Silné ruce akumulují BTC nebývalým tempem, říká on-chain analytik Willy Woo

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Willy Woo, hojně sledovaný bitcoinový on-chain analytik, říká, že současný bitcoinový býčí cyklus je jedinečný bezprecedentním množstvím mincí, které se pohybují od slabých rukou k silným.

Willy Woo: hodleři jsou nebývale silní

Analytik patřící k nejznámějším a nejpopulárnějším – Willy Woo zveřejnil data, která poukazují na to, že se BTC hromadí u dlouhodobých držitelů výrazně vyšším tempem než na jakémkoli předchozím býčím trhu. Dlouhodobí hodleři podle stratéga v oblasti digitálních aktiv nebývale silně akumulují.

Uvedl:

„Tento cyklus je jiný; pohyb mincí k silným držitelům je bezprecedentní.

Graf: fialová čára sleduje mince, které se pohybují mezi slabými a silnými rukami (celkem běží po dobu 128 dnů).“

Zdroj: Twitter; Willy Woo

Bear market ani náhodou

Na základě dat a svých analýz Willy Woo říká, že nyní ještě v žádném případě není doba začátku bear marketu. On-chain analytik tvrdí, že býčí sentiment je něco, co se nyní může zdát zřejmé, ale nebylo to tak zřejmé, když se BTC před dvěma týdny propadal níže.

Analytik již dříve poskytl své predikce ohledně toho, jak vysoko může Bitcoin vyrůst, než se trend otočí. K tomu již začátkem minulého roku uvedl:

„Pokud uděláte co nejlepší odhad, je to asi 100 000 USD. Myslím, že jedna z předpovědí při smyslech by byla kolem 135 000 USD na základě časového cyklu a 35x průměrné kapitalizace. Dívám se na rozmezí 100 000 až 250 000 USD podle toho, jak dlouho bude bullmarket trvat.“

Instituce podporují trend

Vraťme se ale ještě zpět k akumulaci dlouhodobých držitelů a přesunu BTC od slabých rukou k silným. Jedním z katalyzátorů, který pravděpodobně mohl významně podporovat tuto metriku, je množství BTC pohybujících se do podnikových pokladen a bitcoinových trustů.

„Grayscale Investment Trust, který nyní představuje 3,5 % nabídky [max. množství BTC], umožňuje pouze příliv BTC do chladírenských skladů (papír se obchoduje, žádné mince se nepohybují).“ 

Bitcoin rozhodně v očích mnohých dostal funkci, která mu dříve tak jasně a všeobecně přisuzována nebyla. Přesouvání Bitcoinu do silnějších rukou je i podle Woo do jisté míry dáno přechodem přijímání aktiva z měny na úložiště hodnoty. Dále však může data podporovat také rozvoj pákového tradingu.

„Svou roli mohl sehrát také pákový trh, jehož velikost se od roku 2017 rozrostla. Spousta použitých mincí se přesunula, aby se s nimi dalo obchodovat. S využitím pákového efektu se musí za stejnou spekulaci pohybovat méně mincí.“

Závěr

Ať už je důvodem pákový trading, funkce úložiště hodnoty či třeba příliv institucí, data ukazují, že dlouhodobí investoři a hodleři jsou nyní silnější než kdy dřív. Willy Woo uvedl, že pokud jde o tempo přesunu mincí od slabých rukou k silným, je tento bull market výjimečný.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

A mezitím na Marsu…

Reklama: