MicroStrategy kupuje dalších 271 BTC

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Společnost MicroStrategy koupila 13. května bitcoiny (BTC) v hodnotě 15 milionů dolarů. Nakoupila 271 mincí za průměrnou cenu 55 387 USD.

Nákup v dipu

Generální ředitel Michael Saylor nakoupil při poklesu, a sice poté, co BTC zaznamenal pád v důsledku tweetu Elona Muska, že Tesla již nebude přijímat Bitcoin jako platební metodu, a to kvůli míře spotřeby energie při těžbě kryptoměn.

Saylor vysvětlil, že Muskovo rozhodnutí bylo „ironické, protože při bitcoinové transakci se nespotřebovává žádná další energie„.

Nebylo by to poprvé, co Saylor vložil své peníze tam, o čem často mluví. Řekl, že věří, že BTC nahradí zlato jako bezpečný přístav aktiv a také, že že BTC může nahradit akciové indexy, jako je S&P 500 a Dow. Stalo se tak poté, co společnost MicroStrategy v lednu koupila BTC za 10 milionů dolarů.

Přístup společnosti k Bitcoinu

V rámci bitcoinového plánu MicroStrategy nakoupila v prvním čtvrtletí roku 2021 celkem 20 857 bitcoinů. Nakoupili mince za 1,086 miliardy USD při průměrné nákupní ceně 52 087 USD za BTC.

„Výsledky společnosti MicroStrategy za první čtvrtletí byly jasným příkladem naší dvojí firemní strategie. Růst našeho podnikání v oblasti podnikového analytického softwaru a akvizice a držení bitcoinů, které generují značnou hodnotu pro akcionáře.“

uvedla společnost MicroStrategy v tiskové zprávě.

Saylor tehdy hovořil o přístupu společnosti k bitcoinu slovy: „S naší bitcoinovou strategií jsme i nadále spokojeni.“ Saylor to upřesnil a tvrdil, že společnost během prvního čtvrtletí získala více než 1 miliardu dolarů dodatečného kapitálu. Tyto peníze použila na rozšíření svých podílů.

MicroStrategy je největší nezávislou veřejně obchodovanou společností v oblasti business intelligence. Saylorova společnost poskytuje moderní analytiku na otevřené, komplexní podnikové platformě, kterou využívá řada nejobdivovanějších světových značek z žebříčku Fortune Global 500.

Závěr

A je to tady zas, MicroStrategy kupuje Bitcoin. Tentokrát je to jen malá část, „jen“ 271 BTC. Ale vypadá to, že tato strategie vychází. Pokud se zase objeví nějaký tweet, díky kterému cena BTC poroste, bude opět líp.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: