Michael Saylor: Vzniká Rada pro těžbu Bitcoinu

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nově vzniklá Rada pro těžbu Bitcoinu si klade za cíl bránit kryptoměnu před neinformovanými stranami ohledně ekologické zátěže a spotřeby energie. Radu představil kryptoměnový zastánce Michael Saylor.

Bitcoin je eko

Generální ředitel společnosti MicroStrategy a bitcoinový býk Michael Saylor tento týden oznámil vznik Rady pro těžbu Bitcoinu. Ta se zrodila z touhy pomoci v boji proti dezinformacím o energetické náročnosti a spotřebě Bitcoinu.

Michael Saylor uvedl, že se spojil s Elonem Muskem a osmi největšími americkými těžaři Bitcoinu, aby uspořádali diskuzi o problematice těžby kryptoměn a jejich energetické spotřebě. V úterý Saylor pro zpravodajský portál Coindesk uvedl:

„Příběh bitcoinu je komplikovaný a musíme najít způsob, jak jej sdílet. Nám všem by prospělo, kdybychom mohli publikovat údaje o spotřebě energie a zdroji spotřeby energie.“

Peter Wall, generální ředitel společnosti Argo Blockchain, v pondělí prohlásil, že Rada pro těžbu neplánuje měnit žádný aspekt bitcoinového ekosystému, pouze chtějí řešit problémy životního prostředí.

Společnost Marathon Digital tento týden dokonce oznámila, že postaví datové centru pro těžbu kryptoměn,  které bude do několika let uhlíkově neutrálním. Celé video s Michaelem Saylorem ohledně Rady pro těžbu Bitcoinu můžete nalézt pod přiloženým odkazem níže. [1]

Cena bitcoinu se před dvěma týdny propadla poté, co Elon Musk zveřejnil ve svém příspěvku na Twitteru, že Tesla nebude přijímat BTC, dokud nebude uhlíkově neutrální. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 587 USD dle KMC.

Závěr

Přísné eko-požadavky se dotýkají téměř každého odvětví. Kryptoměny se dostaly do hledáčku ekologických fanatiků také. Rada tak cílí na veškeré nesmysly, které se šíří mainstreamem a snaží se přinést osvětu o kryptoměnách.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: