Téměř polovina Brazilců by ráda viděla Bitcoin jako oficiální měnu

5
(2)

Co si budeme povídat. Oči mnohých kryptoměnových nadšenců i kritiků se v poslední době upírají do oblasti Střední a Jižní Ameriky. Zájem podporují i výsledky nedávno zveřejněného průzkumu veřejného mínění, podle kterých by až 48 procent Brazilců chtělo udělat po vzoru Salvadoru z Bitcoinu oficiální měnu v zemi.

Abychom ale dali prostor i té druhé polovině, tak třicet procent respondentů s takovým návrhem spíše nesouhlasí a 21 procent dotazovaných je pak zásadně proti němu.

Střední a Latinská Amerika v popředí zájmu

Podíl Brazilců, kteří se vyjádřili, že by nikdy neinvestovali do kryptoměn, dramaticky poklesl z 33 % v roce 2020 na pouhých 1 2% v roce 2021. Jako hlavní důvody jsou uváděny obavy o bezpečnost, vysoká volatilita a nedostatek peněz.

Brazílie se stala teprve druhou zemí na světě (za první Kanadou), která schválila v březnu tohoto roku spuštění fondu obchodovaného na burze – ETF.

No a pak tu máme Salvador, malou středoamerickou zemi, která 7. záři udělala průkopnický krok a oficiálně schválila Bitcoin (vedle amerického dolaru) jako zákonné platidlo v zemi. Tady je třeba ale dodat, že tento historický den byl poznamenán některými technickými problémy, které nakonec (hlavně díky enormnímu zájmu uživatelů) byly několik hodin nedostupné.

Už před oficiálním spuštěním bylo jasné, že lidé vezmou útokem i novou, vládou podporovanou virtuální peněženku Chivo. Vláda se totiž rozhodla podpořit přijetí Bitcoinu tím, že všem uživatelům této peněženky věnovala při první aktivaci BTC ve výši zhruba 30 dolarů (což je asi 645 Kč).

Kdo bude další?

Kryptoměnová komunita očekává, že Salvador je jen tou první kostičkou domina, která padla na cestě k hyperbitcoinizaci.

V Brazílii je pak nejvyšší podíl občanů, kteří podporují přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla. Mezi další země Latinské Ameriky, o kterých se spekuluje, že mají zájem o Bitcoin, pak patří Argentina, Kolumbie, Chile či Kostarika.

A nejde jen o Střední a Jižní Ameriku. Výsledky nedávného výzkumu provedeného společností YouGov ukazují, že 27 % Američanů by podpořilo přijetí Bitcoinu jako oficiální měny vedle amerického dolaru. A jak se dalo očekávat, nejvíce krypto-friendly jsou pak představitelé generace mileniálů a generace Z.

Závěr

Salvador byl první zemí, která se rozhodla jít proti Mezinárodnímu Měnovému Fondu (MMF) a dala Bitcoinu status oficiálního platidla v zemi. Tento krok je ostře sledován a hodnocen ze všech stran. Věřím, že to hodnocení bude velmi pozitivní a další státy budou následovat.

Nezapomeňte se přidat také na náš discord server.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vlastimil

Věřím, že to hodnocení bude velmi pozitivní a další státy budou následovatStejně ho pokosí 🙂

Vlastimil
Hodnocení článku :
     

Chci tím říct, že tyhle zprávy BTC vůbec nepomáhají, i když by měly. Když napsal Musk, že Tesla bude přijímat Bitcoin, tak cena vystřelila. Nyní se tak má dít na úrovní některých ne zrovna vyspělých států, ale za to by šlo o relativně velké adopce, a nic, ale není ještě všem dnům konec.
Možná si jen zpětně budeme analyzovat, že den kdy EL SALVADOR přijal BTC nastala cesta ke kratšímu bear marketu než předchozí roky. Další státy se reálně musí pochlapit, místo průzkumů, či zatím jen přijetí rádoby zákonů, které toho zase tolik neřeší. Není pro trh dobré znamení, že na pozitivní zprávy reaguje poklesem, něco je špatně. To se brzy možná dozvíme, velryby tuší? Přesouvají na burzy Bitcoiny, fakt to můžou opět vysypat.

wendellin

Myslím si, že bitcoinu je to úplně jedno. Ve 2017 v létě vystřelil na 11k, poté v září spadl na 3,5k. Všichni to přisuzovali Jamie Dimonovi a jeho legendární hlášce, že bitcoin je podvod. Pak se zjistilo, že JPM měli fond, co tajně nakupoval DIP. Pak bitcoin vyletěl na ATH. Připravte se na podobný scénář. Přelom září/říjen může jít klidně na 25-30k a do konce roku vystřelí na 100k. Celé je to o neregulovaném trhu. Nevěřím, že politika má na cenu vliv. Bitcoin si jede svůj matematický model a sere na vše.

Vlastimil

Jo, i to je možný 🙂 Stejně krypto-trh musí tahat velký peníze. Retail s tím těžko pohne nahoru, či dolů, ten slouží jen jako palivo k akceleraci. Proto jsou možný taky tak velký rozdíly, mnoho lidí to vymele.

Mikael613

Ze nie politika aby sa dalo hýbať s btc hore a dole v krátkom čase na to retail nemá a ani úzko nespolupracuje áno btc si ide svoje cykly to ale neznamená ze sa nedá manipulovať ak sa dohodne coinbase a nejaký fond alebo sa urobí väčší presun trh hneď zareaguje nie všetko v cykle je prirodzený vývoj možno retail čisto nakupuje a predáva ale spoločnosti a btc spolu to je aj politika už len debilne tweety co dokázali a to sa o veciach co sa dejú na pozadi ani netuší polka sú len štatistiky prilyv odliv kto asi za tým bol alebo prečo to šlo hore ci nadol.. Takže až tak btc odolný nie je ale rast ho neminie

Vlastimil

Některé divoké možnosti: 1. scénář: Testování 41K pak 49K a nakonec 37K. 2. scénář: 49K a pak finálně 37K. Tato rotace však trošku rozhodí model scénáře jít na 100K do konce roku. BTC už otestoval krátkodobý suport 44,5K, který udržel, existuje možnost silného odrazu. Sklepávat se jím to zatím nechce, možná až na 46,5K, tam by měli agresivně prodávat, ale bůhví co se stane. Trh jste schopni z 50 procent předpovědět, tak na 4 hodiny dopředu, z delšího pohledu je to stejně loterie.

Dave

Už jsem četl že BTC se klidně může dostat na 100K v roce 2023.Začínají dobu prodlužovat 😀

spot_img