Čínský ban je pro Bitcoin irelevantní, říká šéf MicroStrategy Michael Saylor

4.9
(7)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Jak asi víte, Čína přitvrdila a nově je v zemi bezmála vše spojené s kryptoměnou zakázáno pod hrozbou trestů. Michael Saylor však říká, že pro Bitcoin jako takový se nic nemění.

Bitcoin čínský ban neovlivní, říká Saylor

Generální ředitel MicroStrategy v novém rozhovoru komentuje nedávné události v Číně Billovi Barhydtovi, generálnímu řediteli firmy pro správu kryptoměnového bohatství Abra. Michael Saylor říká, že byl raným akcionářem společností Google, Facebook a Twitter. Říká, že se tehdy nenechal obtěžovat čínskými předpisy a nemá to v plánu dělat ani nyní.

„Pokud byste v roce 2010 zahodili akcie společností Google, Facebook a Twitter, protože jste slyšeli, že to Čína zakáže, přišli byste o obscénní částky peněz. Na technologiích zakázaných Čínou byly vydělany biliony dolarů. Myslím si, že to, co Čína dělá, je zde do značné míry irelevantní, a samozřejmě je to tak trochu k smíchu, protože jako každé čtvrtletí za posledních pět, šest, sedm let, existuje něco, co Čína zakazuje.“

Připomeňme, že Čína minulý týden postavila přísně mimo zákon činnosti související s kryptoměnou, jako je provádění transakcí, ale třeba i práce v kryptoburze. To vše nyní může vést v komunistické Číně k trestům. V dokumentu podepsaném mnoha státními institucemi uvedla čínská vláda jako odůvodnění zásahu podvody a jiné nezákonné činnosti, které spojuje s kryptoměnou.

Kdo nevydrží hodlovat 10 let, ten nemá držet vůbec

Čína ve skutečnosti pravidelně zakazuje kryptoměny již několik let, což může působit jako záměrné manipulování s cenou pomocí tradičních FUDů. Nicméně nejde o falešné zprávy, ale jsou to v mnoha případech reálné události, které mají tvrdý dopad na místní kryptonadšence. Všichni jsme pocítili letošní zákaz těžby a útěk těžařů z Číny, která přitom do té doby koncentrovala většinový podíl hashrate BTC.

Saylor však říká, že není znepokojen dopadem těchto kroků na Bitcoin jako takový, resp. na cenu BTC v dlouhodobém horizontu. Dále naznačuje, že dlouhodobý horizont je jediné, na čem záleží, protože pokud investoři nejsou ochotni držet bitcoiny po dobu deseti let, neměli by je držet ani 10 minut.

Pozitivní stránka věci

Nejen Čína, ale také v USA regulátoři děsí nováčky na trhu a vyvolávají určité obavy i v myslích zkušených investorů. Saylor, jako šéf největšího hodlera mezi veřejnými společnostmi, kterým je společnost MicroStrategy, si myslí, že přístup USA k největší kryptoměně je do značné míry pozitivní.

„Vlastně si myslím, že když se podíváte na každé prohlášení centrálního bankéře nebo regulačních orgánů, jsou docela jasné: Bitcoin je majetek. Bitcoin je komodita… Vlastně jsem neviděl žádného regulátora, který by diskutoval o tom, že Bitcoin je digitální úložiště hodnoty… 

Myslím, že regulace přichází k cenným papírům a je to regulace související s tím, [zda] dodržujete zákony o cenných papírech, [zda] dodržujete daňové zákony, a tento druh požadavků bude pokračovat. Ale digitální vlastnictví ve formě bitcoinů ve skutečnosti nikdo nezpochybňuje. Pokud jste se podívali na slyšení v Senátu, která proběhla minulý týden, došlo k širokému konsensu. Každý jeden senátor, jejich řeč těla a to, co řekli, naznačovalo, že podporují bitcoiny a kryptoprůmysl obecně. Každý jen chce, aby to bylo vhodně regulováno, a myslím, že regulační orgány souhlasily.“

Závěr

Michael Saylor vidí regulační bouři pozitivně. Podle něj je v zásadě irelevantní a do jisté míry až směšné, jak často Čína přistupuje k zákazům mnoha věcí včetně technologií. Přidává se tak k mnoha analytikům, kteří dnes nevidí důvod být bearish. Nejnovější vlna zákazů kryptoměn v Číně podle šéfa MicroStrategy Bitcoin jako takový ani jeho cenu v dlouhodobém měřítku nesrazí. Co se týče regulací v USA je dokonce pozitivní a říká, že místní regulátoři i politici nemají v úmyslu Bitcoin zastavit.

…Je takový optimismus podle vás na místě?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
MOJKA

Číňani museli v této chvíli zakázat crypto nic jiného jim nezbylo.
Za prvé nemají dostatek elektřiny pro průmysl a za druhé po průseru Evergrande by nemalá část investorů přelila finance do crypta. Teď jim zůstal pouze digitální Juan plně kontrolovany státem.

Libor

a on snad Saylor mohl rict neco jineho, vzdyt ma na cryptu podnikani

Petr 2

Konec q , Evergrande,zákaz krypta , problémy s energii, otazka thetru ,pořád prřepáleny trh i akciový, dxy leti jak raketa dluhopisy jak by smet . A věřím že brzy i SEC přijde s jobovkou která urve celou tuhle lavinu .
A ten tady pěje holubí rétoriku. I když jeho průměr v nakupu je 18k .

Jen blázen by teď lezl do pozice, to že to zahučí je fakt a asi i rychle vystřelí zpět, ale otázka je jen kde bude dno.

Michal

Ty jsi úplná ovce. Jsi typický hejl, na které nadáváš. Úplně zblbnutý jakýmkoli FUDem. Někdo ve FEDu si uprdne a hned prodáváš všechno.

Poslední editace 2 let před přes Michal
Petr 2

Ještě se musíš hodně učit…..

Michal

Fakt už se, prosím, vzpamatuj. Otázka Tetheru je tu minimálně od roku 2016. Nikdo to nezakáže, proboha. U Ripplu si pěl ódy, jak to SEC podělá a nakupoval, ale u Tetheru si zázračně myslíš, že to SEC ze dne na den zařízne. Nejsme v Číně, USA je právní stát, more….. Nejde to zakázat z hodiny na hodinu. Proboha.

Evergrande nezpůsobí vůbec nic. Vliv na západní svět – nula, zero. Opět je to roky známý problémy, Čína to stejně zachrání. Jinak skončí, moc dobře to ví.

Poslední editace 2 let před přes Michal
Libor

Nikdy som nemal vysokú mienku o všetkých tích CEO krytofondov, ale tento je skutočný pitomec. Dávať na jednu investičnú rovinu akcionára Googlu s hodlerom Bitcoinu je hodné tak úrovne maloletého finačného laika. No a hovoriť, že ban jednej z najrelevantnejších svetových ekonomík je pre Bitcoin irelevantný je postavené na hlavu. Bitcoin pumpuje o desiatky percent pri hocijakom tweete Muska, a pri bane Číny je to irelevantné ? Dosť čudné aktívum ! No bude to asi naopak, a to že Bitcoin je irelevantný pre ekonomiku a finančné trhy. Bitcoin je aktívum na hranie a nie na finančné investovanie. Bitcoin je open source projekt /otvorený a zadarmo pre všetkých užívateľov/, a z finančného a investičného hľadiska je ako operačný systém Linux. Linux versus Windows od Microsoftu. Do akcií Microsoftu sa finančne investuje / retail a firmy/, do Linuxu predsa neinvestuje nikto. Alebo azda áno ? Bitcoin ma síce uzavreté množstvo 21 mil. mincí. To je ale nepodstatné keďže jeho zdrojový kód je open source, tak počet kópii BTC, len pod iným názvom nie je nijako omedzený / LTC a ďalší/ . Z toho plynie, že podobne ako pri Linuxe vnútorná hodnota v BTC je 0, bola a aj bude 0, a teda “investovať do BTC sa rovná “investovať” do Linuxu.

Rob

Libore. Pominu, že existuje hromada komerčních profi Linux distribucí, které nejsou vůbec levné, natož zadarmo. To vem čert. Ovšem Bitcoin není taková hračka, jak si myslíte. Je to nový druh nezpochybnitelné databáze v decentralizovaném prostředí, kterou nelze měnit. Proto se hodí ideálně k zaznamenávání účetní knihy, takže myšlenka Bitcoinu v tomto aplikačním environmentu je logická. Pominu-li hodnotu obecné prospěšnosti při možnostech výměny hodnoty z pohledu geografie a hodnotu času při vývoji software nejednoho programátora, zbývá hlavní vnitřní hodnota, kterou je zabezpečení. Běžte si ověřit do prostředí klasického bankovnictví, kolik vlastně stojí schopnost důvěryhodnosti pro klasické bankovnictví. Kolik energie se tím propálí a kolik času tím plno lidí tráví. Bitcoin tu opravdu není od toho, aby kopíroval paradigma Linuxu, který zůstal okraden především velkými komerčními korporacemi Google, Apple, Microsoft (i když je pravda, že Windows z Linuxu alespoň přímo nevychází) atd. Bez náhrady. Bitcoin je tu od toho, aby toto paradigma změnil a získal vnitřní hodnotu tím, jak byl vytvořen. Dívejte se dopředu.

Tomáš 2

Robe, už několikrát jsem si přečetl od tebe zajímavý názor a i když jsem někdy nesouhlasil minimálně jsem se zamyslel. Problém všech ať už v kryptu nebo akciich je trpělivost. Ano oboje Vám vydělá a vydělá to dost, ale chce to čas což je velký problém když iPhone vychází každý rok nebo půl 🙂

spot_img