Společnost MicroStrategy nakoupila dalších 5 050 bitcoinů – nyní drží více než 114 000 BTC

5
(10)

Společnost MicroStrategy Michaela Saylora neustává ve svých investicích do Bitcoinu (BTC) a během tohoto čtvrtletí za ně utratila dalších více než 420 milionů dolarů.

Nákupy BTC společností MicroStrategy řečí čísel

“Korporátní bitcoinová velryba”, společnost MicroStrategy, oznámila v pondělí další masivní nákup bitcoinů. Podle tweetu generálního ředitele společnosti MicroStrategy, Michaela Saylora, nakoupila firma dalších 5 050 bitcoinů za ~ 242,9 milionů USD. Průměrná cena jedné nakoupené mince se pak vyšplhala na ~ 48 099 USD.  Tímto nákupem se celkový počet nakoupených bitcoinů společnosti vyšplhal na více než 114 000 BTC. Společnost za ně utratila přibližně 3,16 miliardy USD a průměrná kupní cenou za minci pak tedy činí 27 713 dolarů. Pro úplnost dodávám, že aktuální cena jimi držených bitcoinů je vyšší než 5 miliard USD.

Podání 8-K u Komise pro cenné papíry (SEC) pak poskytlo několik dalších informací o nákupu, včetně toho, že společnost MicroStrategy během 3. čtvrtletí 2021 přidala do své podnikové pokladny již téměř 9 000 BTC. V období od 1. července do 12. září společnost utratila za bitcoiny  přibližně 419,9 milionu dolarů. Mince byly zakoupeny za průměrnou cenu 46 875 USD včetně všech poplatků a souvisejících výdajů.

V již zmíněném podání se dále uvádí, že k 12. září „Společnost držela přibližně 114 042 bitcoinů, které byly získány za celkovou nákupní cenu přibližně 3,16 miliardy USD a průměrnou kupní cenu přibližně 27 713 USD za Bitcoin, včetně poplatků a výdajů“. V podání se pak dodává, že společnost uzavřela smlouvu o prodeji na volném trhu se společností Jefferies LLC, podle které může společnost vydávat a prodávat kmenové akcie třídy A v nominální hodnotě 0,001 USD na akcii.

”Mezi 1. červencem 2021 a 12. zářím 2021 prodala společnost MicroStrategy na základě dohody akcie s průměrnou hrubou cenou za akcii 727,64 $. Společnost MicroStrategy zaznamenala čistý výnos z prodeje přibližně 400 milionů dolarů.”

MicroStrategy pokračuje v akumulaci BTC

Na konci srpna společnost MicroStrategy nakoupila 3 907 bitcoinů z výnosů z prodeje zařízení ATM. Společnost nyní drží více než dvojnásobné množství bitcoinů než jakákoli jiná veřejně obchodovaná společnost na světě.

Na druhém místě je pak společnost Tesla s přibližně 42 000 drženými bitcoiny. Tento poslední nákup je jasnou známkou, že úmysl společnost hromadit bitcoiny trvá i nadále a navzdory ztrátám (na papíře) během druhého čtvrtletí se MicroStrategy neodchyluje od své cesty. Pondělní nákup pak přišel v době, kdy cena bitcoinů klesá, za posledních 24 hodin se snížila o více než 4 % na 44 468 USD (údaj platný v době psaní článku).

Závěr

Michael Saylor v minulosti již mnohokrát ukázal svou víru v primární kryptoměnu. Nedávno se také vyjádřil, že na něj ani na společnost nebude vyvíjen tlak na prodej bitcoinů, a to bez ohledu na to, co se s cenou stane.

Na pomyslné druhé straně barikády pak stojí třeba legenda Wall Street Leon Cooperman, který varuje před investicemi do BTC. Nedávno tento miliardář a investor varoval korporátní a retailové investory do kryptoměn, aby byli při nákupu kryptoměn velmi opatrní. Nevěří totiž, že zejména Bitcoin „má velký smysl“. Podle něj je mnohem lepším uchovatelem hodnoty pro ty, kteří jsou “nervózní ze situace ve světě” zlato. Tady se ovšem náramně hodí připomenout Petera Shiffa, který nedávno přiznal, jak moc lituje, že do Bitcoinu neinvestoval.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se připojit také na náš oficiální discord server.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David

Ten by pekne zamaval s trhem při prodeji 😀

Vlastimil

To jo, jenže je spíše předpoklad, že pokud budou moci udržet trh, tak bude odprodávat postupně. Jeho pozice je tak velká, že by to neprošlo bez povšimnutí. Stejně tak zatím postupně přikupuje, takže možná ví co dělá. Místo toho mohl prodávat. Ale je vidět, že mají průměrnou nákupku kolem 28 tisíc USD. Pod to jim cena skutečně zatím nespadla, pak by se děly věci!

Vlastimil
Hodnocení článku :
     

Tenhle člověk a jeho fond, buď neskutečně zbohatne nebo spadne na držku, nic mezitím mu z delšího horizontu asi nezbyde 🙂

Fantom

Bude to přesně napůl! Fond zkrachuje a Saylor zbohatne. Už to udělal dříve, když v roce 2000 hrál důležitou roli v dotcom bublině a mnoho akcionářů přišlo o svůj majetek. Ví jak na to, nyní udělá totéž. Podvodník zůstane podvodníkem. Dříve prohlašoval bitcoin za podvod, potom “změnil názor”. Jistě si dobře naplánoval jak sám zbohatnout, ostatním akcionářům zůstanou jen oči pro pláč. Pravděpdobně převede bitcoiny do jiné společnosti, případně celou Microstrategy nebo si najde jinou cestu – nějakou právní dohodu. Těmto lidem se nedá věřit.

Vlastimil

Že by takový větší JANATA? Hele ty miliardy se jím vyplatí, i kdyby měli jít na chvíli sedět. To normální prací nedáš 🙂 Já se lidem nedivím, že chtějí větší zhodnocení než je inflace, těch nástrojů skutečně moc není, když máš omezené švestky jako jednotlivec, ale důvěra v někoho, je vždy ošemetná. Nejdříve se nažerou sami, pak možná něco vy, a pak finito!

Ondřeje Janatu obvinila policie z miliardového podvodu na 4000 drobných investorech. Ti svěřili peníze jeho firmě Growing Way, podvodem z nich vylákal celkem 1,5 miliardy. Hrozí mu za to až desetileté vězení. Janata byl přitom ještě nedávno adorován za své podnikatelské úspěchy v několika ekonomických magazínech.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/z-obdivovaneho-investora-podvodnikem-s-tisicemi-obetmi-polic/r~725876bc116211ec8a900cc47ab5f122/

TAK BACHA I NA SAYLORA !!!

Michal

Za každým velkým majetkem se skrývá zločin – Honoré de Balzac

Vlastimil

Bohužel, těch lidí, co získali velké majetky poctivě je jako šafránu. Většinou tak, že něco revolučního skutečně vymysleli a udělali 🙂 Možná měl Janata lákat na BTC jako Saylor, ono je otázka jestli je podvod, když vám nevyjde “investice”, a když je v podmínkách napsáno, že podstupujte riziko. To bude asi nyní v šetření orgánů trestního řízení. Nebude první ani poslední, viz také Bernard Madoff. Proč jenom to zhodnocování přestane po čase vycházet?

spot_img