit je ve chvíli, kdy budete chtít. Správné zabezpečení kryptoměny vám v zásadě umožňuje mít kontrolu nad svými penězi způsoby, které dříve nebyly možné. Dorsey konstatuje, že bitcoiny jsou určeny všem, což podtrhuje potřebu vytvoření non-custodial řešení.

„Je pro nás důležité vybudovat produkt, který na globální trh přinese non-custodial řešení. Hodně úcty všem, kteří nás dostali tak daleko. Jaké jsou největší překážky pro vytvoření tohoto řešení pro dalších 100 milionů lidí?”

Ve svém příspěvku položil generální ředitel Twitteru několik otázek týkajících se předběžného technického směru bitcoinové hardwarové peněženky. Poznamenal, že peněženka společnosti Square bude kombinovat dostupnost a zabezpečení a zároveň bude zahrnovat řešení Layer 2, aby zákazníkům přinesla co nejlepší a nejjednodušší zážitek.

Otázky na komunitu

Dorsey se také zeptal, zda u nového produktu Square by měly malé displeje, jako jsou ty, které jsou k dispozici u špičkových krypto hardwarových peněženek, jako jsou Ledger či český Trezor.

“Jsou malé displeje opravdu nutné?” Očekávat, že mainstreamoví zákazníci si budou ověřovat podrobnosti na malém displeji je nepravděpodobné […] ten pravděpodobně sníží spolehlivost zařízení, zvýší náklady na výrobu a sníží dostupnost. Bude produkt lepší, pokud není vyžadován displej?”

Dorsey má navíc v úmyslu vylepšit stávající mechanismy obnovy, aby ochránil uživatele před nechtělným “spalováním” peněz a položil i další zajímavé otázky:

„Zákazníci musí chránit informace o obnovení před poškozením, ztrátou a krádeží a bezpečně si je uložit. V praxi to ještě není připraveno na mainstream. Nechceme více hesel. Jaká nejlepší řešení třídy bychom měli zvážit?”

Závěr

Bezpečné uchování kryptoměn je naprosto kruciální záležitost ve světě digitálních měn a věřím, že Dorsey může tímto svým plánem oslovit nemálo mainstreamových uživatelů. Přestože zakladatel Twitteru nesdělil přesné datum, kdy začnou práce na vývoji jejich peněženky, veřejně slíbil, že až budou připraveni, přidá do vlákna informaci o aktualizaci a všem poděkoval.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dad

Hlavně by byla fajn i nativní podpora co nejvíce jiných kryptoměn. Třeba ZIL nebo HNT. Ale zase pokud to vylepší a přinese do oboru HW peněženek něco zásadního, tak to jistě má něco do sebe.

spot_img